Prisijungti

Reikėtų sukurti mokomąją medžiagą apie Ubuntu

• 17 Rugs '10

@kirdas rašė:
Malonu matyti jaunimą. ...

Savo mokykloje rasčiau gal dar kokį moksleivį . Manau kad jaunimas prisidėtų, jei tik būtų pakviestas prisidėti.

• 17 Rugs '10

Kirdas dingo

Darom irc susitikimą sekmadienio vakare? Laimėjus tą konkursą šiek tiek dėmesio gautų Ubuntu mokomoji medžiaga, tad nėr ko labai delst.

Sigi, gal tu esi iš akmc.lt? Koks jūsų požiūris į domain'ą?

• 17 Rugs '10

Jei jau kalbat apie nuotolinis.info/ubuntu, tai gal subdomeną: ubuntu.nuotolinis.info? Man tada visai nieko nekainuoja. Tai kokį pirmadienį ar antradienį galėčiau viską ir padaryt. Iki to sėdėsiu su Omniconect - 50 Kb/s, labai nūdnas darbas.
Dėl e-mokyklos, tai spėtumėm. Medžiagos sukurti niekaip, bet kursus sukurtumėm, gal pristatytumėm kaip testinį gyvą produktą ar dar kaip nors. Jei nespėtumėm tai dzin, jie vistiek nefinansuoja. Emokykla prisidėtų prie idėjos platinimo.
Dieną apsidairiau kas nemokamą hostingą su moodla duoda, tai visai nieko vienas, tik reklamą įdeda per visą puslapį Gal tiktų bandymams, vietos smėlio dėžės: http://linux.mdl.gnomio.com, user: admin, password linux, galit eksperimentuoti kiek norit.
Jaučiu forumo moderatorius tuoj mums ant uodegų pradės druską barstyt, nes temos kažkaip į rėmus netelpa.

• 18 Rugs '10

Niekas nepradės nieko barstyt, viskas čia labai gerai

Hostingą gal akl'as duos? Reklamos visai nereiktų. Beje, OT, pastebėjau, kad medžiagos 6 punktas vadinasi "Kompiuteriniai virusai ir kova su jais". Šitą gal visai išmest teks

• 18 Rugs '10

Jei neduos - panaudosim nuotolinis.info. Kruta būtų mokykis.ubuntu.lt .
Dar ubuntu.nuotolinis.info ir hostingas ten pat yra gerai tuo, kad 100% viską galim kontroliuoti, aš ten admynas.
Tas kursas smėlio dėžėj yra sukurtas pagal ECDL programą, virusai yra ir mokyklos programoj, todėl siūlau palikti, tik išaiškint esmę apie Linux ir virusus, ir aprašyt kokią Linuxsine antivirusinę, tam atvejui jei vartotojas sugalvotų tikrint USB atmintukus ar kokį windows naudojamą HDD atsineštų.

Dėl saugumo pakeičiau smėlio dėžės slaptažodį:
http://linux.mdl.gnomio.com, user: redas, password redas,

Ir dar: šliaužiam į Facebook, sukuriam paskyra Mokykis Ubuntu, tampam facebook draugais ir randam šimtus naujų.

• 18 Rugs '10

Siūlau susirinkti šiandien ~18:00 arba sekmadienį ~18:00 į IRC kanalą #ubuntu-lt-team Freenode tinkle ir ten gyvai pabendrauti.

• 18 Rugs '10

Šiandien 18:00 vyko IRC susitikimas. Nuspręsta:

• kirdas paleis ubuntu.nuotolinis.info domeną, savo serveryje, su moodle. Visa tai planuoja padaryti iki trečiadienio.
  • Kol bus paleidinėjama pagrindinė svetainė visi gali tvarkyti informaciją čia: http://linux.mdl.gnomio.com/
  • sqrt pasidomės konkurso taisyklėmis ir galimybe sudalyvauti
  • sirex pasirūpins informacijos sklaida

Visą informacija vienoje vietoje galima rasti čia:

Greitai pasirodys naujiena:

IRC log'as
ubuntu-lt-team.log

• 18 Rugs '10

@sirex rašė:
Greitai pasirodys naujiena:

"Prieiga uždrausta
Šis puslapis skirtas tik nariams."
Tikrai naujiena....

starkadon Pedrilio
  • 19 Rugs '10

@raimeksas rašė:
"Prieiga uždrausta
Šis puslapis skirtas tik nariams."
Tikrai naujiena....

Šią naujieną turi peržiūrėti, patikrinti ir ištaisyti klaidas kam aktuali ši naujiena, ir tada matys visas pasaulis

• 19 Rugs '10

Mielai prisijungčiau prie šito projekto, tik ne taip staigiai. Iki lapkričio būsiu apsikrovęs darbais.
Klaipėdoje, mano žiniomis, jau dviejose mokyklose yra po Ubuntu kompiuterių klasę.

• 19 Rugs '10

Na ką jamame šį reikalą.
Ir kuo greičiau tuo geriau. Savaitgalį vykdant rutininį pašnekesį su sūnumi apie pasisekimus mokykloje turėjau įdomų pokalbį:
Jis penktokas (berods ) tai šiais mokslo metais jam prasidėjo IT (ar kaip jie ten jas vadina) pamokos. Na sūnus ir papasakojo kaip jis atliko keletą mokytojo skirtų užduočių (tai buvo windows) ir po to užklausė o kaip su Linux'u...?
Todėl ir sakau, kad reikia projektą stumti kaip galimą greičiau ir tvarkingai, kad mokytojai turėtu informaciją, ar žinotu kur ją gaut, kai užduodamas panašus klausimas.

