Instaliavimas

G
  • 26 Bir '07

Sveiki,
Kubuntu naudoju antra diena. Suiduriau su problema - nemoku instaliuot programu ir kodecu jokiu. Parsisiunciu, pvz.; opera, o kaip ja instaliuot jau nesusigaudau. Gal kas galit praaiskint tiksliai reikia instaliuot visokias parsisiustas programas?

Dekui

H
  • 26 Bir '07

Pradžiai pasinaudok Automatix, su kuriuo galėsi susiinstaliuot kodekus, grotuvus, naršyklę ir daugelį kitų būtinų dalykų (sąrašas instaliuojamų dalykų)

Tada pabandyk susidaugaut su grafinėm paketų tvarkyklėm adept ir kinstaller (juos turėtum rast pavaikščiojęs per menu arba gali tiesiog pasileist spustelėjęs Alt+F2 ir surinkęs kdesu adept ar kinstaller). Taip pat siūlyčiau atsidaryt konsolę ir pasidomėt komandinės eilutės programa apt-get surinkus ```
apt-get --help

Pasiieškok svetainių pateikiančių deb paketus (pvz.: [GetDeb](http://www.getdeb.net/) ) . Taip pat galima pasinaudot rpm paketais, skirtais sistemom paremtom redhat (Ubuntu paremta debian), pavertus juos deb'us su alien (susiinstaliuojam alien -

sudo apt-get install alien
, paverčiam rpm į deb -
sudo alien /kelias/iki/paketo/paketas.rpm
```

Paskutinis variantas yra kompiliuotis programą pačiam. Kaip tai padaryt būna parašyta INSTALL tekstiniam failiuke.

H
  • 26 Bir '07

Sorry, kinstaller nėra paketu tvarkyklė.

G
  • 26 Bir '07

Dekui. Labai padejai, sutaupei daug laiko.
Susiinstaliavau viska, ko reik normaliam darbui.

G
  • 26 Bir '07

Dauk klausima turiu ;]
Isiinstaliavau "beep media player'. Skinas joi man nepatinka. Parsisiunciau nauja, bet sistema man neleidzia jo ikelti. Neduoda teises. Paziurejau permisios. Raso kad root yra savininkas to katalogo. Ir kaip man dabar ji ikelt butu galima?

Aciu

H
  • 26 Bir '07

Pasileis konqueror su super vartotojo privilegijom ir viską galėsi daryt.

kdesu konqueror
G
  • 26 Bir '07

Dekui, veikia viskas