Baltix ir omni connect problemos

E
  • 1 Bir '08

Nors baltix instrukcijoje rašoma, kad jis pilnai palaiko omni connect, tačiau man vistiek nepavyksta modemo prijungti. Mano modemas zte mf 620 (jungiamas per usb, palaiko gprs, edge, umts, hsdpa). Vodafone programa jo nepaleidžia. PRAŠAU padėkit.

V
  • 11 Bir '08

pas tave turbut modemas nepalaiko 3g,o vodafone visi tai turi

E
  • 17 Bir '08

Nu jo bet bandžiau pakeisti ką nors /etc/ppp/peers parametrus bet niekas nepadėjo gal kas žinote, kur rasti parametrų aprašymus adresas praverstų šia tema.

E
  • 15 Lie '08

Įdomiausias dalykas. kai išeinu iš windows neišsiregistravęs iš tinklo man restartavus kompiuterį ir panaudojus pon omni internetas veikia(bent jau kuri laika

M
  • 5 Rugp '08

vodafone-mobile-connect-for-linux programa naudoja gana senas 3G/EDGE mobiliųjų modemų valdykles, todėl ir neveikia su ZTE MF620 modemu.
Liepos mėn. ta ispanų firma, kuri padarė vodafone-mobile-connect-for-linux išleido naują programą - Wader. Ši programa palaiko daugiau mobilaus interneto (3G/EDGE) modemų - išmesk vodafone-mobile-connect-card-driver-for-linux paketą iš savo sistemos ir įdėk wader programos saugyklą (per Sistema-> Administravimas-> "Programinės įrangos saugyklos"-> "Trečių šalių .."):

deb http://ppa.launchpad.net/wader/ubuntu hardy main

Tada atnaujink saugyklų informaciją ir įdiek wader-gtk paketą (pvz. su "Paketų tvarkykle Synaptic" arba įvykdydamas komandą "aptitude install wader-gtk")

Kai įdiegsi ištrauk savo USB modemą iš kompo, po kelių ar daugiau sekundžių vėl įkišk ir paleisk tą Programos->Internetas->"Mobile Broadband" programą. Būtinai parašyk čia kaip sekėsi - jei viskas gerai aš įdėsiu tą naują programą į naują Baltix Linux versiją

Jei wader bei usbmodeswitch įrankiai tau nepadės - galbūt pas tave yra ne ZTE MF620, o naujesnis modelis, pvz ZTE MF622? Internete radau, kad bent jau prieš 9 mėnesius šis modemas vis dar neveikė su usbmodeswitch, žr.: http://blog.ufsoft.org/2007/11/30/zte-m ... nder-linux

E
  • 24 Rugp '08

Dar šito nebandžiau bet man padėjo usb modeswitch ir comgt.
Po to beliko tik naudotis pon komanda

E
  • 24 Rugp '08

Ir modifikuoti prie baltix esantį ppp failą pakeisti viršutinę eilutę į /dev/ttyUSB0

E
  • 24 Rugp '08

Wader nerodo ženklų. Kita programa umtsmon leidžia siųst sms, jei reikia. Pati gerai valdo viską išskyrus, kad ji negali aktyvinti modemo.
Aš pats bandžiau seną gerą comgt. Jis geriausiai veikė.

R
  • 10 Grd '08

Pas mane zte mf628 modemas, tai kol kas jokiu gyvybes zenklu neduoda, pradzioj dar issokdavo prisijungimo langas windowsinis, bet kai idejau usb_modeswitch tai aplamai tyli, atrodo su sitais modemais cia didele problema, kai paskaitau visur zmones vargsta, jei tik koks naujesnis modemas

R
  • 11 Grd '08

susitvarkiau 6-a karta perinstaliaves, bet viskas ore kabo
tik su Ubuntu 8.10 pavyko tiesa sakant gana paprastai. Atsisiunciau is
cia usb_modeswitch .deb formato instaliavau ji, po to pagal instrukcija:
sudo gedit /etc/usb_modeswitch.conf
ir pataisau ta faila pagal instrukcija,tipo nuimu kabliataskius nuo man reikalingo modemo serijos, siuo atveju ZTE MF628 ir uzdedu ant pries tai buvusio defaultinio:

#

ZTE MF628

#

Captured with "usbmon". Has a micro SD slot which can be

activated alternatively

#

Contributor: Alvaro Lopes <alvieboy at alvie dot com>

DefaultVendor= 0x19d2
DefaultProduct= 0x2000

To modem mode:

TargetVendor= 0x19d2
TargetProduct= 0x0015

MessageEndpoint=0x08
MessageContent="5553424312345678000000000000061b000000030000000000000000000000"

To SD slot mode:

