OpenOffice Rašyklė

N
  • 10 Vas '11

Sveiki,
Pagal nutylėjimą OpenOffice man atidaro dokumentus redagavimo režimu. Kaip nustatyti, kad atidarinėtų peržiūros režimu? Kai naudoju OO praktiškai tik konspektų skaitymui, tas redagavimas man nelabai naudingas... o jei reikėtų, galiu įsijungt - yra mygtukas iškeltas įrankių juostoj..

B
  • 11 Vas '11

Nelabai tokios ir pagalbos gausi :\ Nes visi stengiasi tą read-only pasišalint :\

G
  • 12 Vas '11

susirask būtent tam tikslui skirtą programą "doc viewer" ar pan. arba išsaugok dokumentus pdf formatu ir žiūrėk per "adobe reader" ar pan.

N
  • 13 Vas '11

paredagavau oowriter ir ooimpress skriptukus, kad paleistų programą su -view argumentu. parinkau, kad .odt, .doc ir .ppt dokumentus atvertų su komanda oowriter ir ooimpress.
pasiekiau, ko norėjau

V
  • 13 Vas '11

Pasidalink.
Parašyk plačiau, tai gali būti naudinga kitiems.

G
  • 14 Vas '11

@Vladasl rašė:
Pasidalink.
Parašyk plačiau, tai gali būti naudinga kitiems.

right mouse click ant *.odt failo->atverti su->kita programa->pasirenki open office writer->spaudi ant žemiau esančio "naudoti pasirinktinę programą"->ir pabaigoj prirašai "-view"
aš naudoju libre office tai mano atveju atrodo taip libreoffice -view
bent jau libreoffice tai tikrai neatsidaro greičiau ir naudos aš tame nematau.

F
  • 10 Bal '11

O man visada, ka nors parsisiuntus, atsidaro tik perziuros rezimu, kaip pakeisti, kad iskart redaguojamu atsidarytu?

Ir dar del Rasykles - nei is sio, nei is to spausdintuvas pradejo spausdinti visa A4 lapo teksta sutalpindamas i kokius 4kv.cm. atspausdintame lape, ir jokiuose spausdinimo ar pacio spausdintuvo nustatymuose nerandu, kas butu negerai.

N
  • 10 Bal '11

@gymka rašė:
bent jau libreoffice tai tikrai neatsidaro greičiau ir naudos aš tame nematau.

Nauda, bent jau man, yra Naudoju savo samsung NF210 NETbuką praktiškai konspektavimui ir konspektų skaitymui. Linux nenori draugauti su netbuko jutikliniu kilimėliu, tai tenka naudotis PgDn ir PgUp klavišais, taip pat ↓→↑ klavišais, norint judėti tekstu. Kai paleidžiama rašyklė redagavimo režimu, tie klavišai valdo ne lapą, o kursorių. Čia - vienas dalykas.
Kitas dalykas: redagavimo ir peržiūros režimais naudojamos kiek skirtingos įrankių juostos. Tat peržiūros režimu nusiima viena juostelė, kas padidina skaitymui naudojamą plotą.... kas aktualu netbukuose su 10"

N
  • 10 Bal '11

Furian, peržiūrėk spausdinimo nustatymus.. kažkur bus nustatyta, kad ne vieną lapą, o kokius 6 ar 8 spausdintų ant vieno popieriaus lapo (ta prasme, ant lapo sutalpinama daugiau, nei vienas dokumento lapas)..... bent aš taip manau

O dėl atidarymo.... čia teisių reikalas... nustatyk, kad atsiųsto dokumento savininkas būtai tu (tavo vartotojas) ir kad leistų redaguoti (read-write leidimai)..

F
  • 10 Bal '11

Del spausdinimo, as irgi taip is pradziu galvojau, bet visuose nustatymuose rodo, kad viskas normaliai, standartiniai nustatymai.

O kur zymeti read-write - nesupratau? Jei siunciant dokumenta, padarau iskart save-as, tai ji saugoja normaliai, jei iskart prasau open - jo neleidzia redaguoti. O man daznai prireikia trumpai ka nors pataisyti, ir jei reikia - issisaugoti pataisymus, bet visu dokumentu nenoriu parsisiuntineti..

G
  • 16 Bal '11

@Furian rašė:
Del spausdinimo, as irgi taip is pradziu galvojau, bet visuose nustatymuose rodo, kad viskas normaliai, standartiniai nustatymai.

