Prisijungti

Sunkus Baltix pasileidimas baigiasi išsijungiančiu monitorium

dz0
  • 14 Grd '07

IMHO naujokams yra lengviau pradėti nuo OpenSuse, Mandriva, Freespire, Linux XP.

o kokie argumentai? tiesiog įdomu...

dz0
  • 14 Grd '07

dar pagalvojau, jei šitam forume nepavyks išspręsti problem, yra gi gugle
išryškink savo hardvaro markę, ir search:
ubuntu problem hardvarA hardvarB
ir pan..

dz0
  • 29 Grd '07

Cituoju http://baltix.akl.lt/wiki/BaltixHowto :

1. Ką daryti, jei Baltix GNU/Linux nepasileidžia startuodamas iš CD ?
    Pabandykite pradiniame CD meniu paspausti F6, ištrinti "quiet splash" ir įrašyti šiuos parametrus (po vieną arba kelis iškart):

• acpi=off
    • noapic nolapic
    • pci=noacpi
    • hpet=disable

Ar bandei šiuos startavimo parametrus ? Jei ne - pabandyk,manau acpi=off arba kiti turėtų padėti tavo atveju. Beje, ar tikrinai CD dėl defektų (yra toks punktas Baltix pradiniame CD meniu) - gal blogai atsisiuntė ar įsirašė CD ?
Dar naudingų patarimų yra http://baltix.akl.lt/wiki/DazniKlausimaiFAQ

• 3 Sau '08

2 dz0

Dėl argumentų už SUSE ir Mandriva prieš Ubuntu - čia turbūt šaunieji ubuntiečiai galėtų geriau atsakyti, ką jie turi galvoje, bet kiek aš jau pastebėjau, anų dviejų kūrėjai labiau atsakingai ir nuosekliai žiūri į savo darbą, siekdami esamus nesklandumus išspręsti, tuo tarpu Ubuntu kūrėjams atrodo svarbesnis yra ne rezultatas, o pats (nesibaigiantis) sprendimo procesas - jie labiau mėgsta prikaišioti į savo kūrinį visokių nelabai patikrintų naujovių vietoj to, kad ištaisytų visas jau seniau buvusias klaidas.

Dėl paieškos pagal mano hardwara Google - deja, jis nieko naudingo neranda.
Jei įvedu tiksliai - rezultatų mažiau nei 10 ir tik keliuose apie tai paminėta tiesiogiai, bet ne apie mano problemą.
Jei klausti bendriau - rezultatų daugiau, bet jie jau dar labiau nutolę nuo temos.

Dėl papildomų parametrų - jau rašiau pačioje temos pradžioje, kad bandžiau viską, ką tik radau aprašymuose ir paties CD patarimuose.

Sunkumas greičiau tas, kad nelabai gerai suprantu, kur ir kaip tuos papildomus parametrus rašyti, todėl net nesu tikras, kad bandau juos teisingai.

Štai beieškodamas Google apie tą "black screen" radau vieną gana tiksliai aprašytą patarimą, kuris suveikė, nors ir ne ten, kur man reikia.

Ten buvo rašoma apie tai, kad pasirodžius pradiniam langui su galimais paleidimo variantais, reikia paspausti F6 ir pasirodžiusiame tekste vietoj "quiet splash" įrašyti "nosplash", ką aš dabar visada ir darau, nes tada vietoj gražių, bet nieko nereiškiančių paveiksliukų matosi visa informacija apie krovimosi procesą - tačiau tas juodas ekranas pas mane atsiranda ne jo metu, o po to, kai jis jau baigiasi.

Palyginimui - iš Baltix patarimų taip ir nesupratau, kaip būtent reikia rašyti tuos papildomus parametrus.
Pradiniai tekstai ten tokie (tiksliau jų pabaigos):

Paprastam paleidimo variante - "... quiet splash --"
Aternatyviam variante - "... quiet splash -- noapic nolapic"

Taigi aišku tik tai, kaip rašyti po vieną parametrą paprastame variante, pvz:

"no splash -- acpi=off"

Na o kaip tiksliai pridėti kelis arba bent ką į alternatyvų variantą?
Kaip teisingai rašyti?
Taip:
"nosplash -- noapic nolapic acpi=off"
ar taip:
"nosplash -- noapic nolapic -- acpi=off"
???

