Prisijungti

tinklapiu kurimo programos

• 14 Grd '08

norėčiau sužinot kokios yra tinlapiu kurimo programos arba tvs

• 15 Grd '08

Geriausia tinklapiu kurimo programa yra tavo smegenis, ti i jas prie tai reikia ikelti norimos kalbos manuala ir praktikos algoritmus

Siaip jei klausi del editoriaus ar IDE. Tai tam tika kad ir parasciausias teksto redaktorius, bet geriau imti tam reikaluj pritaikitus redaktorius ne sjie turi patogiu smolkmenu, tokiu kaip sintakses tikrinimas, f-ju sarasus, raktiniu zodziu (f-ju pavadinimu, kintamuju tipu, ...) iskirima spalvomis.
PHP kalbai neblogi yra Eclipse PDT, NetBeans. Tarp kitko jie dar yra ir nemokami.

Jei klausi del TVS'u, tai is nemokamu populiariausi yra tokie kaip Joomla, nukePHP, CakePHP. Taciau as esu pries tokiu masiniu TVS'u naudojima, bet cia mano asmenine nuomone. As labiau vertinu tuos kurie savo rankomis viska pasiraso.

Bet visu svarbiausia pradziai reikia issirinkti kokia kalba rasysi server-side. Siai dienai yra keleta populiariu server-side programavimo kalbu: ASP, Java(JSP), PHP, Ruby on Rails(ROR), Python. Visi turi zavu + ir -.
PHP yra manau viena populiariausiu, del savo paprastumo.

Taigi pirma reiktu issirinkti server-side kalba, o tada atitinkamai pasirinkti IDE ir TVS.

P.S. mano pamineti editoriai/IDE ir TVS'ai yra skirti PHP kalbai.

P.P.S. puslapiu kurimas nera toks lengvas kaip is pradziu atrodo, todel jei manai rimtai prasideti su webdev'u, tai patariu gerai pasimokinti programavimo pries pradedan kazka rimto kurti.

P.P.P.S. Jei ka gali rasiti man privacia zinute, galesiu kazkiek pakonsultuoti.

• 15 Grd '08

Jau senai dirbu Web programavimo srityje, pagrindiniai įrankiai kuriais naudojuosi yra Firefox naršyklė su Firebug extensionu, komandinė eilutė ir teksto redaktorius vim.

Nors PHP yra populiarus, bes programavimas su python suteikia daug daugiau malonumo, o ir išmokti daugiau galima su python, nei su PHP. Webui kurti su python populiariausi yra šie frameworkai:

• django - web frameworkas
  • pylons - web frameworkas
  • grok - web frameworkas padarytas ant zope
  • zope - labai galingas application serveris
  • plone - turinio valdymo sistema padaryta ant zope
  • silva - turinio valdymo sistema padaryta ant zope
  • 15 Grd '08

Na cia kolegai bandyciau papriestarauti, taciau su python tik vakar pradejau pazinti tai susilaikysiu As siaip dirbu su PHP tai gal todel kolkas turiu saliska nuomone. Siaip del ismokimo tai tikrai nesutykciau, nes su php taip pat galima daug ismokti, nes is esmes visu programavimo kalbu pagrindai yra vienodi, tai teisigiu is savo patirties, nes esu susipazines su nemazai programavimo kalbu. Nebent tai kaip nors galetumet argumentuoti. O malonuma teikia bet koks programavimas, jei zmogaus pasaukimas yra programavimas

• 15 Grd '08

pastebėjimas: jsp jau yra atgyvena

• 15 Grd '08

na del jsp nezinau, gal jau ir atgyveno, bet paminejau kad zinotu, kad kaip po toks yra.

• 15 Grd '08

Nesusiduriu aš su web technologijom, bet gal galit kuo nors pagrįst, jog jsp atgyvena?

