Prisijungti

Spamerių ataka

• 27 Spa '10

Matau, kad forumą užpuolė spameriai...
Reiktu imtis kažkokių naujų priemonių apsisaugojimo...

• 27 Spa '10

Jo, jau antras išpuolis. Kol kas tik bloguoju naudotojus. Reikės užblokuoti ir IP, žiūrėsim ar ir toliau taip tęsis.

• 27 Spa '10

O dabar jau nepamenu ant registracijos yra koks laukelis, kur kokius skaičius suvesti reikia, ar atsakymą į klausimą? Manau padėtu atsikratyti jų šitas dalykas.

• 27 Spa '10

idomu kaip su tuo ip, jei naudoji mob. interneta...?
nepersistenkite, o tai as be ubuntu.lt prazusiu

• 27 Spa '10

Jei mobilus, ip kintantis yra.

• 27 Spa '10

kintantis ar ne, bet kiek ziuri mano vieta rodo vilnius...
nors esu klaipedoje(na beveik)
kai kurie internetiniai zaidimai net blokuoja kai nepranesi kad mob. interneta naudoji, nes nemato is kur esi ir keliese pasijunge(na jei atskiru metu esi pasijunges )...

• 27 Spa '10

Kol kas tai tik antras kartas, per ~2 metus. Jei toliau kartosis, reikės galvoti rimtesnių priemonių.

cyf
  • 25 Lap '10

keletas paprastų formalumų padeda sumažinti spamerių skaičių forume. bent jau man.
registracijos patvirtinimas kai pats respondentas privalo patvirtinti registraciją iš savo pašto. tokiu būdu atkrinta tie kurie įveda belenkokį e-pašto adresą.
jau sudėtingesnis žingsnis registracijos patvirtinimas, kai registraciją patvirtina kažkas iš forumo administracijos. adminai, moderai ar dar kažkas. surišta su tam tikrais nepatogumais. kažkas turi daug maž nuolat būti online, prisiregistravęs respondentas negali iškart parašyti ir jei neturi kantrybės laukti patvirtinimo gali ir nebesugrįžti. registracijos patvirtinimui naudojuosi keletu kriterijų. pvz. e paštas. dažnai matosi kai jis sukurtas vien tam kartui arba tokiems dalykams. kokis norintais dfh.256_grad@list.ru pavyzdžiui. po to žiūriu IP. be klausimų ir laukimo trinu rusijos, ukrainos, USA ir visokių taivanių registracijas.
ir trečias dalykas baninimas per IP. arba jei lietuviškai IP blokavimas. čia jokių problemų, blokuojasi tik vienas konkretus IP ir kitiems tai netrukdo. svarbu nesublokuoti visos IP linijos. pvz. 62.212.200.0 - 62.212.203.255 ir puse omnikonekto tada velniop.
apskritai tai visiškai jų atsikratyti neįmanoma.
a. aga. prisiminiau. man dar padeda šitas adresiukas. turiu užblokavęs beveik visus IP iš sarašo

• 25 Lap '10

Manau reiktų kokio "captcha" registracijos metu (jei tokio nėra), o dėl emeilų patvirtinimo manau daugiau nepatogumo nei naudos.. IP blokavimas irgi gali būti žalingas (nebent laikinas).

• 26 Lap '10

Situacija nėra tokia bloga, per visą svetainės gyvavimo laiką pasitaikė vos keli atvejai. Ir tie atvejai tikriausiai buvo ne robotų, o kokių nors samdomų indų spamerių, kurie naršo svetaines, visur registruojasi ir spamina.

Nuo tokiu sunkiai apsisaugosi.

cyf
  • 27 Lap '10

@sirex rašė:
pasitaikė vos keli atvejai. Ir tie atvejai tikriausiai buvo ne robotų, o kokių nors samdomų indų spamerių, kurie naršo svetaines, visur registruojasi ir spamina.
jei tik keli atvejai, tada neverta net galvos sau kvaršinti. nors šiaip keistokai, forumas savo grupėje reitinguojasi ne paskutinėje vietoje.

• 10 Kov '11

Seip tai is karto prisiregistravusiems gal reiktu padaryti kaip kituose tartpatiniuose forumuose daroma,yra skiltis kur prisistato zmogelis is kokios salies ir dar keli zodziai apie save ir tiksla registracijos,tokiu atveju tam zmogeliui tik vienoj temoj galima rasyti,kitose temosewrite off

• 28 Spa '11

Man atrodo greitai gali būti, kad "prisiregistravusių" spamerių forume bus dauguma... Reikalai atrodo nekokie.

• 28 Spa '11

Hmm... Aš tai vis dar noriu paleisti naują svetainės variantą, kur teoriškai viskas bus sutvarkyta teisingai ir spammerių problema išsispręs automatiškai. Bandysiu tuo užsiimti per šį ilgąjį savaitgalį, gal pavyks paleisti demo variantą.

• 26 Lap '11

Ir vėl:
http://www.ubuntu.lt/forum/viewtopic.php?f=1&t=7578
Gal būtų kokia knopkė "report to admins" forume. Greičiau spamerius prigautume....

• 26 Lap '11

Šitos temos netrinsiu specialiai, kad pamatytumėt koks yra bardakas ubuntu.lt ir bejėgiška svetainės struktūra apsisaugot nuo spamerių. Paskutiniu metu jų "registravimasis" gerokai lenkia paprastų vartotojų registravimąsi. Manau moderatoriaus darbas yra sutvarkyt atsitiktinumus, o ne pasidariusią taisyklę. Tinklapio sutvarkymo vilkinimas labai blogai atsiliepia jo reputacijai. (Dauguma vartotojų spameriai!!!)
Čia ne verkšlenimas, o protestas! Man gėda būt moderatorium ubuntu.lt!

eko
  • 26 Lap '11

Aš kas 2 kas 3 dienas (dažniau nesutinku) ištrinu spamą ir blokuoju vartotojų ip adresus..
Tinklapio apsaugos sistema ir/ar struktūra yra pasenusi ir nelabai veikianti..

rdx
  • 27 Lap '11

Na kadangi spameriai dazniausiai uzsienieciai, botai todel lietuvisko klausimo uzdavimas greiciausiai panaikintu dauguma ju. Pvz tarkim kas yra lietuvos prezidentas arba tarkime ka matote sitoje nuotraukoje kur tarkim butu pavaizduota gedimino pilis ar siaip koks lietuviskas objektas.

• 6 Vas '12

Man vistiek įdomų kaip jie taip paprastai užsiregina? Ar jei būtų koks recaptcha gal apmažintų registruotų spamerių. Nes jei čia sena defaultinė phpBB captcha, tai gal dėl to nesunkiai iškramto. Lietuvoje yra ir populeresnių forumų kurie neturi šios (taip dažnai pasitaikančios) problemos, taigi nemanau jog kažkas perka kinų/indų ranka suvedinėjamus captchus vien dėl to kad čia (IT forumę) mestų spamą pvz. apie medinių langų montavimą (ar ką ten).

Žinau, kad turi ubuntu.lt v3 pasirodyti neužilgo, bet taip pat žinau, kad open sourciniuose ir nepelno siekiančiuose projektuose "neužilgo" gali ir užsitesti..

• 6 Vas '12

Na, savo svetainėje bandžiau kovai prieš spamerius pasitelkti recaptcha, bet, deja, nors ir mažiau, vis tiek sugebėdavo užsiregistruoti. Saugos klausimai problemą išsprendė 100 %. Turėtų ir ubuntu.lt padėti.

Atsakyti