Bet kokiu atveju bandžiau ir vienaip, ir kitaip - rezultatas jei ir keičiasi, tai tik į blogąją pusę - vietoj bent jau nerišlių švytėjimų ekrano viršuje tada išvis nieko jame nesimato.

Be to, net ir žinodamas, kaip įrašyti papildomus parametrus, visus variantus sunkiai galėčiau išbandyti.
Jei apsiriboti tik tais keturiais išvardintais, tai iš viso galimų kombinacijų jau gautųsi 4!=24, o dar dėl visiško tikrumo reikėtų kiekvieną bandyti po kelis kartus.
Be to, internete radau ir daugiau patarimų apie tai, ką ten dar galima būtų įrašyti, taip kad viską isbandyti tikrai nerealu.
Apsiribojau tik dar dviem papildomais variantais - pačiame Baltix CD siūlomu

"aic7xxx.aic7xxx=no_probe"

kurio atseit gali prireikti kai kuriems DELL kompams (mano kaip tik toks) ir

"nofb"

nes juodas ekranas Baltix'e atsiranda kaip tik tada, kai jo nestringantis toje vietoje pirmtakas Ubuntu 7.10 parodo pranešimą tipo: "preparing framebuffer" ar kažką ten tokio.

Del CD tikrinimo - jau rašiau pačioje temos pradžioje, kad tikrinau ir pasileidęs iš jo paties, ir pagal Md5 didžąją daugumą failų, išskyrus pagalbinius (nes tokiu ten labai daug).

Bendrai vertinant man labai keistai atrodo tokie sprendimo paieškos būdai, labiau panašūs į loteriją nei į sistemingą ir nuoseklią logišką veiklą.

Mano supratimu - viskas, ką iš tikrųjų reiktų išsiaiškinti - tai kuo skiriasi pasileidimo programos veikimas Baltix ir Ubuntu 7.10 toje vietoje, kur vyksta perėjimas į tą "frame buffer".

Bet turbūt kaip tik šito niekas iš taip "loterijas" mėgstančių tautinių ubuntiečių nežino ...

Su pačiu Ubuntu instalu mano kompe tuo tarpu atsirado nemažas progresas - apie tai kaip nors bandysiu parašyti tam skirtoje temoje kitame skyriuje.

Ačiū už dėmesį ir patarimus.

• 3 Sau '08

Status in ubuntu
Status Importance
New Undecided
Package
Assigned to
not assigned
Bug description

I reported a bug about this before before Feisty went final but I don't remember the bug URL.

Basically if you have the following line in the xorg.conf file on the installation media, installation is not normally possible with some computers:

BusID "PCI:0:1:0"

The Dell Optiplex PC I have, and an Optiplex GX150 will not start with the factory pressed Ubuntu CD. It results in a black screen. In order to get an X server, you must use VIM to remove that line.

In all honesty I don't see the logic of allowing X to decide which Bus to use, the BIOS should do that. If you remove the above line, xorg will use whatever the bios tells it to, which is preferred.

The Dell Optiplex that I have does not allow disabling onboard video. There is no option for it in the bios. The optiplex PC's that I have both use the BIOS to decide to use either a PCI slot or the onboard video.

A casual PC user would not know how to go in and remove that unnecessary line from xorg. I recommend getting rid of it, since I doubt there's a reason for it to be there and it causes nothing but problems.

