Root teisės

T
  • 29 Grd '10

Sveiki,
Ar išeitu kaip nors padaryti, kad galėčiau redaguoti, ištrinti, įkelti ir pnš. failus /var/www/ folder'yje? Nes su terminal'u atsidarius MC nepatogu. Admin'o teises turiu.
EDIT:
Dar nepatogumą kelia Caps Lock mygtukas. Kai jį paspaudžiu norėdamas parašyti žodį iš didžiosios raidės, man jis greit nesuveikia ir pasirašo pvz. šitap:

LAbas. MAno vardas TAdas.

Ačiū,
Tadas
P.S. Atsiprašau už durnus klausimus, tiesiog neseniai (vakar ) pradėjau naudoti Ubuntus.

N
  • 29 Grd '10

O ne paprasciau www kataloga tiesiog pesikelti i home dira? ir nebebus problemu su teisemis.
Nes kazkaip nekulturinga mintis butu pastovei dirbti root teisemis

T
  • 29 Grd '10

@Neodan rašė:
O ne paprasciau www kataloga tiesiog pesikelti i home dira? ir nebebus problemu su teisemis.
Nes kazkaip nekulturinga mintis butu pastovei dirbti root teisemis

Na matai aš susikaliau MySql'ą ir pnš. ir jeigu persikeliu man parašiu browser'yje localhost nebeatidarys.

N
  • 29 Grd '10

tai tu apacha susikonfiguruok atitinkamai

cia yra kaip ant lampp persikelti www dira (viewtopic.php?f=6&t=6297&p=44520&hilit=lampp#p44520), bet is esmes skirtumo nera, tik apacho konfigas kitur randasi (kur tikslei randasi, tai nepasakysiu)

A
  • 29 Grd '10

Tai su root teisemis www katalogo teises pakeisk i savo vartotojo ir tiek tos peklos. T.y owner vartotojas, group vartotojas. Tai galesi daryt ka nori ten.

S
  • 29 Grd '10

Jau rašiau apie tai: viewtopic.php?f=6&t=6297&p=44520&hilit=lampp#p44525

Geriausia savo namų kataloge susikurti katalogą pavadinimu www ar pan. ir ten laikyti visas testuojamas svetaines.

Kad localhost rodytų į www katalogą esantį namų kataloge, reikia keisti /etc/apache2/sites-available/default. Tame faile reikia visus /var/www/ katalogus pakeisti į sukurtąjį savo namų kataloge.

Galiausiai, reikia nurodyti, kad apache veiktų su tavo naudotoju, kad nereiktų žaisti su failų teisėmis. Naudotoją galima įrašyti į /etc/apache2/httpd.conf:

User tavonaudotojovardas
Group tavonaudotojogrupe

Kai buvau jaunas ir programuodavau PHP, visada taip susikonfigūruodavau.

T
  • 30 Grd '10

Dėkui visiems, bet aš tiesiog pakeičiau teisęs ant var/www direktorijos, kad galėčiau keisti/rašyti.
O gal kas nors žinot kaip ištaisyti šitą dalyką:

Dar nepatogumą kelia Caps Lock mygtukas. Kai jį paspaudžiu norėdamas parašyti žodį iš didžiosios raidės, man jis greit nesuveikia ir pasirašo pvz. šitap:

LAbas. MAno vardas TAdas.

?

V
  • 2 Vas '11

Jei nori parasyti is didziosios raides zodi, tai reik spausti ne Caps Lock, o Shift siaip jau.

E
  • 6 Vas '11

Dar pridėsiu apie var/www . Tai čia ubuntams ,kubuntams , centos . PVZ : opensusei srv/www Čia tarp kitko .

Aš naudoju "Krusader " programėlę . Labai patogu . Prisijungi kaip root , suteiki teises tam katalogui kuriam reikia . Ir Krusader patogus kaip vartotojui ,susitvarkyt savo failus katalogus . Su krusader prisijungiu ir prie ftp .Nors su ftp patogiau FileZilla failų perkėlimui.