Linux tvarkymas

D
  • 17 Bir '10

Sveiki, jau antra diena dirbu su linux ubuntu, 10 metų naudojau windows sunku tikrai priprasti, bet viskas įdomiai ir stabiliai veikia atrodo viskas taip (Fresh) šviežia ir gražu jokio brudo, padare ispudi editoriai programavimo patogu dirbti prie
php

tik kyla klausimas ar galima ubuntu kaip nors optimizuoti, nes kompiuteris yra
Intel pentium 4 3.0GHZ
VGA: 9500GT MSI
512Mb Of RAm

Sukasi, gan neblogai tik, ar negalima kaip nors optimizuoti, nes jaučiasi toks apkrovimas na gal duosit kokiu patarimų

dabar naudoju playeri rhythbox, bet gražiai mėto dainas parodo kai persijungia, bet ikrovus į jį 1k dainų stringa kažkaip gal koki kita rekomenduosit?

N
  • 17 Bir '10

paleidziamose programose nuimk varneles nuo visko ko nenaudoji ir sutaupysi apie 200Ram. grotuva gali kita pasirinkti per programu centra. as naudoju MPD+GMPC, labai lengvas, nes veikia kaip "demonas", bet kaip naujokui gali buti sunku susikonfiguruot.

D
  • 17 Bir '10

O klausimas, gal ant linuxu yra toks dalykas kaip cmd - msconfig? ar aš klystu tiesiog programuose nuimti?

N
  • 17 Bir '10

yra terminalas bet jo cia nereik, tiesiog eini sistema-nustatymai-paleidziamos programos ir nuimi varneles nuo ko nereik. panasiai kaip msconfig

D
  • 17 Bir '10

Ok dėkui gal dar bus patarimų kaip susitvarkyti ubuntu silpnesniam kompiuteriui?

A
  • 17 Bir '10

Lengvesne grafine aplinka isidiek. Lxde pavyzdziui, arba jei nori pats pasiknist konfiguruodamas - fluxbox.

N
  • 17 Bir '10

budu yra daug, tiesiog reik pasirinkti:
https://help.ubuntu.com/community/Insta ... orySystems

pagal skoni window manageri pasirinkt gali lengvesni nei gnome. o gnome nepadarysi kad skraidytu, reik tada kerneli pagal save susikompiluot ir siaip visokiu gudrybiu yra. dar gali preload instaliuot kuris tipo pagreitina programu pasikrovima.

beto siulyciau papildomus 512MB ramu isidet, juk ne auksa tekainuoja.

E
  • 17 Bir '10

Na tavo kompiuteris su papildomais 512mb ram turėtų lengvai dirbt su gnome aplinka manau : )

N
  • 17 Bir '10

jo nes pvz pas mane gnome naudoja apie 380MB ram, o tik ijungi Chrome narsykle iskart 550MB tad su 512MB gnomui turetu buti sunkoka

E
  • 17 Bir '10

@neblogas rašė:
jo nes pvz pas mane gnome naudoja apie 380MB ram, o tik ijungi Chrome narsykle iskart 550MB tad su 512MB gnomui turetu buti sunkoka

Na pas mane gnomas, įjungtas chrome su pora tab, dar audacious, tai naudoja 27% ramo, o pas mane 1.25gb..tai čia gaunasi 345 mb ramo... : )

N
  • 17 Bir '10

na pas mane siuo metu 650MB naudoja. chrome ijungtas ir muzika groja. turbut pas mane kazkokia beda yra nes pvz virtualboxe 10.10 naudoja apie 200mb

D
  • 17 Bir '10

neblogas, gal galėtum pm savo skaipa pasakyti, man labai patiko tas playeris bet klausimų kyla.

N
  • 17 Bir '10

tai rasyk cia. gal kam kitam prireiks tos info.

D
  • 18 Bir '10

susiinstaliaviau GMPC bet nesuprantu kaip ten su tuo connect plačiau paaiškink localhost neveikia

E
  • 18 Bir '10

yra toks dalykas Music Player Daemon(MPD) ir ji reikia sukonfiguruot, kad grotu... : /

Siaip patarciau tau Audacious, geras playeris tiesiog...Pats naudoju ir negaliu skustis

S
  • 19 Bir '10

Jau visiem pradedu įkyrėt, bet vis vien nesusilaikysiu - yra toks player'is mocp (instaliuojasi vardu moc)

Veikia kaip demonas, konfigūruoti nebūtina. Rašai terminale mocp, paleidi dainą, spaudi q ir laisvas

D
  • 19 Bir '10

OK dėkui, už atsakymus dabar dėl filmų, muzikos siuntimosi, žinau būdavo toks softas zmule, bet čia jis man neveiks tikriausiai, tai va gal koks DC Hubas yra?

N
  • 19 Bir '10

programu centre paieskok: DC++ ir aMule, nicotine yra soulseek analogas, torentam jau yra transmission instaliuota bet gali ir kitu pasirinkt.

S
starka
don Pedrilio
  • 19 Bir '10

vietoj DC++ siūlyčiau EiskaltDC++. Projektas stipriai vystomas ir lenkia dc++. Dar yra FreeDC++. Šioms programoms reik pasiieškoti saugyklų, ir tada per synaptiką laisvai susimesi.

K
  • 19 Bir '10

@neblogas rašė:
na pas mane siuo metu 650MB naudoja. chrome ijungtas ir muzika groja. turbut pas mane kazkokia beda yra nes pvz virtualboxe 10.10 naudoja apie 200mb

Tai jeigu virtualkei duodi 512 RAM'o, tai automatiškai jis tau nenaudos 650.
Kažkada labai seniai samprotavome prie alaus apie tai, tik nelabai bepamenu išvadų.

Iš esmės, manyčiau, jog RAM usage'as labai priklauso nuo RAM kiekio, esant 512+, tai usage'as procentaliai turėtų būti panašus turint belenkiek RAM'o.