Delete

R
  • 20 Spa '07

Gal nuskambės ir kvailai, bet kokia yra ištrinimo komanda? Man reikia ištrinti vieną failą, kuriam ištrinti neturiu privilegijų. Žinau, kad tai reikia daryti su sudo, bet kokia pati ištrinimo komanda?

E
  • 20 Spa '07

sudo rm -rf failas

R
  • 20 Spa '07

Dėkui labai.

G
  • 20 Spa '07

Del to -rf. Ji deti aklai nlb gerai, nes r raide reiskia trinti ir direktorijas, o
f raide reiskia forsuoti trynima net jei itartina. Tai f isvis nesiulau, o -r tik tuo atveju jei reik istrint svariai viska kas tik yra 'giliau".
Todel tiesiog:
sudo rm failas

N
  • 20 Spa '07

geriausiai reikia: sudo nautilus /
tada atsidarys nautilus ir galesi trinti failus turedamas visas privilegijas grafinej aplinkoj.

R
  • 21 Spa '07

GODhack, aš rašiau be -rf, nes supratau, kad to nereikia.

Nece, ačiū, reikės išbandyt.

R
  • 23 Spa '07

Nenoriu kurt naujos temos, bet kokia komanda yra pervadint failą konsolėj ?

C
  • 23 Spa '07

gali su copy komanda: cp senas_pavadinimas naujas_pavadinimas, tokiu būdu lieka failas, ir padaroma kopija su nauju pavadinimu:)

S
  • 24 Spa '07

Jeigu reiks kada trinti ka nors daugiau nei viena faila is vienos direktorijos ir jei failai turi kazka panasaus savyje (sakykim galima butu pritaikyti kokiem logXXXX.txt failam vienoj direktorijoj kai daug prisirenka )

"ls|grep <failo pavadinimo atkarpa kuri kartojasi> |xargs rm"

Jei negalima trint kitoj eiluteje parasykite dar "sudo !!" inicijuos pries tai buvusia komanda su SU privilegijom.

Tik norejau prideti, kad linux ir yra todel saugi kad neduoda kiekvienam vartotojui superuser (admin) teisiu, tai kuo maziau sudo, tuo geriau mano manymu..

C
  • 24 Spa '07

nu, arba paprasciau: rm failo_dalis_kuri_kartojasi

S
  • 24 Spa '07

Aha! Gerai cia panaudoti wildcardai (naudodavau tik rm * bet ne taip kaip tu) Visados geriau naudoti tai, kas trumpiau

S
  • 24 Spa '07

Failo pervadinimo komanda:

mv failas_originalas failas_naujupavadinimu

Jei jau pradėjot apie visokias failų trynimo variacijas, tai aš irgi žinau vieną tokią:

find -type f -iname "*.bak" -not -ipath "*/katalogas/*" -exec rm {} \;

Ši komanda pašalins visus failus su galūne .bak, tačiau netrins šių jei jie yra kataloge /katalogas/
Tokios komandos pagalba galima labai lanksčiau atlikti įvairiausius veiksmus su failais.

G
  • 26 Spa '07

Pervadinimui yra:
rename
rename ka ika failaovardas

I
  • 24 Bal '09

o jei katalogas atsidure siukslineje ir dar uzrakintas, uzrakatas rankiniu budu nenusiima..gal per terminala eina juos istrint?

P
  • 24 Bal '09

suinstaliuoji mc paskui paleidi ji sudo mc ir trini rasai ka tik nori

R
  • 24 Bal '09

Uzrakinti katalogai ir failai jame "atsirakina" komanda : sudo chmod 777 -R katalogas .Kur parasiau "katalogas",ten gali tiesiog mest ta kataloga i terminala.

A
  • 25 Bal '09

iš tiesų kaip ištrinti katalogą:
sukūriau vartotoją, tą vartotoją anuliavau, bet jo namų aplankas liko ir jo ištrinti neleidžia - sako ne tavo

V
  • 25 Bal '09

nerko cia trinti svetimus katalogus
terminale sudo nautilus
slaptazodis ir viska leis ishtrinti

U
  • 25 Bal '09

Jai gerai pamenu tai sudo natilius ir per ji istrini faila