programu instaliavimas

R
  • 14 Kov '10

@zajjka rašė:
oi. tai man reikia isvis visa kubuntu perinstaliuot?? o jei viskas dintu, tai man siaip nesvarbu, as viska i harda turiu susimetus. hm. tai niekaip kitaip neimanoma pataisyt sito reikalo kaip tik perinstaliuojant?

Jeigu visus reikiamus failus permesi į /home nedings. Aš gi parašiau, nurodyt prijungimo tašką /home , failų sistema naudot ext3, bet nepažymėt formatuot. Šeip tai pas tave ten harde košė ,matosi automatiniu budu 2x instaliuotas linux. Su ubuntu live cd ir Gparted dar galima kažką padaryt, bet rizika nesumažėja,o padidėja viską prarast. Ta prasme iš /dev/sda5 kuriame dabar yra tavo dabartinė sistema reikia reikalingus failus perkelt į pirmą skirsnį. Gal kiek supratai, nes aš jau nebelabai supratau ką prirašiau Iš pagrindų ten hardą reikia sutvarkyt.

Z
  • 14 Kov '10

mjo. matyt as nesiu kamnors labiau suprantanciam, nes man tai biski kosmosas jau atrodo
bet vistiek aciu uz pagalba,gal dar pabandysiu pasisifruot ka cia paraset

o kad betvarke harde tai nieko nuostabaus - as ne vyras ir pirma karta kazka isvis instaliavau, kitaip ir but negalejo

M
  • 14 Kov '10

zaika jei viska turi issisaugojusi tai manau viska is naujo persirasyk
bus paprasciau
pasidaryk naujus 3 skirsnius
pirmam duok ,,/,, kokius 8gb
,,swap,, 2x savo operativios atminties(sako kiti kad nereikia jei daug ramu bet hd nemazas tai nepakenks)
,,/home,, kas lieka
na ir turesi svarius linux per naujo
ai ar viska rinkis ext4 tik swap liks swap ir dar pasirink formatuoti
visa tai gali padaryti pasileidus live cd, bet pries tai kai skirstysi ten viska istrink ir per naujo viska suzimek, nes kitai ilgai uztruks nes programa viska bandys daryti issaugojant kas ten vidui like

Z
  • 16 Kov '10

dar toks vienas klausimas. pas mane apie 20gb yra windowsai, tai kaip man padaryt, kad jie neissitrintu? ir kaip per nauja irasyt linuxus? nes as pirma karta kai rasiau, tai cd uzstrigo, o jie isirase dvigubai.. jei vel idesiu ta pati kompakta, tai dar karta isirasys?

R
  • 16 Kov '10

@zajjka rašė:
jei vel idesiu ta pati kompakta, tai dar karta isirasys?

Taip, bus įrašyti dar kartą ir padarysi dar didesnę marmalynę nei buvo. Reikia ne automatiškai kad rašytų, o pasirinkt pačiai. instaleriui nurodyt kur rašyt, t.y. nurodyt prijungimo tašką: sistemos prijungimo taškas yra / ,o duomenų /home Taip skirsnius tarsi pavadini ir instaleris jau supranta kur ką instaliuot.

Taip instaleryje pažymi (aš pažymėjau raudonai), poto jis parodys skirsnių lentelę, kurioje ir nurodai kas kur.

Z
  • 16 Kov '10

labai labai aciu!!! bandau daryt, tikiuosi susitvarkysiu su moterisku savo kompu supratimu..

P
  • 16 Kov '10

zajka, jūs kartais pavarot geriau nei mes, vyrai štai pvz.: http://www.youtube.com/user/NixiePixel#p/u/29/VFqj2hS_0iQ

T
  • 16 Kov '10

Nemanau, kad moterys tuo užsiima, pagarba

Z
  • 16 Kov '10

na man rodos as saunuole bent jau visi GB vietoj:))
o gal kas zinot ar imanoma opera web browser atsisiust? nes ten tik ubuntu versija yra, o ji man nepasileidzia..
ir kazko per terminala gparted nenori suinstaliuot ir va taip raso :
" E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it? "

beje, labai aciu visiem uz kantrybe ir aiskius paaiskinimus

Z
  • 16 Kov '10

ai, dabar gavosi, tai viskas ok su opera.

M
  • 16 Kov '10

tik neissigask jei pakibs naujas atnaujinimas
16 grub rodis atrodo
tada rinkis 14 ir toliau megaukis kubuntu, bet nenaujink

Z
  • 17 Kov '10

O kaip padaryt, kad KMail prisijungtu prie gmail'o? ten reikejo pasirinkt ir pop3, local mail ir pan. O dar reikia irasyt incoming server ir outgoing server. Kas tai?:)

T
  • 17 Kov '10

Naudok Thunderbird, pats nustatys viską kas reikalinga Gmail.

nežinau kaip ten Kubuntu su programų versijom reikalai, tad naujausią Thunderbird galima gaut:

  1. iš čia parsisiunti ir įdiegi ubuntuzilla

http://sourceforge.net/projects/ubuntuz ... b/download

  1. o tada terminale
    ubuntuzilla.py -a install -p thunderbird
    ir sek nurodymais
R
  • 17 Kov '10

@zajjka rašė:
O kaip padaryt, kad KMail prisijungtu prie gmail'o? ten reikejo pasirinkt ir pop3, local mail ir pan. O dar reikia irasyt incoming server ir outgoing server. Kas tai?:)

Gal tai padės: http://tan-com.com/posts/technology/set ... p-in-kmail

Z
  • 17 Kov '10

aciu abiem

Z
  • 17 Kov '10

ten jau issiaiskinau, dabar siuncia laiskus is gmailo
o gal kas naudojasi ir zinot kokiu programu muzikai kurt? ar kubuntu nelabai tokias programas megsta? nes as naudoju nuendo, todel turiu kompe ir windowsus. bet tik del nuendo. jei iseitu kazkaip pasileist pet kubuntu, tada galeciau windowsus isvis isnaikint..
ar siaip gal kazkokiu alternatyvu yra, kurias butu galima atsisiust?

Z
  • 17 Kov '10

ir kur nustatyt, kad pvz filmus ir muzika atidarinetu per vlc player, o ne per kazkoki amarok.. ?

R
  • 17 Kov '10

@zajjka rašė:
ir kur nustatyt, kad pvz filmus ir muzika atidarinetu per vlc player, o ne per kazkoki amarok.. ?

Amarok ne "kažkoks", o labai geras muzikos plejeris Spausk ant failo dešinį, išsirink savybes ir susirask "atidaryti su". Ten būna dažnai kelios programos. Pažymėk "VLC" ir rodyklėm pakelk kad būtų pirmas sąraše. Galima ir sistemos nustatymuose šitą sutvarkyt.

P
  • 17 Kov '10

jei naudoji opera tai gali per opera skaityt paštą, man pavyko viskas