ubuntu neišsijungia

K
  • 13 Vas '11

Kas gali buti kad ubuntu neišjungia visiškai pc, tas visiškai lieka suktis ventiliatoriai ir rodomas pastriges langas, kai isjungiama. Cia man su visom ubuntu versijom ir distribucijom kas susije su ubuntu iskyrus debian.

Gal per senas pc foxconn 848P7MB V1.2 bet nemanau kiek googlinau ir kitiems buna neissijungia.

Bandziau "sudo halt" tas pats, tik hdd isjungiami daugiau niekas.

A
  • 13 Vas '11

O paieska naudojaisi? Pamenu cia buvo tokia tema. Be to, "sudo halt" nera teisingas isjungimas. Teisinga komanda atrodo taip:sudo shutdown -h now

N
  • 13 Vas '11

Buvau ir pas save taip padaręs, kad neišsijungtų. Žaidžiausi su jutiminiu kilimėliu (touchpad) ir GRUB'ę prirašiau, kad priverstinai kai kuriuos modulius paleistų.
Esmė ta, kad OS išjungiant sistemą tų modulių išjungt nesugeba. O tvarkingai neišjungus modulių neišsijungia ir pati OS. Internete buvau radęs skriptuką, kuris tai sutvarko, tačiau dabar jau labai betingiu ieškot... gal ryt nebent paieškosiu, jei laiko bus.

RED. Jei suveiks sudo shutdown -h now, parašyk -- nebeieškosiu tada.

K
  • 13 Vas '11
sudo shutdown -h now

Deje bet nesuveike.

A
  • 14 Vas '11

@kropto rašė:

sudo shutdown -h now

Deje bet nesuveike.

Na ziurint ko tu tikejaisi. Tai yra teisinga kompiuterio isjungimo komanda, o nes tavo problemos sprendimas.

S
Shookees
Paulius
  • 14 Vas '11

Švarios versijos neišsijungia ar kažkiek modifikuotis, t.y. surašyti driver'iai, kokios papildomos programos?

K
  • 14 Vas '11

Nieko papildomai nedegiau, veliau idiegiau nvidia vaizdo draiverius bet ir pries tai neissijunge visiskai pc.

D
  • 14 Vas '11

Na manau pas tave nėra kompiuteris iš tų senukų, kuriuos išjungti reikia paspaudžiant knopkę?

K
  • 14 Vas '11

Ne Buvau idieges debian 6,0 viskas normaliai veike issijungdavo pc programiskai, tik letai kazko viska atidarydavo.

pc tai

cpu intel 2,66GHz
ram 1,5GB
vga: nvidia fx5500 256MB

A
  • 14 Vas '11

Pabandyk i savo grub konfiguracini faila kernel eilutes gale iterpt acpi=off apm=off

N
  • 14 Vas '11

Variantas a)
Variantas b)

anabolikai, o išjungt ir apm ir acpi reikia? o kas lieka atsakingas už energijos tvarkymą ir pan.?

A
  • 14 Vas '11

@netikras rašė:
Variantas a)
Variantas b)

anabolikai, o išjungt ir apm ir acpi reikia? o kas lieka atsakingas už energijos tvarkymą ir pan.?

Manai nepasikraus? Jeigu neuzsikraus sistema, visada galima veliau paredaguoti ir palikti tik apm=off.

K
  • 14 Vas '11
### BEGIN /etc/grub.d/10_linux ###
menuentry 'Ubuntu, with Linux 2.6.35-22-generic' --class ubuntu --class gnu-linux --class gnu --class os {
    recordfail
    insmod part_msdos
    insmod ext2
    set root='(hd0,msdos1)'
    search --no-floppy --fs-uuid --set b3610d82-3bae-47e5-911e-dd28a69c09ff
    linux    /boot/vmlinuz-2.6.35-22-generic root=UUID=b3610d82-3bae-47e5-911e-dd28a69c09ff ro  vga=795  quiet splash acpi=off apm=off
    initrd    /boot/initrd.img-2.6.35-22-generic
}

Tipo taip reikia iterpti nes nematau kernel, ir nera menu.lst

A
  • 14 Vas '11

Taip. Na matai, jau nepamenu kaip ten ubuntu yra, as kita OS naudoju.

N
  • 14 Vas '11

taip, šitaip. menu.lst nuo kažkurio leidimo ubuntu jau nebeturi (kai pradėjo naudoti GRUB2). Dar vienas pastebėjimas... paredagavęs grub.conf NEvykdyk komandos update-grub, nes ji pakeitimus visus išvalys ir grąžins default'inius.

K
  • 14 Vas '11
linux    /boot/vmlinuz-2.6.35-22-generic root=UUID=b3610d82-3bae-47e5-911e-dd28a69c09ff ro  vga=795  quiet splash acpi=off apm=off

Jeigu taip tai tada neissijungia pc vistiek :/

K
  • 15 Vas '11

Minciu nebus kodel neissijungia, ar nkopint visa grub.cfg

G
  • 16 Vas '11

Minciu nebus kodel neissijungia, ar nkopint visa grub.cfg

Gal kartais naudoji LibreOffice ar OpenOffice sparčiąją paleistį?

K
  • 3 Rugp '14

Sveiki

Nenoriu kurti naujos temos, tai atnaujinsiu šią. Pas mane irgi neišeina normaliai išjungti kompiuterį - atsiranda violetinis Ubuntu langas su apačioje progresą rodančiais taškais ir daugiau nieko nevyksta. Išsijungia tik ilgai laikant nuspaustą PWR mygtuką (restart'uoja normaliai).

Bandžiau tai išspręsti šituo ir šituo būdais, bet nepadėjo.

Dabar naudoju Ubuntu 13.10. Iš pradžių buvau įsidiegęs ir Ubuntu 14, bet jos atsisakiau dėl man reikalingų programų, kurios nedirba 14 versijoje.

Šitie negerumai su išjungimu prasidėjo iškart po OS įdiegimo - dar nepradėjus diegti kokias nors tvarkykles. Abiejose Ubuntu versijose tai pasireiškė vienodai.

Šiek tiek apie kompiuterį:

motininė plokštė DG33BU
procesorius Intel Core 2 Duo E4600
vaizdo plokštė NVIDIA GeForce 9600 GT (pas mane Memory Clock - 1800MHz)
RAM 4GB

Kas čia gali būti, "geležis" per sena ar dar kažkas?

P.S. Dirbu su 64bit Ubuntu.

K
  • 4 Rugp '14

Problema išspręsta.