O kur zymeti read-write - nesupratau? Jei siunciant dokumenta, padarau iskart save-as, tai ji saugoja normaliai, jei iskart prasau open - jo neleidzia redaguoti. O man daznai prireikia trumpai ka nors pataisyti, ir jei reikia - issisaugoti pataisymus, bet visu dokumentu nenoriu parsisiuntineti..

jei iškart darai "open" tai tą dokumentą vistiek parsiunčia, bet parsiunčia ne į tavo nurodytą vietą, bet į temp folder(kažkur giliai giliai /var/tmp arba /tmp) kuriame tu neturi teisių, suteikt teises tiem folder nebūtų logiška. tai lieka daryt "save as"

N
  • 16 Bal '11

@Furian rašė:
O kur zymeti read-write - nesupratau?

Papildau gymka. Teisės nustatomos pamygus ant bylos dešinį→savybės→kortelė „leidimai“. Ten nustatinėjamos teisės. Jei neleidžia jų redaguoti, atsidarai terminalą, ten vedi „sudo nautilus“ ir spaudi [enter]. atsiradusiame lange susirandi norimą dokumentą, tada dešinį→savybės→„leidimai“ ir nusistatai teises. dar ir savininką galėtai pasikeist, kad būtų ne „root“, o tavo vartotojo vardas...

M
  • 20 Sau '13

sveiki, susidūriau su labai nervinančia problema. Kai naudojuosi LO ir užeinu į viršutinę juostą, pasirenku pvz. insert ir tame meniu paspaudžiu ką nors, dažniausiai nieko neįvyksta, LO neišmeta toliau einančios lentelės. Reikia išjungt programą, ją vėl įjungt ir tada vėl galima porą kartų paspaust ką nors. Po to vėl tas pats. Būtų pusė velnio, jei veiktų komandos su ALT mygtuku Unity aplinkoj. Bet būtent su LO jos neveikia, pradedu rašyt komandą ir man rodo pvz. My weather indicator, ar wireles network.... labai nervina. Gal kas gali ką nors parekomenduot?

A
  • 20 Sau '13

@maslelviz rašė:
sveiki, susidūriau su labai nervinančia problema. Kai naudojuosi LO ir užeinu į viršutinę juostą, pasirenku pvz. insert ir tame meniu paspaudžiu ką nors, dažniausiai nieko neįvyksta, LO neišmeta toliau einančios lentelės. Reikia išjungt programą, ją vėl įjungt ir tada vėl galima porą kartų paspaust ką nors.

Mano akimis žiūrint užsirovei ant bugo. Leisk LibreOffice per terminalą, gal pažers kokių klaidų pranešimų. Pas mane tokie fintai ant 12.04 nesikartoja.

P.S. Šiaip OpenOffice ir LibreOffice projektai eina skirtingais keliais, tad jei problema susijusi su LibreOffice nereiktų tapatinti su OpenOffice.

M
  • 21 Sau '13

@apocalipso rašė:

@maslelviz rašė:
sveiki, susidūriau su labai nervinančia problema. Kai naudojuosi LO ir užeinu į viršutinę juostą, pasirenku pvz. insert ir tame meniu paspaudžiu ką nors, dažniausiai nieko neįvyksta, LO neišmeta toliau einančios lentelės. Reikia išjungt programą, ją vėl įjungt ir tada vėl galima porą kartų paspaust ką nors.

Mano akimis žiūrint užsirovei ant bugo. Leisk LibreOffice per terminalą, gal pažers kokių klaidų pranešimų. Pas mane tokie fintai ant 12.04 nesikartoja.

P.S. Šiaip OpenOffice ir LibreOffice projektai eina skirtingais keliais, tad jei problema susijusi su LibreOffice nereiktų tapatinti su OpenOffice.

keista, pasileidus per terminalą viskas veikia puikiai... aš kažkodėl manau, jog tai unity problema. Neatsimenu kurioj Ubuntu versijoj turėjau bugą, kad visi dialogai iš file/edit.... juostos atsirasdavo kitame darbalaukyje, bet bugas susitvarkė įdiegus kažkokį paketą, kuris suintegravo tą juostą į Unity. Bet tai buvo su senu kompiuteriu, kurio vaizdo plokštė oficialiai buvo blacklisted.

V
  • 21 Sau '13

Kad LibreOffice integruotųsi į Unity tai reikia instaliuot lo-menubar.

M
  • 21 Sau '13

@Vladasl rašė:
Kad LibreOffice integruotųsi į Unity tai reikia instaliuot lo-menubar.

tai jis šitoj versijoj jau pagal nutylėjimą sudiegtas