Nutolusio kompiuterio administravimas

R
  • 18 Lap '10

Sveiki,
Taigi situacija paprasta. Švogeriukas atvežė sutvarkyti sunaus kompiuterį, po keleto buteliukų alaus aš jį įkalbėjau, kad geriausia OS tame kompiuteryje bus Ubuntu.
Viskas sukasi normaliai, ir švogeris ir jo sūnus patenkinti, tik prasideda naujų programų (žaidimų) būtinybė ir bėda tame, kad aš viename mieste o jų kompiuteris kitame, nes žaidimas įdiegiamas tik per terminalą (bent jau aš kitaip nemoku:) )
Klausimas:
Ar yra kas nors kuo pasinaudojęs galėčiau įdiegti programą į nutolusį kompiuterį?

K
  • 18 Lap '10

Kliento kompiuretis

sudo apt-get install ssh

Tavo kompiuteris

ssh -l vartotojo_vardas adresas
G
  • 18 Lap '10

Dar gali jungtis ir taip ssh -Y -l vartotojas adresas tada galėsi pasileist vartotojo programas grafinėj aplinkoj.
Arba paprasčiausiai ssh vartotojas@adresas

R
  • 18 Lap '10

Hmm o šita... hmmmm
Na vartotojo vardą prisimenu (kai įvedžiau tai dar tik antra alaus dėžė prasidėjo) o kaip su adresu? čia apie IP rašot?
Nes jei įvesiu: "gatvė namo numeris buto numeris ir miestas tai galiu likti nesuprastas

G
  • 18 Lap '10

Pvz: ssh -Y -l ubuntukas 78.55.555.666
Dar apie ssh gali čia paskaitinėt http://sirex.lt/node/124

S
  • 18 Lap '10

Per ssh galėsi prisijungti tik tuo atveju, jei nutolęs kompiuteris turi išorinį IP adresą.

P
  • 6 Sau '11

Na, tam yra toks dalykas kaip Teamviewer. Jis gan patogus ir paprastas. Ir nereikės jokių ip.

E
  • 6 Sau '11

@pencininkas4 rašė:
Na, tam yra toks dalykas kaip Teamviewer. Jis gan patogus ir paprastas. Ir nereikės jokių ip.

Sutinku, jau ir ant linux pilnai palaikomas, be bug'ų, be klaidų..