Haiku OS

R
  • 9 Lie '10

Taip ir nesuprantu, čia kalba eina apie Haiku Os ar BeOS... Ar čia apie tą patį?

N
  • 9 Lie '10

@vardulis deja bet labai mazai info.. teks paciam bandyti gal ir gausis:) o Tu kartais ne Algirdas???

@raimeksas BeOS gi yra haiku pradininke tai kaip ir nereiketu kurti atskiros temos manau viskas tilptu ir cia:)

V
  • 9 Lie '10

Apie abi, ko gero. Visgi BeOS yra Haiku OS ideologinis pagrindas bei įkvėpimo šaltinis. Taip kaip Linuxui yra Unixas.

R
  • 9 Lie '10

@notall rašė:
@raimeksas BeOS gi yra haiku pradininke tai kaip ir nereiketu kurti atskiros temos manau viskas tilptu ir cia:)

Nu Debian taippat ubunu pradininkė, bet čia visi rašo ape ubuntu ir nemakaluoja dviejų OS, kurios šiuo metu skirtingos. Tiekto, nemano biznis čia...

V
  • 9 Lie '10

Prie progos parašysiu, kaip sudrauginti BeOS, Haiku ir Ubuntu (ar ir Windows) viename kompe.
Pirma apie suderinamas bylų sistemas:
BeOS: bfs (befs linux terminologija), fat, fat32, ext2 (tik skaito), ext3 (!skaito jei yra performatuotas iš ext2, ant ubuntu 8.04 formatuotų dar montavo tokius ir skaitė, ant naujasnių jau ne), ntfs (tik skaito), reiserfs (tik skaito).
HaikuOS: bfs, fat, fat32, ext2 (tik skaito), ext3 (tik skaito), ntfs, reiserfs (tik skaito).
Ubuntu: bfs (tik skaito), fat, fat32, ext2, ext3, ntfs, reiserfs.
Windows: bfs (skaito su spec. programa), fat, fat32, ext2(skaito su spec. programa), ext3(skaito su spec. programa(?)), ntfs, reiserfs(?).
Paleidyklę (boot manager) geriausia naudoti iš BeOS arba HaikuOS (bootman) kaip pagrindinę, grubą diegiant į skirsnį su ubuntu, dar tokia pastaba, kad Windows mėgsta būti pagrindiniame paleidžiamąjame (boot) skirsnyje. Ir dar, BeOS gali būti įdiegta, kaip į pagrindinį taip ir į loginį skirsnį(nors pati loginių skirsnių kurti nemoka), HaikuOS – diegiu į pagrindinį. Šiaip diską dalinti patogiausia užsikrovus ubuntu, ir pasiruošti iš anksto. Dėl ubuntu, kiek bandžiau, nenori diegti grubo į reiserfs (būžys!), todėl darausi jam du skirsnius, / su ext3 ir /home su reiserfs, bfs an ubuntu skaitau į /etc/fstab įrašęs:
/dev/sdb3 /media/Medija befs iocharset=utf8
čia /media/Medija yra mano sukurtas aplankas ir, aišku pas jus bus kitaip ir kitoks skirsnis (ne sdb3, ko gero).
Ir dar, BeOS ir HaikuOS gali būti įdiegtos netgi kitame kompe. Kartais tai labai naudingas dalykas – permetei hardą į kitą kompą ir gatava, veikia, ne kartą tuo naudojausi.
...ir primygtinai siūlau, prieš žaidžiant su skirsniais ir OSėmis, pasidaryti atsargines svarbesnių dokumentų kopijas. Maža kas...

R
  • 9 Lie '10

Kaip pasijungt DSL internetą per pppoe?

V
  • 9 Lie '10

An Haiku OS tik suvedus vartotoją ir slaptažodį į patį DSL modemą, nes tinklo posistemė pppoe nepalaiko.

N
  • 9 Lie '10

@vardulis teko ieskot taves ;] buvau uzmates kazkokiam BeOS forume lyg ir ;] berods pries metus ar pora buvau bandes haiku OS bet kazkas nepasijunge tai norejos pacio uzklaust.. visvien Haiku nuo Beos nelabai kuom ir skirasi o ir siaip sveikintinas dalykas sviesti liaudi apie tokia egzotiska OS aciu uz tutoriala prie progos reikes bandyt isirasyt i senuteli nusprogusi kompa.. "aiskinuosi ko neisijungia"

J
  • 27 Geg '11

Nutariau ir aš pasibandyti, negaliu gauti 1900x1080 rezoliucijos, visos kitos gan lievai gaunasi, bet ne esmė, galima kažką veikti, patiko greitis užsikrovimo, bet kad labai įspudingai atidarinėtų ten esamas programas nepastebėjau. darbalaukis toks ne iš patogiųjų, bet per 10 min perprasti kaip ten kas pavyko. turbūt pagrindinis tokių os minusas, nėra programų normalių, net naršyklės jokios padoresnės nesugebėjau rasti, mačiau galima parsisiųsti ff kažkelinto pluginų, bet pačio ff niekur neradau. Gal kas gali plačiau pakomentuoti kaip tokią os pritaikyti namų vartojimui? Būtų visai smagu panaudot.

G
  • 30 Geg '11

Na ka,įrašiau į cd,rebootinau,ir nieko,mėlynas ekranas,net pelė neveikia,turbūt visiškai netinka pc

Q
  • 9 Bir '11

Nieko gero. Be 5-7 metų developinimo, nebus dar rezultatų. Net package managerio nėra. Ką jau kalbėt apie naudojimą namuose.

V
  • 21 Bir '11

Beveik po metu pasirodė ir alfa 3 versija.
http://www.haiku-os.org/news/2011-06-18 ... _1_alpha_3
Kada pasirodys beta?

M
  • 7 Bal '12

Buvau suinstaliaves.Nedirba.

A
  • 7 Bal '12

Dar ir kaip dirba.

M
  • 8 Bal '12

Gal ne taip suinstaliavau.Pas mane kai isimu kompakta raso error.

R
  • 8 Bal '12

@mariuxx091 rašė:
Gal ne taip suinstaliavau.Pas mane kai isimu kompakta raso error.

Tai gal neįdiegiai, o paleidai iš kompakto live cd Bent taip atrodo.

M
  • 8 Bal '12

As idegiau bet isemi kompakta error netgi formatavo diska ir kopino failus

S
Shookees
Paulius
  • 20 Bal '12

@VytautasR rašė:
Linux Is Not UniX.

kad linux nebuvo 'draugiskas' unix, tai teip. O ar tik nemaisoma GNU Not Linux, kuriuo linux buvo apipavidalintas?