S.M.A.R.T rezultatai

K
  • 24 Bir '10

Taigi. Internetas toks "susisukęs", kad kažkoks browsinimas, jokios naudos nedavė. Na nebent kelis papildomus žilus plaukus Tik nemanau kad tai nauda.
Žodžiu. Yra S.M.A.R.T rezultatai, kurių kažkaip neperprantu.

Munin - Systemos monitoringo įrankis :

    • [...] smartctl_exit_status is the return value of smartctl. A non-zero return value indicates an error, a potential error, or a fault on the drive. [...] *

Gal yra būdas tiksliau sužinoti ar tai galima klaida ar jau tikrai kažkas sugriuvo.
Kitas dalykas, neduodantis ramybės yra UDMA_CRC_Error_Count
Kas čia aplamai per daiktas?
Savaitės rezultatuose, jis padidėjo. Peržiūrėjau šios dienos rezultatus: kol kas lyg ir stabilu. Bet šiaip ar taip, man klaidos asocijuojasi su kažkuo ne itin geru.
Tad gal kas galit šiek tiek apšviesti?
Pradėjo griut HDD ir reiktų pradėt dairytis kito, ar kas čia gaunasi?

N
  • 24 Bir '10

su disk utility pasiziurejai? ten rodo smart klaidu?

K
  • 24 Bir '10

@neblogas rašė:
su disk utility pasiziurejai? ten rodo smart klaidu?

S.M.A.R.T testas nepraeina. Gražus ir konkretus
Self-test : FAILED (Read)
Reallocated Sector Count -- warning
Current Pendind Sector Count -- warning.
Žodžiu Overall Assessmen -- Diske yra bad sektoriu.

Tačiau tą aš ir taip žinau
smartctl_exit_status is the return value of smartctl. A non-zero return value indicates an error, a potential error, or a fault on the drive
Bet išsireiškimas : Klaida, potenciali klaida ar sugriuvęs diskas, tai kažkaip labai jau nekonkretu.

N
  • 24 Bir '10

ijungiant kompiuteri to "S.M.A.R.T" nemeta?

K
  • 24 Bir '10

@notall rašė:
ijungiant kompiuteri to "S.M.A.R.T" nemeta?

Na ne

A
  • 24 Bir '10

Pabandyk su Hiren's CD patestuot. Ten yra atskiri testai kiekvienai hdd markei ir seip kruva gerio. Be to aiskiai isdesto rezultatus.

K
  • 24 Bir '10

Testavau seniau. Keli testai praeina be jokiu problemų. (gal būt nevisai tinka mano HDD) Tuo tarpu surface scan`as lužta. Užmėtydamas programos klaidomis o ne pranešimais apie kažkokias HDD klaidas.
Viskas ką pavyko sumastyti, tai atriekiau "sugedusią" dalį ir ištryniau FS.