Dual boot Xubuntu ir Win XP. Kaip pašalinti XP?

R
  • 5 Sau '10

Sveiki.
Taigi į savo Panasonic Toughbook CF 28 įkroviau xubuntu 8.04 LTS.
Naudojant Live CD nieko nesigavo nes ekranas tamsus ir pagalba tik perkraunant.
šiandiena idomumo dėlei įsidėjau tą patį diską užsikrovęs WinXP ir vualia... ka tik atsisiunčiau atnaujinimus.
Taigi klausimas kaip panaikinti XP?
Diskas 20GB padalintas i dvi dalis po 10GB. Pirminiame sėdi XP, antrame Xubuntu.
Dėkavoju iš anksto.

R
  • 5 Sau '10

Rašai kad "užsikrovęs XP" instaliavai...Tai taip suprantu per WUBI čia.Tokiu atveju nieko nebus, nes tada Xbuntu būna kaip programa (windowsų), o reikia normaliai instaliuot sistema, per jokius windows

R
  • 5 Sau '10

Na taip per ji, velnias. Beda tai, kad niekaip neiseina uzkraut Xubuntu paprastai per CD, nepasileidzia nei live CD nei Install.
Buvau ubuntu kaskelinta ikroves... berods praeita LTS'a taciau po upgreidinimo i naujausia dingo vazdas liko tik konsole . Sakau Xubuntu gal veiks.
na ka narstisim toliau.... gal kas pavyks.

R
  • 5 Sau '10

Dažniausia problema (juodas ekranas, užstrigęs vaizdas ir t.t.) būna dėl vaizdo plokštės draiverių problemų arba jų nebuvimo. Rašyk į forumą nurodydamas vaizduškės modelį, gal kas paaiškės...

S
  • 6 Sau '10

Jei neužsikrauna LiveCD, gali diegti iš Alternate CD.

Arba, jei turi greitą internetą, tiesiai iš interneto:
http://www.ubuntu.lt/wiki/Diegimas_internetu

R
  • 7 Sau '10

Dėkui už pagalbą ir patarimus, tikrai.
Kas liečia dabartinę situaciją tai:
Keletas vakarų su įvairiais CD, kompiuteriu ir alaus buteliais ir vienintelis iki ko dasimušiau tai... Mandrake 9.0. Viskas veikia puikiai tačiau, visgi norisi ubuntu ar Xubuntu.

  1. Dėl vaizdo plokštės.
    Q. Kaip surasti informaciją apie vaizdo plokštę Mandrakuose?
  2. Dėl įdiegimo internetu. Interneto greičiu nesiskundžiu, tačiau mano patirtis su Linux'ais tai data kada aš prisijungiau prie forumo . Ai tiesa bandžiau kaskada kai buvau nusipirkęs knygą "Linux žaliems" (Geltona...tokia stora su disku viduj )
    Q. Jei kompiuterio HDD tusčias kaip mano piniginė (no OS)... kaip aš juo prisijungsiu prie interneto?
    Nesibarkit labai ant manes jei ko nors nesuprantu
R
  • 7 Sau '10

Jooo, tu pralinksminai...
Mandrake 9.0 kažkur yra 2002 metų laidos. Kvepia sena silke... Nieko negaliu pasakyt. Man atrodo tuo metu tokių vaizdo plokščių nebuvo (modelių), tai ką nors surast beviltiška.
Dėl tuščio hd būk ramus- jeigu internetas prisijungia su instaleriu ar live CD, tai netgi gali būt hd ir tavo kišenej...Aišku instaliuot nebus kur. Pradžioj viskas būna sukrauta į RAMus.

R
  • 9 Sau '10

Na savo problemėlę išsisprendžiau, dėkui už visus patarimus.
Rašau dabar iš savo panasonic'o naudodamas Kubuntu 9.10 viskas sukasi kaip bitutė:
Panaudojau "alternate" kaip ir buvo pasiūlyta.
Kai kas neveikia, na bet nelabai tu funkcijų ir reikėjo seniau, manau nereikės ir dabar:

  1. IR'as
  2. Touchscreen'as.