Radeon 9600

U
  • 27 Kov '08

Naudoju Radeon 9600 vaizdo plokštę. Įdiegus Baltix (ne, nereikia net ir šito – problema ta pati ir leidžiant iš kompakto) langų tempimas žemyn bet kokioj programoj (Firefox, failų naršymo programoj ir kt.) veikia baisiai, jau nekalbant apie tokius sudėtingus darinius kaip flash filmai, kurie vos vos pasivelka. Pamėginau susidiegti ATI tvarkykles. Šitos problemos išsisprendė, bet atsirado naujų: labai suprastėjo filmų kokybė bet kokiam grotuve (vos velkasi, labai prasta kadrų kokybė), išnyko tie gražūs langų efektai (pakeisti labai lėtais), labai sulėtėjo langų perjungimas, apskritai sistema sulėtėjo nepakeliamai, Firefokso lūžinėjimai – visiškai normalus tapo dalykas, ypač jei bent keliuose puslapiuose yra flash animacijų.

Tai koks galėtų būt sprendimas?

G
  • 3 Bal '08

Bandyk išjungti compiz-fusion efektus. Kaip tvarkykles susimetei?

U
  • 5 Bal '08

Tvarkykles įdiegiau per „Nuosavybinių tvarkyklių“ vadovą, ten tereikėjo varnelę uždėt ir kompą perkraut. Tada konsolėj įrašau „fglrxinfo“ ir gaunu:

display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.2 (1.5 Mesa 6.4.1)

Kažkas negerai (ne, aš pirkau tikrai ne „Mesa“ plokštę . Ir tada man galvoj nušvito: tas vadovas tikrai nepadarė to, kas reikalinga, jokių tvarkyklių neįdiegė, sugadino sistemos konfigūraciją, išjungė compiz efektus (automatiškai įjungdamas Metacitį), ir t.t. Ir dar akiplėšiškai melavo perkrovus kompą, kad „Nuosavybinės tvarkyklės“ įdiegtos.

Pamėginu nuimti tą varnelę ir įdiegti tvarkykles rankiniu būdu. Nė iš vietos. Išbandžiau absoliučiai viską, kas parašyta Ubuntu giduose apie ATI tvarkyklių diegimą ir išdiegimą. Nė iš vietos.

Spjoviau, formatavau, įdiegiau sistemą iš naujo, sukroviau tvarkykles rankiniu būdu, ir voilà!

Dabar naudotis sistema yra du būdai:

1) „mandrasis“ compiz su visais efektais (gali sukinėt, didint, stumdyt ekraną ir daryt įspūdį svečiams ), bet negali žiūrėt filmų (girdisi tik garsas, ekranas su bet kokiu grotuvu tiesiog rodo tamsiai mėlyną spalvą), normaliai naudotis internetu ar failų naršykle (traukti langą į apačią ar viršų yra košmaras), žiūrėti Youtube filmus per visą ekraną (3-4 kadrai per sekundę, nesimato apatinės kontrolės juostos);

2) „paprastasis“ metacity be jokių efektų, bet gali žiūrėt ką nori, naudotis internetu kiek nori, naršyt bet kokius failus (net ir Youtube).

Kažkaip net nelabai įsivaizduoju, ar aš vienintelis šiam pasauly noriu naudotis Compiz IR tuo pat metu naršyt po internetą?

U
  • 6 Bal '08

Tiesa, pamiršau paminėt, kad su compiz bet kokia 3D grafika visada blykčioja su kažkokiu zigzagu per vidurį ekrano. Neįsivaizduoju, nuo kur pradėt ieškot siūlo galo šitose problemose.

G
  • 7 Bal '08

Man su "mandruoju" viskas kuo puikiausiai veikia. Pas mane ATI X1600.
Beje, tas Radeon 9600 jau ne pirmos jaunystės? Ar aš klystu?

U
  • 7 Bal '08

Turi omeny, ar plokštė sena? Pirkau prieš metus kokius ar pusantrų. Windowsuose ji veikia, žinoma, idealiai. Išjungus compiz dauguma problemų išnyksta (net Ubuntu trimatė grafika tuomet niekuo nesiskiria nuo Windowsinės), bet Firefoksas vis tiek veikia kur kas lėčiau (vos naršyklė susiduria su Flash animacijom, normalų naršymą gali pamiršti).

Keista kažkaip. Resursus ryjančius žaidimus žaist galiu, bet su compiz problemos (ir dar ne šiaip kokios, o susijusios su grafika).

U
  • 7 Bal '08

Nu va, pasirodo, nereikia nei Flasho – paprasti JPG resursus ryja kaip mėnesį neėdę. Pora nuotraukų ir naršyt po internetą jau neįmanoma.

A
  • 7 Bal '08

top komanda yra pažiūrėt, kas kiek ryja

U
  • 9 Bal '08

Atrodo, kad čia kaltos ATI tvarkyklės. Arba turiu pirkti nauja vaizdo plokštę, arba atsisveikinti su compiz. Žinoma, visada lieka variantas paduot į teismą ir reikalaut kompensacijos už netikusį produktą Bet čia tik pasvajojimui.

M
  • 24 Bir '08

Naudok naują Baltix versiją 3.5 (2008-05) - šioje versijoje viskas gerai veikia su Radeon plokštėmis, tuo pačiu galiu nudžiuginti kad prieš maždaug metus laiko AMD kompanija, nusipirkusi ATI paviešino ATI Radeon vaizdo įrangos techninę specifikaciją ir prisideda prie laisvų valdyklių (drivers) kūrimo Linux ir kitoms Unix tipo sistemoms, taigi nuo šiol su ATI/AMD plokštės veiks kokybiškiau nei NVIDIA Linux sistemose

Beje, jei Baltix/Ubuntu ar Debian elgiasi keistai, tai panašu į blogai įsirašiusį CD, atminties (RAM) gedimus. Ar patikrinai CD bei RAM prieš instaliuodamas? Pradžioje pasileisk CD tikrinimą - Baltix/Ubuntu CD pradiniame meniu yra toks punktas, paskui paleisk atminties (RAM) tikrinimą iš to pačio meniu - jį išsirinkus pasileidžia memtest programa, kuri maždaug per valandą patikrins tavo atmintį. Atminties testus galėsi baigti, kai stulpelyje "Pass" (skaičius žemiau jo) rašys 1, atmintis (RAM) bus gerai, jei stulpelyje "Errors" (skaičius žemiau jo) yra 0 praėjus visus testus (kai "Pass" pasidaro 1 ar daugiau.), žr.: http://memtest.org/pics/i875-big.gif

Atsakymus į klausimus, iškilusius naudojantis Baltix sistema visų pirma ieškok Baltix svetainėje, žr.:http://baltix.akl.lt/pagalba-ir-patarimai bei http://baltix.akl.lt/wiki