putty paleidimas

L
  • 31 Spa '08

sveiki pirma diena kaip su debian sedziu ar koke kita linux sistema,Net nenumanau kaip ja pasileisti bande man pasakyti koke komanda rasyti bet as neuzsirasiau :/ gal galit padeti ?

E
  • 31 Spa '08

Aš nedirbau su putty, bet terminale (programos>reikmenys>terminalas) tada įrašai man putty , (įtariu kad puTTY turėtų būti vietoj putty, nes linux skiria didžiasias ir mažasias raides) ten bus parašyta ką ši komanda daro. man komanda parodo, ką komanda įrašyta po jos sugeba. Nu aš negaliu daugiau padėti, nes nesinaudojau puTTY (ar putty), todėl perleidžiu žodį kitiems .

L
  • 31 Spa '08

aciu bent uz tiek visos zinios naudingos

A
  • 31 Spa '08

per ssh junkis iš terminalo, kam tas putty

L
  • 31 Spa '08

zinai tie pavadinimai man lb panasus kolkas y keiksmazodzius,gal biski detaliau galetum?
o putty todel kad vienas zmogus patare

R
  • 31 Spa '08

Terminalinis ssh geriau, patogiau žiūris (o su yakuake tai tiesiog pasaka). Putty gerai vien dėlto, jog patogus interfeisas. Nėra nieko ten sunkaus.
'apt-get install openssh' , tada per terminala 'useris@tavo.ip' viskas. Visada į pagalbą ateis google arba man

L
  • 1 Lap '08

Okei bandysiu Dekui kad padedat tikrai dar uzsuksiu pagalbos :]

S
  • 2 Lap '08

putty yra kažkoks kvalidas Windows prasimanymas, nes Windows naudotojai, kažkodėl nesugeba normaliai išnaudoti viso komandinės eilutės potencialo ir išradinėja dviračius.

Tai gi, jei naudoji Linux, gali pamiršti putty. Kad prisijungtum prie nutolusio kompiuterio per SSH, atsidaryk bet kurį terminalo emuliatorių ir jame rašyk:

ssh laygan@serverio.adresas.lt

Šioje komandoje laygan yra tavo naudotojo vardas prie serverio.adresas.lt.

Jei dėl kažkokiokių priežasčių komanda ssh neveiks, tai tada reikės tai įsidiegti, vėl gi iš terminalo:

sudo apt-get install openssh-client
L
  • 3 Lap '08

nu jus rimtai padedat ,bet dar man idomu kas tas terminalas gi pirma kart prie debian ar kokio kito linux ,ir dar kaip suprasti ta terminala ?

L
  • 3 Lap '08

nieko man nesigauna ;(

H
  • 3 Lap '08

Spaudi ALT+F2 ir surenki gnome-terminal

Rekomenduoju paskaityt linuxcommand.

L
  • 11 Lap '08

na jaika as mane tik komandine eilute yra jokiu langu kaip per win

L
  • 11 Lap '08

nu va sukuriau ant debian ta prijejima o kaip dabar tikslei susisiekti man per win su juo :/

S
  • 11 Lap '08

Čia jau reikėtų klausti Win naudotojų. Kiek žinau putty programa turi gražį GUI, tai problemų jungiantis neturėtu iškilti.

Jei jungtumeisi iš Ubuntu, tai reikėtų įvesti tokią komandą terminale:

ssh naudotojovardas@serverio.adresas
L
  • 11 Lap '08

o kanors yrasius niena suzinoti koks tas adresas ?
nes as jau nebe atsimenu

S
  • 11 Lap '08

Nelabai supratau ką ir kur įrašei?

Jei neatsimeni serverio adreso, tai gali jį įsirašyti kur nors, gali susikurti shell scriptą, kurį paleidus iš karto jungtūsi prie tavo serverio. Nors jei nesi komandinės eilutės mėgėjas, tai gali paprasčiausiai susikurti application launcherį ir jam nurodyti tokią eilutę:

gnome-terminal -e 'ssh naudotojovardas@serverio.adresas'

Tada galėsi jungtis prie serverio paprasčiausiai atidaręs piktogramą ant desktopo.

L
  • 11 Lap '08

pas mane debien ir ten tik komandine eilute...
O to va adreso neatsimenu tai galvoju gal koke komanda yrasius eitu pamtyti ta adresa

S
  • 12 Lap '08

Jei nori pamatyti to debian kompiuterio adresą, tai gali įvesti tokią komandą:

ifconfig
L
  • 12 Lap '08

aha sako ''-bash: ifconfig: command not found''

L
  • 12 Lap '08

nu suradau ta ip bet yvedus kad junktis per puTTY jis neprisijunge