Kaip po elniu prijungti antra harda!?!

B
  • 13 Vas '09

Pagrindinis hardas pajungtas ide jundtimi, o ta kuri noriu prijungt sata jungtimi. Kai uzkraunu linuxus man rodo ta harda, bet nezinau kaip ji formatuot ar pradet naudot. Kai ieinu i ta harda ten ira kazkooks aplankalas vienas ir neleidzia jo nei istrint, nei pervardint, nei ikelt i ta harda ko nors. Blemba parasykit nuo ko pradet ir kuo uzbaigt, kad galima normaliai butu naudotis tuo hardu, mano pagrindiniam harde vietos jau tik 4gb, butinai reikia antros talpos!!!

V
  • 13 Vas '09

SKAITYK ANKSTESNES TEMAS!!!

E
  • 13 Vas '09

Arba pasilik prie XP

N
  • 13 Vas '09

antro harpo pajungimas tiek linuxoi tiek windowsuos praktiskai vienodas (tiksliau analogiskas )

B
  • 13 Vas '09

Prijungiau ir neiseina juo naudotis, be to as jau pamirses xp, ten grynas meslas ir dar, neradau ankstesnese temose kai prijungt. Tai kas nors pasakysit, ar patys nesigaudot?

V
  • 14 Vas '09

1.atsisiuntu gparteri
2.su juo suformatuoji particiją kokiu tai fat32
3.perkrauni sistemą
4.NAUDOJIES.
5.Jei neina rašyti į ją tai įeik į tą particiją super user teisėmis,terminale rašyk:
sudo nautilus
Atsidarys langas eik į /media/tavo diskas... ir į jį temk visas bylas

H
  • 14 Vas '09

Naudot FAT32 labai kvaila mintis.
O, kaip prijungt naują hard'ą, detaliai paaiškinta ubuntu help'e.
Ir dar: bmwpower, SKAITYK FORUMO TAISYKLES!

V
  • 17 Vas '09

jo jai linuxams tai ext3 kokius naudok.
o jai neina rashyt tai griau terminale
sudo chmod -R 0777 /kelias/iki/disko
poto galesi naudotis kaip nuosavu

B
  • 19 Vas '09

Nieko cia as negrazaus nerasau, tik mane nervuoja, kad jau antra tema, o niekas taip ir negali nieko normaliai paaiskinti, kad ir dabar, kaip ta harda suformatuot pakeiciant ext3 formatu ir kaip po to prijungt?

H
  • 19 Vas '09

taigi parase tau emi kokia nors formatavimo programa pvz gparted
sudo gparted
ten graziai randi savo diska suformatuoji kaip nori. Arba gali tiesiog jei zinai kaip vadinasi tas tavo diskas (pasiziureti tarkim komanda fdisk -l
ir formatuoji komanda:
sudo mkfs -t ext3 /dev/sdb4
(/deb/sdb4 tarkime tavo diskas tiksliau nezinau kaip jis pas tave ten vadinasi)
ir viskas... su formatavimu. Tolesnis etapas tai nurodyti kur diskas bus "prijungiamas" tai yra komandos:

sudo mkdir /mnt/mano_diskas
sudo chmod 777 /mnt/mano_diskas
sudo echo "/dev/sdb4 /media/mano_diskas ext3 defaults 0 2" >> /etc/fstab
sudo mount -a

ir viskas rodos

H
  • 19 Vas '09

pasitaisau
sudo echo "/dev/sdb4 /mnt/mano_diskas ext3 defaults 0 2" >> /etc/fstab

B
  • 22 Vas '09

Ačiū už pagalbas, bet kažkaip man pavyko viska susitvarkyt bandymais, bet dabar viskas puiku, hardu naudojuosi kaip flesiuku.