Jei gerai supratau tavo problema tokia pati kaip aprašyta šiame straipsnyje (Straipsnis jau nebeegzistuoja, ištraukiau iš google serverio). Tau reikia kokiu nors būdu pašalinti iš failo /etc/X11/xorg.conf berods 68 eilutę ir paleisti kokpiuterį. Problema ta, kad taip lengvai failo diske nepakeisi. Jei nebijai pažeisti jau irašytos programinės įrangos gali bandyti pakrauti kompiuterį, persijungti į pirmą terminalą (CTRL+ALT+F1) ir vykdyti tokias komandas:

sudo vim /etc/X11/xorg.conf

turėtu atsidaryti teksto redaktorius vim (kaip juo naudotis, parašyta šiame tinklalapyje prie straipsnių). Ištrini eilutę, berods 68, kur parašyta Busid "PCI:1:0:0". Dabar reikia paleisti gnome (dėl šios dalies komandų nesu tikras):

sudo init 2

Turėtu veikti. Jei kas nors nusimanote apie tai kaip pasileidžia ubuntu pataisykite.

• 4 Sau '08

Pats pabandžiau, ir paskutinė komanda neveikia. Vietoj jos atrodo reikėtu naudoti startx, bet kokia šios komandos sintaksė neįsivaizduoju. Tiesiog pabandžius paleisti paprašo ištrinti failą (sudo rm /tmp/.X0-lock). Kai jį ištrini ir pabandai vėl bando krauti, užkrauna pilką langą, o pirmame terminale išmeta klaidų sarašą.

• 11 Sau '08

Ačiū už patarimus - galu gale primušiau tą lietuvišką pingviną!
(nors ir vėl tik po didelių kancių)

Prieš ka nors bandydamas, pasižiūrėjau internete, ką ten rašo apie tuos nenorinčius veikti "init" ir "startx" - deja, nieko iki galo suprantamo man kaip nedirbusiam su CLI neradau.

Bendrai tarsi viskas ir aišku, bet apie tai, ką reikėtų daryti probleminėje situacijoje su tom komandom, taip ir nesupratau, todėl pradėjau dometis tuo, kas išdėstyta čia cituotame bug-reporte.

Klaida atseit atsiranda dėl to, kad nurodoma neteisinga magistralė, bet taip ir nesupratau, kuris ten butent variantas turėtų būti neteisingas - 0:1:0 ar 1:0:0.

Pagal windozės duomenis, mano integruotas video sėdi būtent ant 0:1:0, paminėto ir citatoje - taigi, lygtai turėtų kaip tik būti gerai.

Kad pabandyti sužinoti, kaip ten iš tikrūjų yra, eilinį kartą įlindau į Google.

Išbandęs keletą paieškos terminų su "Ubuntu install" ir "black screen" po to dar prisiminiau, kad pas mane taip pat pasirodė tas pats juodas ekranas, kai bandžiau Ubuntu liveCD save graphics ręžime(kas keista, nes jis šiaip jau turėtų kaip tik padėti), taigi dar pridėjau ir tą "save graphics".

Taigi radau keletą idomių pasiūlymų, susijusių su mano situacija.

Nuorodų dabar neturiu, nes rašau dabar iš live-Baltix, o visas paieškos veiksmas liko windozėje, bet tai turbūt ne taip ir svarbu, nes naudinga ten tik keletas svarbių detalių.

Vienas geras patarimas buvo apie tai, kaip taisyti xorg.conf failą su komanda:

sudo nano -w /etc/x11/xorg.conf

kuria po to ir pasinaudojau, nes aprašyta procedūra pasirodė nesudėtinga ir buvo pakankamai nuosekliai paaiškinta - kaip vėliau išaiškėjo, teisingai padariau, nes tame nano viskas paprasta ir suprantama, skirtingai nuo gerokai sudėtingesnio vim (čia prie straipsnio apie vim yra komentaras, kur būtent apie tai ir rašoma).

Dar vienas surastas naudingas dalykas - tai komanda:

less /etc/x11/xorg.conf

su kuria galima peržiūrėti esamą failo (šiuo atveju to paties xorg.conf) turinį - man tai buvo aktualu tam, kad palyginti juos veikiančiame (Ubuntu 7.10 alternateCD) ir neveikiančiame (Baltix) variantuose.

Na ir pagaliau svarbiausia būtina komanda:

sudo /etc/init.d/gdm force-reload

kuri ir turėtų vel paleisti liveCD po failų taisymo.
Nors ji tokiam pavidale pagal pasisakymą to žmogaus, kuriam buvo patarta ja pasinaudoti ir neveikė (vėliau tas pats pasikartojo ir pas mane), bet bent jau tapo aišku, kurioj operoj verta bandyti ieškoti.

