GRUB perinstaliavimas

L
  • 7 Lap '11

@raimeksas rašė:
Atleisk, o kam tau reikia to grub, kuris automatiškai po default instaliuojasi į sistemą...?

man man mete error 15 klaida ir error 27 kai ijungi pc isijungia grub4bios kazkas pan raudoni bios ir nieko nenuweiksi na pasidomejau kad reikia perasyti gruba.. nezinau gal but einu ne ta kryptimi?? klaidzioju dabar po tuos linuksus nesugebu net is usb interneto uzkrauti

R
  • 7 Lap '11

Turiu klausimą:
Tai ubuntu įrašytas ar ne į kompą?
Gal galima plačiau ką ir kaip tu ten darai, nes kažkaip painiai atrodo...

L
  • 7 Lap '11

@raimeksas rašė:
Turiu klausimą:
Tai ubuntu įrašytas ar ne į kompą?
Gal galima plačiau ką ir kaip tu ten darai, nes kažkaip painiai atrodo...

ne as kaunu ubuntu is live cd.. man atidave pc jau tokios bukles buwo vindows wista berods ir jie uzlinko tada isijungus mete grub error.. dabar blaskausi ir nezinau nuo ko pradet.. toj kita harda isigysiu ir baigsis problemos

R
  • 7 Lap '11

Tai kažkas tada su CD negerai. Gal blogai įrašyta į laikmeną ar blogos kokybės.

L
  • 7 Lap '11

@raimeksas rašė:
Tai kažkas tada su CD negerai. Gal blogai įrašyta į laikmeną ar blogos kokybės.

na lyg viskas gerai.. dirba..meto klaidas pachu trukumas. negi juos reikia siustis

grub 0 upraded, 1 newly instaled, 3 to remove and 0 not upgraded.
need to get 330kb of archives...
meto linkus jei butu internetas gal is tu linku parsisiustu ko reikia?

R
  • 7 Lap '11

Nieko nereikia siūstis, pirmiausia tu turi pamatyt darbastalį. Taip suprantu jo neužkrauna?

L
  • 7 Lap '11

@raimeksas rašė:
Nieko nereikia siūstis, pirmiausia tu turi pamatyt darbastalį. Taip suprantu jo neužkrauna?

darbastalis wiskas yra. nueinu i terminala ir rasineju piewas

R
  • 7 Lap '11

Tai tu pirmiausia ubuntu į kompą įsirašyk....

L
  • 7 Lap '11

@raimeksas rašė:
Tai tu pirmiausia ubuntu į kompą įsirašyk....

sakai isirasys?? na galwojau hdd neweikia tai nieko jis ir nedarys kol grub nebus twarkoje

G
  • 7 Lap '11

Šiaip ieškojau ir aš sykį kaip atkurt grubą,nes instaliavau kitą os su ext3 failų sistema ir grubas jos nematė pagrindinės os.Naudoji Bodhi ir štai ką radau

  1. Search the web high and low for a fix...
  2. Reboot the computer with your Bodhi live cd.
  3. Open a terminal and type the following:

sudo apt-get update && sudo apt-get install boot-repair-ubuntu

This will now in order; resynchronize the package index and install the boot repair.

  1. Open the main menu and go to Applications > Other > Boot-Repair (May vary, doing this by memory)
  2. Follow the steps of the application and finally...
  3. Reboot
    Instaliuojasi programėlė,ją paleidus atrenka iškart os,na ir paprastai atstato.Kadangi "boot-repair-ubuntu" instalinasi,tai manau ubuntu os tikt turėtų taipogi,bei daugumai os sukurtū ubuntu pagrindu.Ant kitų nebandžiau,bet man padėjo.Gal kam prireiks
L
  • 8 Lap '11

hmm... ar gera ta versija ubuntu 11,10 man pasikabina pc instaliuojant ties wireless ir masto walandomis, maniau blogai cd isirasiau, taigi irasiau kita cd, bet viswien tas pats.. gal versija prasta?

E
  • 8 Lap '11

11.10 bent jau mano nuomone nepavykus versija, 10.04 dar dar.. Imk kokį Linux Mint ar Kubuntu ir bus liuks!

