Ka daryti <klausimas del terminalo>

S
Shookees
Paulius
  • 5 Rugp '07

As katik pradejau naudotis linux ubuntu ir nelabai viska suprantu nes daug laiko buvau priprates prie windows :S
Norejau paklausti ka daryti jeigu norint irasyti programa (mano atveju java papildas for linux ) www.java.com parsisiuntes programa ir naudodamasis tos pacios svetaines instrukcijomis. strigau jau pirmam zingsnyje- ivedziau su ir manes paprase ivesti root slaptazodi ,kuri as zinau ,taciau jis neisiveda,kazkodel tos lenteles eilute vedant uzstringa ir nieko nevyksta,o paspaudus enter raso kad slaptazodis neteisingas.
manau pakankamai aiskiai parasiau. butu labai gerai jei padetumete

S
  • 5 Rugp '07

Pagal nutylėjimą root vartotojas yra deaktyvuotas.
Norint jį aktyvuoti, įrašyk terminale:
sudo passwd root

Taves paprasys įvesti sudo slaptažodį (kuris yra toks pats kaip tavo vartotojo), bet vedant slaptažodį nėra rodomi įvedami simboliai. Todėl gali pasirodyti, kad sistema pakibusi, bet taip nėra. Suvedes spausk Enter ir paprašys sukurti naują root slaptažodį. Tada su komandos pagalba galėsi persijungti į root vartotoją.

Bet... geriausia būtų, kad išmoktum naudotis sudo komanda, kuri paprastam vartotojui suteikia root teises. Gali paskaityti straipsnį apie tai. Jis kiek pasenęs, bet iš esmės tinka...

S
  • 5 Rugp '07

Būdas, per su prisijungti prie root naudotojo yra jau pasenes ir nerekomenduotinas naudoti. Yra naujesnis būdas - sudo, kuris tiesiog vygdo komandą root teisėmis.

S
Shookees
Paulius
  • 6 Rugp '07

labai aciu, Styx' ir sirex