programu instaliavimas

Z
  • 13 Kov '10

Sveiki,
noreciau paklaust kaip cia instaliuot programas? ubuntu buvo tiesiog tokia vieta, kur add/remove programs, o cia kubuntu nerandu. noreciau susiinstaliuot vlc player.

Z
  • 13 Kov '10

Radau internete kaip per synaptic instaliuot, bet cia nerandu net synaptic..

Z
  • 13 Kov '10

i terminala parasiau sudo apt-get install vlc, bet nerado jo. tai dabar jau tikrai nebezinau ka daryt

M
  • 13 Kov '10

sudo apt-get install adept

per ten bus paprasciau ka rasti

Z
  • 13 Kov '10

aciu, susiinstaliavau

R
  • 13 Kov '10

Kad apt-get programų neranda, tai naujai instaliavus sistemą: sudo apt-get update tereikia. Šeip tai su KPackageKit galima visas reikiamas programas susirast, susiinstaliuot, repozitorijas pridėt, nuimt...

Z
  • 13 Kov '10

aha, zinosiu dabar jau, aciu

dar viena beda tokia.. o kaip paziuret kiek diske yra vietos? ir as kubuntu labai daug uzima ar kodel man staiga pradejo rasyt, kad pilnas diskas?.. o uzsipildyt sugebejo su 18gb..

Z
  • 13 Kov '10

p.s. kaip padaryt, kad galeciau dideli faila istrint? nes dabar jei noriu daugiau turbut nei 2-3gb trint, tai reikia skelt faila, tustint siuksliadeze, netrina didelio iskart.?

R
  • 13 Kov '10

Kubuntu užima tiek pat, kiek ubuntu. Užimamą vietą žiūrėt reikia skirsnio "Savybėse". Tik nesupratau kuris skirsnis užsipildė, / ar /home? Gparted programa parodytų aiškiau visą kompiuterio hd skirsnių sandarą ( sudo apt-get install gparted ).

R
  • 13 Kov '10

@zajjka rašė:
p.s. kaip padaryt, kad galeciau dideli faila istrint? nes dabar jei noriu daugiau turbut nei 2-3gb trint, tai reikia skelt faila, tustint siuksliadeze, netrina didelio iskart.?

Tokių keistų dalykų paprastai nereikia daryt betkokiu atveju.

Z
  • 13 Kov '10

gparted

ten kazkokia nesamone.. bet as kai instaliavau, tai nieko nekeiciau del talpos. palikau kaip buvo, bet buvo tikrai ne taip
kaaa daryt?

o del siuksliu dezes, tai zinau, kad taip neturetu but, bet.. man ismete plyta ar iksa ir neleido trint didelio failo

Z
  • 13 Kov '10

p.s. "properties" rodo, kad vietos 18,8 GB

R
  • 13 Kov '10

Ten tie skirsniai keistai padaryti, bet vietos tikrai niekur netrūksta. Gal koks būgas kubuntu. O tu atnaujinai sistemą?

M
  • 13 Kov '10

na man ir neleisdavo dideliu failu trinti(perkelti i siuksline)
tai nustaciau siuksline, tiksliau nuemiau varnelia kur apriboja siuksledezes didi
ir tada susitvarke
o skirniai tikrai kaskaip idomiai padaryti
ps. man asmeniskai per adept paprasciau viska rasti

Z
  • 13 Kov '10

o imanoma tuos skirsnius kazkaip pertvarkyt? nes dabar taip iseina, kad leidzia naudot tik tuos 19gb, o 60gb laisvu, bet kazkur pasleptu..

M
  • 13 Kov '10

na pas mane sitaip, bet as neturiu jokiu W$

ir dar kur tas monitorius su kompaktuku, apacioje desineje
per jo nustatymus, pasirink visi irenginiai, tada tau matys ir kitus skirsnius
o kaip ten toliau ka sutvarkyti negadinant tai dorai nezinau

R
  • 14 Kov '10

Paprasčiausia turbūt čia būtų perinstaliuot. Instaleriuj nurodyt kad skirsnius darysi pati. Pirmą skirsnį daryt /home prijungimo tašką, pažymėt ext3 failų sistemą ir neformatuot (!). O pačią sistemą kišt į /dev/sda5, daryt prijungimo tašką / ir formatuot ext4.

M
  • 14 Kov '10

iskilo klausimelis, o kuo blogai daryti /home ext4 ?
ar kas del greicio, ar del stabilumo ...
ps. pasitaisau, nes nepastebijau foto kad ten home ext3 ir negalima nieko formatuoti nes viskas dings , ups ...

Z
  • 14 Kov '10

oi. tai man reikia isvis visa kubuntu perinstaliuot?? o jei viskas dintu, tai man siaip nesvarbu, as viska i harda turiu susimetus. hm. tai niekaip kitaip neimanoma pataisyt sito reikalo kaip tik perinstaliuojant?

D
  • 14 Kov '10

Jei duomenis turi persimetus, geriau daryk nuo nulio, su visišku formatavimu, ir pasirink sistemą ext4, bent man jokių nusiskundimų dėl jos.