L
  • 8 Lap '11

@eko rašė:
11.10 bent jau mano nuomone nepavykus versija, 10.04 dar dar.. Imk kokį Linux Mint ar Kubuntu ir bus liuks!

kad jau sugadinau 2 cd, tai jau teks dar kelis isigyt man atrodo toj pigiau bus harda nauja isigyt, negu cia sau nerwus tampyt, raba pas rimta specelista nueit (: bet ten sumokesi lyg uz nauja harda )

G
  • 8 Lap '11

Katik išmečiau gal kokį 50 diskų,su senom os versijom,netinkančiom,nepatikusiom ir t.t.Na 10 diskų už 6 litukus nesunku nusipirkt karts nuo karto.Nepatiko viena,ieškok kitos.Pasinaudok google.Gali ir per čia pasiieškot
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... c/Gldt.svg .Spaudi ant kokios nori ir žiūri kaip kas.Gal neišsigasi nuo daugybės Patarčiau rinktis iš Ubuntu šeimos O jei nenori klaidžiot tai kubuntu,xubuntu,linux mint pamėgink.Gali ir Bodhi,lengva ne tik resursų atžvilgiu,bet ir valdymo.Tik programų nėra praktiškai po defoultu.Vienaip ar kitaip teks pasėdėt ilgiau su kokia,kol susipažinsi geriau.O pats geriausias vaistas nuo nemokėjimo-google.Tik reikia gerai įsiskaityt,nes čia ne xp su nuolatiniu "next" nieko negalvojant

L
  • 8 Lap '11

na tai sita zinau kad linuxuose dirbama tik rasomaja kompiuterine kalba, tik paprasciausiai truksta patirties ivykdyti is paziuros nesudetingus veiksmus ) taigi reikes ieskotis kazko kito, be to maniau tik ubuntu cia ta gruba atkuria ir butent live cd..

G
  • 8 Lap '11

@luckystar rašė:
na tai sita zinau kad linuxuose dirbama tik rasomaja kompiuterine kalba, tik paprasciausiai truksta patirties ivykdyti is paziuros nesudetingus veiksmus ) taigi reikes ieskotis kazko kito, be to maniau tik ubuntu cia ta gruba atkuria ir butent live cd..

Na šiais laikais tikrai dirbti galima ir be terminalo.Programas galima per software center rašytis,arba per synaptic suvedus paieškoje jei žinai ko ieškai.Ubuntu aplinkoje ir deb paketai grafiškai instaliuojami.Tiesiog per terminalą paprasčiau ir greičiau.Įgūdžiai su laiku ateis

L
  • 11 Lap '11

pastebejau kad cia ne linuksai kalti, neraso nei ubuntu nei Kubuntu i hdd nes jo neaptinka, taigi klausimas:
ar gali nerasyt linuxu del Grubo jei jis istrintas?? nesuprantu kame problemos ir kaip sita sutwarkyt... gal aplamai hdd nuejes.

G
  • 11 Lap '11

Prie ko grubas?Išsikepi liveCD,paleidi ir instaliuoji,tada tau reikia sukurt skirsnius tinkančius linuksams.ext4 / sistemai,ext4 /home skirsniui kur tavo failai bus,muzika ir t.t. dar swap galima pasikurt jei reikia.Nesuprantu ar tau neužkrauna iš liveCD ar tau neįrašo?

Pamiršau parašyt jog grubas instaliuojasi kartu su os,tad jisai ne prie ko

S
  • 11 Lap '11

@luckystar rašė:
... i hdd nes jo neaptinka...

O aptinka tokias nesąmones kaip sda ar sdb?
Instaliuoant tavo C:disk ar H:disk vadinasi sda1 ar sda5 ar sdb9

G
  • 11 Lap '11

Arba užkrauk liveCD ,tada terminale sudo-apt-get install gparted ,meniu susirasi kai įsiinstaliuos jei jo nėra po defoultu liveCD.Atsidaryk ir žiūrėk ką rodo,jei kas netaip,tai ištrink viską ir pasikurk skirsnius kaip reikia.