• 19 Rugs '10

@robas rašė:
Na ką jamame šį reikalą.
Ir kuo greičiau tuo geriau. Savaitgalį vykdant rutininį pašnekesį su sūnumi apie pasisekimus mokykloje turėjau įdomų pokalbį:
Jis penktokas (berods ) tai šiais mokslo metais jam prasidėjo IT (ar kaip jie ten jas vadina) pamokos. Na sūnus ir papasakojo kaip jis atliko keletą mokytojo skirtų užduočių (tai buvo windows) ir po to užklausė o kaip su Linux'u...?
Todėl ir sakau, kad reikia projektą stumti kaip galimą greičiau ir tvarkingai, kad mokytojai turėtu informaciją, ar žinotu kur ją gaut, kai užduodamas panašus klausimas.

Na, pirma, tai mokytojas žino kas yra linux, tik kai pats kalbėjau apie tai su savo mokytoju, jis man atsakė, kodėl nepereina mokykla ant linux:

1. namuose visi naudoja windows (na išskyrus keleta mokinių, kuriems aš įstačiau imunitetą windowsui, įmesdamas jiems linux).
  2. mokykla turi švietimo ministerijos apmokėtas licenzijas windows xp operacinėms sistemoms.
  3. na, ir paskutinis, buvo jo kontra argumentas (jis atsakė, kad kitus gal ir būtų galima kaip nors apkęsti), kad nėra iš ko mokyti vaikus apie linux.
  • 19 Rugs '10

O ko informatikoje moko? M$ Office programu pagrinde. Openoffice pagrindines funkcijos yra labai pansios, todel galetu skirti tam demesio, jei bent kazkam is klases tai butu aktualu. Be to, manau, mokytojai atsikalbineja, nes patys nelabai ka gali pasakyti apie linux, be to, kad yra tokia "mistine" OS, kurios jie akyse nera regeje.

• 19 Rugs '10

@pencininkas4 rašė:

1. namuose visi naudoja windows (na išskyrus keleta mokinių, kuriems aš įstačiau imunitetą windowsui, įmesdamas jiems linux).
  2. mokykla turi švietimo ministerijos apmokėtas licenzijas windows xp operacinėms sistemoms.
  3. na, ir paskutinis, buvo jo kontra argumentas (jis atsakė, kad kitus gal ir būtų galima kaip nors apkęsti), kad nėra iš ko mokyti vaikus apie linux.

...1. O kaip naudoti ką nors kitą jei mokyklose to nemoko? +++++++ Tau, kad rūpiniesi mokiniais.
...2. Įdomu kiek ministerija sutaupytu pinigų, jei nemokėtu už licenzijas? (žinau Ministeriją kuri bando taupyti... ir diegia Ubuntu į darbo kompiuterius - bėda, kad mūsų adminas kreivom rankom ir nepadaro darbo iki galo. Bet kokiu atveju 10 vartotojų jau dirba Ubuntu 10.04LTS (bandau stumti daugiau))
...3. Va tam ir reikia Mums Visiems Susėsti ir padaryti, kad būtu galima Kitiems naudoti mokinant mūsų atžalas

• 20 Rugs '10

Tinklapis sukurtas, vertimui medžiaga patalpinta. Subdomenas kol kas neveikia, bet svetainę galite rasti http://nuotolinis.info/ubuntu.

Kas norite kurti medžiagą - registruokitės šioje svetainėje kaip nauji vartotojai ir kūrėjų forume (pagrindinis svetainės lapas) nurodykite kokį skyrių norite kurti, aš jus padarysiu to kurso medžiagos redaktoriais.

Jei norite paeksperimentuoti, junkite prie smėlio dėžės (http://linux.mdl.gnomio.com, user redas, password redas) ir bandykite medžiagos kūrimą.

Sėkmės visiems.

• 20 Rugs '10

@donatas_s rašė:
Aš jau pamokiau universitete dėstytojus, ir pasakiau, kad mano darbai bus tik .pdf formatu...

Gal gali papasakoti detaliau apie tuos pamokymus. Nes kiek girdėjau jie savanaudiški ir reikalaujasi doc formato, kad patys galėtų panaudoti studento darbą/medžiagą savo tikslams. Tai būtų įdomu sužinoti kaip kovoti prieš tokius dėstytojų norus.
Ir dar.. ar nekyla problemų jei jie nori kažką pataisyti tavo darbe ar pabraukti.. Doc formate tai paryškina jie tekstą kas blogai ir pan.

• 20 Rugs '10

Džentelmenai, per jūsų OT sunku naudingą informaciją bematyti, gal galite susilaikyti nuo platesnių diskusijų šitoj temoj? Verčiau registruokitės ir tvarkykite medžiaga.

Kirdai, aš susikūriau vartotoją sqrt, kadangi pirmas, tai imu pirmą temą "Pagrindinės informacinės technologijos sąvokos".

• 20 Rugs '10

Aš irgi užsiregistravau, bet negaliu prieiti prie kūrėjų forumo, rašo, kad neturiu priėjimo teisių.

• 20 Rugs '10

Sakė kirdas padarys šiandien, bet matyt teks palaukti iki rytojaus.

• 20 Rugs '10

Maciau ejo kalba apie nemokama hostinga moodle programai tai dar reikia?

Atsakyti