Vėl paleidęs Baltix ir sulaukęs juodo ekrano (bandziau pridėti prie pasileidimo parametrų dar viena paieškų metu rastą variantą "framebuffer=false", kuris irgi nieko nedavė), nuskaičiau tą xorg.conf (po to grįžimui atgal reikia ivesti Q arba ką nors panašaus), o po to pasižiūrėjau, kaip jis atrodo jau instaliuotame Ubuntu 7.10.

Esminiai skirtumai tokie:

...
...
Section "Device"
...
Driver "vesa" (Baltix) ir "intel" (Ubuntu 7.10)
...
...
Section "Monitor"
...
HorizSync 30-70 (Baltix) ir 28-51 (Ubuntu 7.10)
VertRefresh 50-160 (Baltix) ir 43-60 (Ubuntu 7.10)
...

Tada vėl paleidęs Baltix liveCD su aukščiau minėta komanda įsijungiau tą nano redaktorių ir įrašiau į xorg.conf Baltix'-e tuos parametrus, kurie yra ir veikia Ubuntu 7.10.
Pakeitimu įrašymo (ctrl+o) ir išėjimo iš redaktoriaus (ctrl+x) komandas jau žinojau iš perskaitytų internete patarimų, bet ir pačiame nano jos visos pakankamai aiškiai išvardintos.

Dabar liko svarbiausias veiksmas - vėl paleisti liveCD su jau pataisytu xorg.conf.

Komanda "sudo init" pas mane irgi nieko nedavė (man susidarė toks įspūdis, kad ji kaip ir suveikia, bet nieko tuo nepakeičia esamoje situacijoje), kaip ir "startx" - atsiranda toks pats jau čia prieš mane aprašytas pranešimas apie "užrakintą" failą, kaip aš supratau vėlgi reiškiantis, kad tas "startx" jau ir taip paleistas.

Aukščiau nurodyta mano per paiešką surasta komanda, kuri baigiasi "force-reload" vėlgi pilnai nesuveikia (apie tai ir internete buvo rašyta) - atsiranda pranešimas, kad sustabdyti GNOME pavyko, o vėl paleisti - ne.

Kažkaip pagalvojau, kad reikia pabandyti dar kartą įvesti tą pačią komandą be jos pabaigos, nes kilo nedidelis įtarimas, kad taip galbūt pavyks tiesiog paleisti tą GNOME, jei jį jau pavyko sustabdyti.

Tai nesuveikė, bet gavau pranešimą su visom galimom veikiančiom tos komandos pabaigom - stop, start, reload, force-reload ir dar kažkuo.
Taigi, dabar tapo aišku, ką ten pabaigoj bandyti rašyti.

Logiškas paleidimui "start" kaip tik ir suveikė (čia jau po sustabdymo).

Lietuviškas pingvinas pagaliau pasileido, nors ir su keista 1280x800 ekrano rezoliucija.
Iš pradžių nesupratau, kodėl vaizdas ne visai toks, kaip buvo suderintas Ubuntu, kur su tais pačiais jo parametrais rezoliucija buvo 1024x768.
Na tiek to, taip dar įdomiau.
Dabar dar bus įdomu išsiaiškinti, kuris (arba kurie) iš pakeistų parametrų įtakoja jei ne tiksliai tą gaunamą rezoliuciją, tai bent jau patį sėkmingą ar nesėkmingą liveCD pasileidimo procesą.

Bet svarbiausia žinoma tai, kad pavyko surasti, kaip perkonfigūruoti xorg.conf ne jau instaliuotame Ubuntu, o dar tik paleidziant iš CD.

Va tiktai tiems, kas susidurs su būtinybe tai daryti, aš visai nepavydžiu ir linkiu jiems būti kuo mažiau prisiskaičius ir prisiklausius rožinių pasakėlių apie tai, kaip lengva instaliuoti Linux-Ubuntu-Baltix.