;TargetVendor= 0x05c6

;TargetProduct= 0x2001

toliau rasau:

sudo usb_modeswitch

ir man ismeta tik neaisku atsakyma, bet spjaunam i ji, nes:

lsusb

parodo, kad mano defaultinis vendor=0x19d2 product=0x2000 pasikeite i vendor=0x19d2 product=0015 , kaip tik tai ko reikejo,
tik bijau, kad man kiekviena karta atsijungus reikes terminale suvedinet ta sudo usb_modeswitch, nes jis atrodo neissisaugo kazkodel ir pastoviai grizta prie defaultinio product=0x2000
toliau viskas paprasciau, paziurime aukstyn monitoriuje ir susirade Internet manager`i (du televizoriukus) paspaude ant ju kairiu klavisu
susirandame VPN connections ir pasirenkame Mobile Broadband, Add ir Omnitel (contrakt) zinoma modemas turi buti ikistas i USB lizda, tada spaudziame next, koll atsidaro bendras langas, jame jau buna irasyta gprs.omnitel.lt, irasome prisijungimo varda omni, slaptazodi omni, IPv4 Settings pasirenkame Automatic (ppp) ir uzdarome si langa. Toliau (internetas, jei yra kitas turi buti isjungtas) spaudziame vel, ant Internet managerio (televizoriuku virsuje) kairiu klavisu ir pasirenkame Omniconnect, ar Omni, ziurint kaip uzpildete, jis pradeda jungtis...

R
  • 11 Grd '08

Beje kaip jau minejau isjungus modema.. vel atsistato tas vendor=0x2000 todel kiekviena karta turiu suvesti sudo usb_modeswitch ir po to patikrinimui lsusb, nezinau kaip sutvarkyti, kad perjunginetu automatiskai, tik ijungus modema...
kartais tenka ta daryti pora kartu, nes ne visada pajungia is pirmo karto...

M
  • 13 Sau '09

Ar imanoma priversti veikti Bites Vodafone ZTE K3565-Z modema ir kaip tai padaryti?...

E
  • 15 Sau '09

@REX pabandyk jei nori sukurti faila /etc/udev/rules.d pavadinimu 15-zte-tavomodelis.rules su turiniu:
ACTION!="add", GOTO="ZTE_End"

Is this the ZeroCD device?

SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idProduct}=="2000", SYSFS{idVendor}=="19d2", GOTO="ZTE_ZeroCD"

Is this the actual modem?

SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idProduct}=="0001", SYSFS{idVendor}=="19d2", GOTO="ZTE_Modem"
#
LABEL="ZTE_ZeroCD"

This is the ZeroCD part of the card, remove

the usb_storage kernel module so

it does not get treated like a storage device

RUN+="/sbin/rmmod usb_storage"

RUN+="/usr/sbin/usb_modeswitch -d 1 -v 0x19d2 -p 0x2000 -V 0x19d2 -P 0x0001"
#
LABEL="ZTE_Modem"

This is the Modem part of the card, let's

load usbserial with the correct vendor

and product ID's so we get our usb serial devices

RUN+="/sbin/modprobe usbserial vendor=0x19d2 product=0x0001",

Make users belonging to the dialout group

able to use the usb serial devices.

MODE="660", GROUP="dialout"
#
LABEL="ZTE_End"

pakeisk pagal save kai kurias eilutes

E
  • 15 Sau '09

@mariokas turėtų veikt pabandyk paleist ,po to kai pajungei modemą prie kompo, dmesg -tail komandąir parodyk numerius esančius išvestyje, ką išmeta ši komanda

R
  • 16 Sau '09

enternald
Bandžiau jau, ačiū, deja kažkas nesuveikia, man net keista, juk atrodo jei veikia pas vienus, tai turėtų ir pas kitus veikt...

R
  • 16 Sau '09

enternald

dar gali būti variantas, kad trūksta kažkokios nuorodos į šį failą.

H
  • 16 Sau '09

Turbūt ne dmesg -tail, o dmesg | tail

R
  • 16 Sau '09

perdariau viską naujai, bet...

E
  • 16 Sau '09

@REX aš pats kompiliaviaus usb_modeswitch pakeisk RUN+="/usr/sbin/usb_modeswitch -d 1 -v 0x19d2 -p 0x2000 -V 0x19d2 -P 0x0001"
į RUN+="/usr/keliasikiusbmodeswitch -d 1 -v 0x19d2 -p 0x2000 -V 0x19d2 -P 0x0015"
taip pat aukščiau esančią eilutę SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idProduct}=="0001", SYSFS{idVendor}=="19d2", į

  • SUBSYSTEM=="usb", SYSFS{idProduct}=="0015", SYSFS{idVendor}=="19d2", *
    taigi surask kur yra usb_modeswitch. daugiausia šansų /usr/bin ar /usr/sbin ar kitur
M
  • 16 Sau '09

dmesg | tail grąžina:
[ 553.030259] usb 5-3: new high speed USB device using ehci_hcd and address 8
[ 553.173978] usb 5-3: configuration #1 chosen from 1 choice
[ 553.214149] scsi9 : SCSI emulation for USB Mass Storage devices
[ 553.216820] usb-storage: device found at 8
[ 553.216830] usb-storage: waiting for device to settle before scanning
[ 558.211194] usb-storage: device scan complete
[ 558.214916] scsi 9:0:0:0: CD-ROM ZTE USB SCSI CD-ROM 2.31 PQ: 0 ANSI: 0
[ 558.250988] sr2: scsi3-mmc drive: 0x/52x cd/rw xa/form2 cdda tray
[ 558.251101] sr 9:0:0:0: Attached scsi CD-ROM sr2
[ 558.251165] sr 9:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 5