Baltix

M
  • 24 Lap '05

Kaip jum sis Lietuviu darbas? Siektiek pakeistas ubuntu variantas =]

M
  • 24 Lap '05

Meidzi Baltix leidziamas jau apie 3 metus...

S
  • 24 Lap '05

nu nzn asmenishkai man nepatiko live cd ir instaliavimas idomus jo.
man labiau patinka taip sakant normalus instaliavimas. ir aplamai man live cd nereikia.
chia gal labiau tiktu tiems kurie nori ishbandyt pamatyt kas tai.

V
  • 25 Lap '05

na tai taip ir yra

M
  • 26 Lap '05

Zinau, kad seniau, bet as kalbu apie 1.0 ir 1.1 versijas . As jose sedziu ir viskas normaliai. Aissku as isimeciau i pc, ne is live leidziu. Bet taip nelabai kas ir skiriasi nuo ubuntu. Keliais tik paketais...

M
  • 12 Grd '05

Šeštadienį sugalvojau pabandyti Baltix ir labai pasigailėjau
Pas mane laptopas,buvo winxp pro ir ubuntu 5.10
iš live cd užsikrovė be problemų ir normaliai veikė
Nusprendžiau vietoj ubuntu instalint
Pirma problema:
nemato jau esančiu linux skirsniu
antra neleido ištrinti swap skirsnio kuris buvo loginiam diske
kažkodėl siūlo sukūrti /home skirsnį
Tai va grubas kraunasi bet nera įrašyti windausai
O nusprendžiau Baltix bandyti nes Mantas cia išreklamavo ir dabar grišiu
prie ubuntu

V
  • 12 Grd '05

zhinai viena taisykle: "rabotaet - ne trogaj!" ??

L
  • 1 Sau '06

baltixas dabar sukasi ant ubuntu. nesigadinkit nervu naudodami baltixa, tiesiog instalinkit ubuntu su lietuvybe. kitas programas gausit susideje Automatix paketa http://www.ubuntu.lt/render/Forum;thread,119

nesigadinkit nervu ir sveikatos.

V
  • 13 Sau '06

Puikus darbas, nieko neprikiši!

E
  • 15 Sau '06

Nemanau, kad tai puikus darbas. Geriau būtų buve jeigu prieš bootinimasi(tada kai pasirodo linux logo) leistų pasirinkt: Install Try it now/Start Live CD

S
  • 19 Sau '06

Na chia jau butu per daug tokiu arveju manau reiketu daryt dvd atvaizda kuriame butu ir instaliavija ir live cd. Tachaiu tai kaikuriems butu neprieinama nes dar nevisi turi dvd-rom'a.

M
  • 14 Vas '06

Baltix buvo pirmas mano Linux.
Ačiū.

B
  • 19 Vas '06

kas liechia disko tvarkymo prishinstalinant tai tas jo, labai kahzkox netikes.. gal ir tikes ale nei debiane nei ubuntu nei redhot'e nemachiau nieko panashaus..

S
  • 26 Geg '06

Baltixo diskų tvarkymas netgi labai netikęs. Niekaip nelindo į laptopą bandant instaliuot per nuorodą iš darbastalio. Skirstymą darydavau labai paprastą - primary skirsniai "swap" ir visa kita į "/". Visų pirma kažko laukdavo po kelias minutes po kiekvieno veiksmo, vėliau instaliuojant užlūždavo ant 99 proc. Abidna.
Vėliau da pabandžiau ir home į atskirą skirsnį - tas pats. Sulindo tik tuomet kai iš rescueCD išvaliau visą diską ir leidau pačiam skirstyt diską (rescue prireikė, nes šioj vietoj baltixas tik skirsnius rodė, bet nieko su jais daryt neleisdavo, nei keist nei trint).
Kiek teko bendraut su debian ir gentoo kažkaip tokių problemsų nekildavo...

Visa tai ant Baltix 1.1

A
  • 26 Geg '06

Baltix 1.3 tokios problemos neturėtų turėti. Bet skirstymas išlieka panašus: visai laisvai vietai priskirti „extension partition“ skirsnį, po to jame apie 2/3 laisvos dalies padaryti ext3 tipo pirmą skirsnį, 1/3 - 512Mb antrąjį ext3 tipo skirsnį ir likučiui swap tipo skirsnį.

A
  • 21 Lie '06

pas man ant 1.2rc kai pasirinkdavau ext2 isnatlas uzstrigdavo ant 42%, su reiserfs viskas normaliai

J
  • 21 Lie '06

sch tas baltix. Viskuo blogesnis uz ubuntu

A
  • 29 Lie '06

Jugingenui. Baltix tai tas pats ubuntu, tik su preliminariai suinstaliuotomis papildomomis programomis ir pakeistu darbastalio piešinėliu. O iš jo padaryti Ubuntu kokios 15 min darbas.

J
  • 31 Lie '06

to arkan:
Taip, padaryti eina. Nesigilinau del ko, bet pas mane instaliuotas baltix 1.3 neatpazindavo tinklo ir garso kortu. Ubuntu 5.10, kurio pagrindu jis pagamintas - puikiai.
Rezultatas: Baltix kernelis yra kazkiek modifikuotas. Arba kazkas ypac kreivo su paketais.

Del baltixo kad blogesnis uz ubuntu, galiu argumentuoti. Kai nebuvo kas veikti internete susiradau dachuja linuxu, based on debian ir ubuntu. Juos galima pasiziureti, jei noro yra www.linux.org. Visi mano bandyti smulkesni distributyvai turejo kruva bugu ir nesuderinamumu. Kodel? Ogi todel kad juos kuria gana nedideles grupeles. Tuo pat metu galingos distros (Ubuntu, Mandrake, Redhat, Gentoo) kuriamos didesnemis ir labiau patyrusiomis komandomis, jos greiciau pasalina klaidas ir geriau istestuoja produkta, pries isleisdami ji. O mazu distributyvu (nepopuliariu) kurejai kai kada praleidzia tikrai grubias klaidas. Pvz: PHLAK distributyvas is live cd puikiai atpazysta mano tinklo plokste. Instaliuotas i harda - niekaip. Man nepavyko net priinstalint jos rankomis. Toki akivaizdu buga kurejai tikrai privalejo pastebet pries isleisdami produkta. Kyla mintis - didzioji dalis maziau zinomu linuxu kuriama ne del kazkokio patogumo ar noro kazkaip pagerinti kazkoki distributyva, o paprasciausiai kad tipo "as susikuriau savo linuxa!" Todel jie visi ir kuriami based ant kazko.
O prie gerai testuojamo ir tobulinamo produkto (kad ir ubuntu) galima labiau pakenkti nei padeti. Cia kalbu apie Baltix.

M
  • 13 Rugp '06

Baltix yra daromas Ubuntu pagrindu,taigi nereik varyti, kad Ubuntu yra mažiau bugų, tiesą sakant Baltix'e yra ištaisyta daugiau nei 50 Ubuntu bug'ų, žr.:
http://ftp.akl.lt/Linux/Baltix/BALTIX-CHANGELOG.txt
Nemažai iš tų klaidų dar ir dabar yra naujausioje Ubuntu 6.06 (Dapper) bei Edgy versijoje...