• 15 Grd '08

Siaip su jsp nedirmu ir mazai juo tesidomiu, bent kiek zinau anksciau tai jsp gerokai lenke php. Kad jis atgivena tik dabar isgirdau. Tai butu ir idomu pagrista nuomone isgirsti. Nors daznai buna tokios kalbos nepagristos, taip pat kaip ir tai, kad su python galima daugiau ismokti nei su php

• 15 Grd '08

Labai jums ačiū už informacija

• 15 Grd '08

na, pagrindinis motyvas būtų tai, kad jsp, būdama template'inimo kalba, neleidžia taip atskirti puslapio pavaizdavimo nuo tam tikros biznio logikos.aišku, palyginus vien su servletais tai yra dar neblogai, bet tarkim jsf jau turi gražų ir patogų komponentinį modelį. bet net jsf jau po truputį senstą.

• 16 Grd '08

to care: siaip jei nezinai, tai php ir yra templatenimo kalba bet ji puikiausiai gyvuoja

O su kokia programavimo kalba dirbi? Ir siaip, kokios srities atstovas esi?

• 16 Grd '08

tiesiog aš susidariau nuomonę, kad jsp java ee kontekste yra atgyvena. na o php gyvuoja dėl kitų priežasčių. pats programuoju su php, pastarąjį pusmetį ir su java (puslapiams).

• 16 Grd '08

@sirex,
Kaip su Python palaikymu naršyklėse?

• 16 Grd '08

@Rokas1991 nzn ar cia norejai pasirodyti labai gudriu ar kaip, bet siaip tai python su narsyklem neturi nieko bendro, ziurint is web puses
Nes python yra server-side programavimo kalba siuo atveju

• 16 Grd '08

@Rokas1991, kaip ir atsakė Neodan, python,bent jau kol kas pasireiškia tik server-side, nors per EuroPython konferinciją teko matyti tokių testinių implementacijų ir naršyklėms...

O dėl to, kad su python galima daugiau išmokti nei su php, tai žiūriu iš tos pusės, kad jei žmogus bando išmokti web programavimo, tai internete paieškojęs informacijos, ko gero greitai manys išmokęs programuoti php maždaug tokiu stiliumi:

<html> <head><title>test</title></head> <body><?php echo "Sveikas pasauli!"; ?></body> </html>

Teoriškai viskas veiks, tai kam daugiau gilintis į kažkokius MVC, ORM ir kitus neaiškius dalykus (be kurių dideliuose projektuose sunku išsiversti)...

Tuo tarpu, jei tas pats žmogus pradės pažintį su web technologijomis naudodamasis python, tai greičiausiai pirmiausia susidurs su vienu iš moderniųjų python frameworkų, ko pasekoje pamatys tikrąją web technologijų pusę ir galės gilinti žinias į tai, kaip tie frameworkai veikia, kokius standartus naudoja ir t.t.

Aš pats, web srityje pradėjau programuoti su PHP, sugaišau labai daug laiko kurdamas visokias sistemas, kol galiausiai supratau ir atradau laiko patikrintus ir plašiai naudojamus programavimo web sirtyje principus. Dabar bandau mesti PHP ir po truputį pratinuosi prie Zope web aplikacijų serverio...

• 16 Grd '08

Parašiau ir net gi pats pabandžiau paieškoti ir štai rezultatai:

python web programming, pirmas rezultatas:
http://wiki.python.org/moin/WebProgramming

php web programming, pirmas tutorialas (trešias rezultatas):
http://www.w3schools.com/PHP/DEfaULT.asP

Tai gi, tai ką parašiau visiškai sutampa, python pradžiai supažindinama su web frameworkais, o php su primityviais dalykais, kurie gali klaidinti.

• 16 Grd '08

@sirex sudominai tu mane
reiks ir man tada pasidometi Zope (pythonu jau pradejau dometis )

• 17 Grd '08

@sirex gindamas dar php galiu pasakyti, kad maziems projekteliams visai nereikia MVC ar ORM.

• 17 Grd '08

mažiems projektams mvc/orm puikiai gali būti naudojami naudojant php frameworkus, kaip ir pythone ar kur kitur. bet čia betiksliai ginčai, jei jau lygint, tai tik iš esmės.

• 17 Grd '08

na nesiginciju as cia

Atsakyti