Knyga apie Ubuntu lietuviskai

L
 • 25 Rugp '06

Sveiki, radau daug knygu minimaliu aprasymu apie ubuntu http://system76.com/index.php/cPath/53_62

ka manot, ar butu populiari knyga apie ubuntu ir kaip pereit is windows i ubuntu?

nes pvz Smaltija slknygos.lt isleidzia vertimus knygu...

N
 • 27 Rugp '06

Tarp pradedančiųjų naudotis Ubuntu tokia knyga tikrai būtų populiari, bet kad tokių žmonių Lietuvoj nedaug.

K
 • 27 Rugp '06

bet manau kad po tokios knygos pasirodymo turetu buti tikrai daugiau zmoniu bet gryztant prie realybes tai kolkas i lietuviu verstimu yra LABAI mazai, ir aplamai visi nuo mazu dienu mokomi kad MS yra dievas t.y. windows. mano nuomone knygos, verstos i lietuviu kalba, nelabai pades ispopuliarnant sia dist, o pades pagrinde tik tiem kas jau zino ja aisq klysti zmoniska ir gali but kad suveliau didele nesamone

L
 • 28 Rugp '06

cia neuztektu vien knygos. reikia didelia kompanija planuot...

T
 • 28 Rugp '06

Kompanija tai kompanija, bet reiktų pagalvot į ką ta kompanija būtų orientuota? Jaunimą? Be žaidimų palaikymo, jiems Linux neįsiūlysi, ofisui? Dar vis yra daug nesuderinamumų su formatais.
Idėja aišku pagirtina ir puiki, bet ar bus iš jos daug naudos?

V
 • 25 Bal '07

tomai? kokie nesuderinamumai su formatais?
pvz?
o del zhaidimu - tai Transgaming Cedega yra tam

C
 • 25 Bal '07

na dėl formatų nesuderinamumo tai ištikrųjų yra šiokia tokia problema.. bent jau man teko susidurti kad ir su tuo pačiu wordu ir writeriu, wordas vienaip rodo, writeris kitaip ir tikrai ne geriau, čia būtent pastebėjau, kai buvo turinys automatiškai sugeneruotas. Bendrai paėmus lyg ir gerai viskas, tačiau kai įsižiūri surandi tam tikrų vietų, kur netaip kažkas... O dėl to populiarinimo, tai ištikrųjų koks skirtumas kas ką naudoja, svarbu jiems gerai yra, jeigu kažkas negerai, tai patys susiras, kad yra alternatyvos.

V
 • 25 Bal '07

aha, tai reishkias .doc ir xls failu suderinamumas turimas omeny. ok.
perskaityk dar karta shia naujiena:
http://www.ubuntu.lt/render/News;nid,288
negalvoji, kad su laiku - visa dokumentu apyvarta ir Lietuvoj bus ne proprietariniam .doc formate, o atviram .odt?

A
 • 25 Bal '07

"ka manot, ar butu populiari knyga apie ubuntu ir kaip pereit is windows i ubuntu?"
Mačiau tokią bibliotekoje, kainuoja atrodo ~30LTL

A
 • 25 Bal '07

Tiksliau, apie perėjimą iš windows į linux.

C
 • 26 Bal '07

vovka, kai bus tai bus gerai, tačiau dabar kolkas yra .doc formatas populiaresnis ir aš padares kokį nors dokumentą su open offisu turiu jį saugot .doc formate ir vistiek prieš siunčiant kokiam dėstytuvui turiu pažiūrėti kaip atrodys worde.. nes teko jau šiek tiek nukentėt dėlto...

O
 • 10 Geg '07

Seip del knygos tai as manyciau reiktu orientuotis i mokancius naudotis PC bet nezinacius kas yra Linux arba zinancius bet dar labai labai mazai (kaip pvz as ;p) tokiu atveju labiau tiktu atmintine ar kazkas panasaus, kad ir DUK (dazniausiai uzduodami klausimai), didziausios bedos... ir t.t. Kad pvz ir man sitacija buvo... su monitoriaus atnaujinimo dazniu nezinau kaip su LCD gal neturi tokiu bedu, bet pas mane kadangi senukas CRT dar stovi, tai kol rankytem nesuvedziau poros eiluciu i /etc/X11/xorg.conf tol negavau norimo daznio. O naujam naudotojui tokie visokie niekucei labai krenta i akis.

Todel ir manau kad DUK tipo leidinukas butu gal netgi geresnis variantas

B
 • 8 Lap '07

na tokiu knygu ir ash esu mates. aishku dar viena nepamaisytu, kaip kazhkas sake reiktu daugiau orentuoti i jaunima, nes viskas nuo to ir priklauso jeijaunima snores ir mokes naudotis tai ir naudosi, o ka naudojasi vaikai ta tures ishmokti ir tevai, arba bent jau kita karta, nuo tio ir reiektu pradeti, kaip sakant vaikai musu ateitis..

R
 • 10 Lap '07

Aš Šiauliuose „Žiburio“ knygyne mačiau kaip pereiti iš windooz į suse, dar liveCD buvo.

G
 • 11 Lap '07

Kad nereikėtų xorg.conf redaguoti rankutėmis, yra tokia dpkg-reconfigure xserver-xorg

A
 • 9 Grd '07

Ta knygutė turbūt "Pažintis su Suse Linux", bet ji labai jau mažai, ten tik bendrais bruožais.

D
 • 27 Rugp '08

Kas dėl spausdintos knygos, tai abejoju ar ji turetų bent minimalų pasisekimą. Pats knygyne mačiau kažką panašaus su suse ir openoffice. Nors domiuosi Linux bet knyga apie ji nesusigundžiau nes: 1. kainuoja nemažai, 2. prirasyta dauk, bet labai sunku surast butent tai ko reikia (o dažniausiai reikia pagalbos). DUK manau geresnė idėja, bet tas kuris atsakineja i klausimus turetu žinoti ka rašo. Kas dėl openoffice, tai labai priklauso nuo poreikiu. Asmeniškai aš ji naudoju darbe (windows'uos), kolkas jo tikrai užtenka. Namie naudoju ubuntuose, problemeliu tikrai daugiau nei su windows'iniu, vienintelis garantuotas formatas odt.
Kas liečia Ubuntu populiarinimą, manau geras reklaminis lankstinukas (susipažinimui) ir DUK (pagalbai) geriausias variantas. Openoffice tiksline grupe manau kad tie kurie turi mažai pinigu, bet privalo orientuotis i legalias programas (valstybinės istaigos, privačių firmų nelebai svarbios darbo vietos). Su Ubuntu (arba apskritai su linux) kiek sunkiau, tiksline grupe manau turetu buti visi inovatoriai, bei firmos, kuriose turetu atsirast sakykim po 1 bandomajį pc su sakykim ubuntu. Ubuntu lankstinuka galima išsiuntinet elektroniniu paštu ivairiom firmom, bet nereiketu pamiršt, kad jame turetu buti nurodyti kontaktai firmos arba firmu kurios gali koncultuot bei padėti išsprest iškylančias problemas.