Failu atkurimas

S
  • 8 Vas '10

Man eilini kart uzluzo windowsai, noreciau issitraukt daug failu is kompo, todel parsisiunciau ubuntu ir uzkroviau is cd, bet niekur nerandu failu senu, gal galit kas padet, ir pasakyt kur man juos rast

A
  • 8 Vas '10

vidurinis mygtukas kairiame virsutiniame kampe PLACES, ten pasirenki skirsni, ant kurio tavo failai ir viskas. P.S. Instaliuok sau ubuntu

M
  • 8 Vas '10

dar yra variantas savo kieta diska nunesti pas drauga ir ideti i jo kompa kaip papildoma
jei nesiojamas, galima nusipirkti uz 30-40 lt, blemba nepamenu kaip vadinasi ir pasijungti kaip isorini hd ir viska nusisiurbti ka reika
bet aisku geriau pasinaudoti kito paslaugomis ar kitu kompu
as asmeniskai su tais perinstaliavimais prisidirbau ir ne viska atsigaminau
nes buvau ir esu zalias dar
o kai viska nusiurbsi ko reikia, drasiai isirasinek ubuntu ar kaska kita is linux ir dziaukis
ps. nes as prie W$ grysti nebenoriu, kai geriau supranti tai linux tokie paprasti

S
  • 8 Vas '10

O kaip yra su driveriais? pas mane dell inspiron 1505 ir bent delo svetainej visi driveriai skirti tik windowsams

V
  • 9 Vas '10

Na, jei pasileidus Ubuntu iš LiveCD viskas veikia, tai ir po įdiegimo viskas turėtų veikti. Daugumą draiverių Ubuntu turi iškart sistemoje, tad apie draiverių ieškojimus internete beveik gali pamiršti (kai kuriems reikia ieškoti daug draiverių, kitiems nė vieno, tai priklauso nuo kompiuterio hardware).

V
  • 9 Vas '10

Pastaba. Užkrovus Ubuntu LiveCD tau normaliai įeina į hardą? Jei nerodo jokių bylų, vadinasi, kad Windows buvo "nešvariai atjungti". Linux tam jautrūs, tad tokiu atveju aš naudojuosi BartCD (o gal BartPE, dabar neatsimenu), t.y., pats susikonstruoji Windows LiveCD ir susitvarkai kompiuterį.

S
  • 9 Vas '10

Nu man ir paleidus ubuntu nepavyko failu atsikurt, panasu kad kazkoks virusas matyt gerai padargino hdd, todel teko formatuot ir pamirst tuos failus tik vat po formato ir ubuntu irasymo dingo harde vietos, hardas 160gb raso, realiai su windowsais buvo 149gb, dabar irasius ubuntu beliko 132, gal ka nors ne taip suformatino, ar kaip nors imanoma susigrazint ta vieta, ar reikia daryt formata per dosus ir is naujo rasyt ubuntu

A
  • 9 Vas '10

Na as irgi pastebejau, kad suformatavus harda NTFS vietos rodo daugiau, negu ta pati suformatavus ext3 ar ext4. O Tu tikras, kad 132Gb yra visas tavo diskas, o ne /home skirsnis? Nes skirtumas man, kazkaip, per didelis.

S
  • 9 Vas '10

O tai per kur tada paziuret visiskai visa dydy kad tikrai zinot? as dar nelabai gaudausi cia pilnai

N
  • 9 Vas '10

pas mane 500gb..su gparted suformatavau skirsnius tai home rode ad 20gb jau uzimta, ntfs performatavau, rodo tuscia ir daugiau vietos. zodziu keistenybes dedasi. ziuri per disk utility, gparted, disk usage analyzer, system monitor - visur rodo skirtingus duomenis. aisku vietos sociai bet kazkaip abydna kad 20gb is lempos kazkas pasiima, kitoj programoj rode kad 7gb uzimta nors ir svieziai suformatuota.

R
  • 9 Vas '10

Ten kažkiek % linux visada rezervuoja vietos, užtai rodo užimtą. Nekreipkit dėmesio.

N
  • 9 Vas '10

20gb kam cia rezervuot?

S
  • 9 Vas '10

O lietuviskai? as kol kroviau is disko buvo gpartition, dabar nebera

N
  • 9 Vas '10

nes gparted neinsistaliuoja. jei reikia turi papildomai instaliuot

R
  • 9 Vas '10

"By default, five percent of the partition is reserved for use by the root user. This allows root to conduct administrative ..."

S
  • 9 Vas '10

Nu man dabar rodo 130,5gb laisvos vietos ir jei gerai supratau turinys yra 8,5 gb tai cia jei gerai supratau kiek uzimta, tai ivsi tera 139, reiskia 10gb dingo

N
  • 9 Vas '10

ach ta Ruta!! neatsiklausus nieko negali daryt ir dar i mano vieta lenda

R
  • 9 Vas '10

Sorry, kad plačiau dėl rezervavimo neparašiau. Čia šiektiek rašo daugiau: http://www.linux.org/docs/ldp/howto/Par ... tting.html

N
  • 9 Vas '10

aisku kita kart reiks 1% tik atiduot

V
  • 9 Vas '10

Galima pasikeisti kiek % skirti atsargai. Šiaip geriausia 5 %. Aišku, jei trūksta vietos, galima nusimažinti iki 2 %.