kas geriau: ubuntu ar kubuntu?

N
  • 19 Bir '07

tai noreciau paklausti kuri geriau naudot pradedantiems. ar ubuntu gali skaityti daugiau failu sistemu tokiu kaip ntfs ar fat, kiek zinau tai kubuntu gali skaityti tik fat sistema, ir siaip kubuntu parsisiunciau, bet gan jie mazai programu turi, ir dar reikia specialios jiems programos siustis kad skaitytu ntfs. as siaip noreciau kad isiinstaliuoji linuxus ir iskart jais naudojiesi jokiu programu jiem nereiktu instaliuoti. ir ar ubuntu turi daugiau programu ar tiek pat kiek kubuntu. geriausiai tai man patiko baltix, jie beveik visas sistemas skaito turi uztektinai programu ir t.t.

H
  • 19 Bir '07

Kokią kUbuntu versiją bandei? Su feisty ntfs skirsnius turėtų rast ir leist rašyt infą į juos po default'u. KDE aplinkai gal ir mažiau programų sukurta, bet KDE aplinkai sukurta nemažai išskirtinių programų (pvz.: Amarok, k3b, qdvdauthor, ktorrent, KDevelop), kuriom jokios Gnome programos neprilygsta, nors aišku galima naudot ir KDE programas Gnome aplinkoj, bet jos lėčiau užsikraus ir nelabai tiks prie bendro vaizdo. Kurį geriau naudot pradedančiajam? Tą, kuris pradedančiajam labiau patinka (nei KDE nei Gnome neskirtas specialiai profams ar pradedantiesiems). Tiek KDE, tiek Gnome turi savų pliusų ir savų minusų. Aš pats naudoju Gnome, nes man daug labiau patinka jo grafinis apipavidalinimas ir po default'u pateikiamos programos. Viską, ko reikia, gali susiinstaliuot pats. Aš pats instaliuojuosi Gnome core ir tik paskui susidedu visą reikiamą soft'ą. Gal pradedančiajam tai gali pasirodyt sudėtinga, bet man taip daug patogiau, nes gaunu tik, tai ko man reikia.

S
  • 26 Bir '07

na jei nori pilno pilno ir galima sakyti perpildyto desktopo kuris su kaupu virsis vistos desktopa ir jei dar sumesim tarkim BERYL tai bus isvis miskas visko , o siaip tai man KDE veikia daug sparciau nei GNOME arba man toks jausmas visada kazkokios paranojos uzpuola , o programas susimesi kokias nori ar KDE skirtas ar GNOME, nesvarbu apt-get is lietuvisko mirroro greit pumpuoja ir suinstaliuoja is deb paketu, jei turi normalu PC tai ir paleidines be problemu pvz pas manes du normalus PC nematau tai nematau kokiu tai problemu, Kdevelop tai letokas sutinku ant Gnome, bet mano arklys darbinis Eclipse tai ...

G
  • 26 Bir '07

Jei nesenai persokes nuo windowsu siulyciau kubuntu. Pats tik para ant kubuntu, bet jau apsipratau, neaiskumu kyla nedauk