Del ati radeon IGP320M driveriu

K
  • 20 Rugs '09

Labas vakaras, susiduriau su problema beieskant sios video kortos draiveriu. turiu gana nenauja nesiojama kompiuteri hp pavillion ze4805 wm, su sia vaizdo korta ir niekaip nerandu tinkamu draiveriu, nes be ju kompiuteris ganetinai siunkiai dirba. esu linux pradedantysis ir gal kas galetu pagelbeti bekonfiguruojant sia vaizdo korta. aciu is anskto

A
  • 21 Rugs '09

Labas,
Visu pirma tavo vaizdo korta gana sena, per daug iš jos nesitikėk..
Visų pirmą patikrink kokie driveriai dabar naudojami. Pajunk terminal'ą ir parašyk komanda:
fglrxinfo
poto kita:
glxinfo | grep direct
jei pirmoji komanda išves ATI .... o antroji kad direct rendering: Yes tai vadinas su drivais daugiau mažiau viskas ok.. tuomet rekomenduočiau rinktis 'lengvesnę' ubuntu distribucija.
Bet jei tau pirma komanda išveda kokia 'mesa' o antroji 'No' tai nesistebiu kodel sunkiai dirba. Parašyk ką komandos išveda, galbūt galėsim daugiau padėti.
PS kokia ubuntu versija naudoji? gali sužinoti per komanda: cat /etc/*-release

K
  • 21 Rugs '09

sveikas, kai suvedziau ta pacia pirma komanda fglrxinfo man parase, kad tas fglrx neinstaliuotas tai ji instaliuoju dabar, kai suinstaliavau gavau parase ta komanda sitaip:
display: :0.0 screen: 0
OpenGL vendor string: Tungsten Graphics, Inc.
OpenGL renderer string: Mesa DRI Radeon 20061018 AGP 4x x86/MMX+/3DNow!+/SSE NO-TCL
OpenGL version string: 1.3 Mesa 7.4
o tada suvedes glxinfo |grep direct gavau:
direct rendering: No (If you want to find out why, try setting LIBGL_DEBUG=verbose)
versija:
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=9.04
DISTRIB_CODENAME=jaunty
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 9.04"
vat, buciau dekingas uz bet kokia pagalba.

K
  • 21 Rugs '09

kai instaliavau fglrx tai perkrovus kompiuteri, jis nebeuzsikrove. ekranas buvo visokiom spalvom ismetytas ir taip jau nebepirma karta.

D
  • 21 Rugs '09

Tai tu pasidomėk prieš vykdant kažkieno patarimus, tavo korta sena, xorg-driver-fglrx (Catalyst)(uždaro kodo, nuosavybiniai driveriai) nebepalaiko senai tavo tos kortos. Po ubuntu įdiegimo pagal default jie jau buvo įdiegti, nenustebk, ne visi patiki iš pirmo karto Jie vad. - atviro kodo driveriai, atsiversk terminalą, rašyk: man radeaon, susirask SUPPORTED HARDWARE ir pamatysi> RS100-Radeon IGP320(M). O kaip ištrinti nuosavybinius, kraunantis grub per 3 sekundes paspausk Esc, pasirink pagrindinio kernelio "recovery mode", kai užsikraus, pasirink root, ir rašyk: sudo apt-get remove --purge xorg-driver-fglrx, grįši prie "opensource". Sėkmės

K
  • 21 Rugs '09

aciu, bandysiu

K
  • 21 Rugs '09

Panaudojau ta komanda ir atstaciau ubuntu, paskaiciau ta manuala ir vistiek nelabai suprantu kaip ta mano vaizdo korta sureguliuoti ten per xorg.conf man reik perrasyt ji pagal save ar kaip ?

D
  • 21 Rugs '09

Pasiskaityk - [url=https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver]čia[/url. Xorg.conf failą gali atsiversti, terminale: sudo gedit /etc/X11/xorg.conf Kiek suprantu automatiškai sukonfiguruoja pati ubuntu arba po nesėkmingos konfiguracijos gali paleisti: sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg arba pats bandyti: sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg Suprantama gali ir patį xorg.conf konfiguruoti, jeigu žinai ką daryti, šiuo atveju mažai patirties turiu Beto mėgink pvz.: xubuntu, kuri mažiau reikli arba kt. distrą, apie tai buvo kalbėta.

D
  • 23 Rugs '09

O radeon ATI HD 3450 Galima būtų driverius rast? Aš dar vis ant vistos sėdžiu, bet planuoju į kubuntu šokt. Ir žiūriu čia su radeonais visokios problemos... Ar veiks man?

A
  • 23 Rugs '09

kas per klausimai, uzeini i www.ati.com ir randi linuxui driverius