• 12 Sau '08

Ką aš galiu padaryti, kad tavo pc gamintojas nemyli pingvinų.
Beje bendei sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg? Manau tai paprasčiau, nei xorg.conf rankomis redaguoti.

asc
  • 12 Sau '08

rm -rf /

• 12 Sau '08

Taigi tas ir yra, kad šiuo atveju problema buvo greičiau jau ne pačiame mano PC, o tame, kaip sukonfigūruoti monitoriaus parametrai Baltixe!

Kokio velnio ten reikėjo įrašinėti tokias dideles reikšmes, jei to nedaro net pats bazinis Ubuntu?

O tą komandą jau bandžiau (kaip Linuxe, tai galima sakyt visai patiko), kai ieškojau, kaip nustatyt norimą ekrano rezoliuciją Ubuntu (nes jis jau kietame diske sėdi, tai bandomūjų 60 Hz kaip ir mažoka) - apie tai temoje apie Ubuntu.

Ten išaiškėjo dar keletas didelių problemų, kai kurios verčia rimtai suabejoti Linux perspektyvomis jei ne aplamai, tai bent jau šitame mano kompe.

• 12 Sau '08

Nepatinka produktas - NENAUDOK.
Jei iš principo nenori naudoti MS produktų, tai pabandyk kitas distribucijas ar galų gale nusipirk MAC.

• 12 Sau '08
asc
  • 13 Sau '08

sorry uz fluda, mano OS'e format C: neveikia, kazkaip nerando tokios komandos

• 13 Sau '08

Kaip išaiškinta mano aukščiau duotoje nuorodoje, rm -rf (būtent tokiam pavidale) irgi neveikia.

asc
  • 13 Sau '08

o tu su root teisem pabandyk

• 31 Sau '08

RVRSS esi teisus, linuxam problemos gali lietis per krastus ant nemazai kompiuteriu ypac kai bandai naudoti live cd. siulau pabandyti vis delto alternative cd arba palaukti pavasari iseinancios LTS versijos. o jeigu ir tai nepades tai tavo gali nesistengti, teks tenkintis windausais kadangi net ir istaisius problemas ju atsiras nauju. ir as puikiai suprantu kad tu neturi laiko zaisti su tais linuxais, bet ir tau nereikia cia skelbti savo pamokslu kokie linuxai yra blogi, cia skonio reikalas kai kam patinka zaisti su jais o kai kam nepatinka. bet...bet lengvai gauni lengvai ir prarandi, lengvai susitvarkysi windausus bet jie ir lengvai sulus (pilna visokiu trojanu virusu spy-ware ir t.t.) nesnekant apie tai jog jie patys save naikina laikui begant.

asc
  • 1 Vas '08

Dingo jau tas RVRSS, koki mėnesi nematyt.

• 2 Vas '08

gal sugrys

asc
  • 3 Vas '08

Geriau nereikia

• 3 Vas '08

Hebra, hi visiems. Išsiaiškinau vieną dalyką! Jei nenorit tapti alergiški pingvinams visam gyvenimui, tvokit Baltix'ą į šiukšlyną! Nežinau kokias klaidas Ubuntu taisė M. Kriaučiūnas, bet sudirbo paketą juodai. Kodekus aš galiu ir pats susirankioti - tiek dar protingas. Bet priversti programas veikti - dar smarįvės nepakanka. Gal kas paaiškintu, kaip paleisti Gnome Commander administratoriaus teisėmis iš dešiniojo klavišo meniu taip, kad visa sistema nepakibtų? Ar kad programos pasileistų iš tikrųjų, o ne imituotų pasileidimą, pvz. Oscilloscope? Kodėl dažnai paspaudus dešinį pelės klavišą, pasileidžia programa, o ne atsidaro kontekstinis meniu? Tų kodėl yra dar, nors vežimu vežk. Siūlau naudoti originalų Ubuntu (Kubuntu, Xbuntu, etc...).
Žinoma, čia nelabai į temą. Bet...
Nors vistiek ačiū Mantui Kriaučiūnui už bandymą realizuoti gerą idėją!

Atsakyti