kaip paprastai atstatyti GRUB po Windows perinstaliavimo?

I
  • 26 Rugs '06

Pas mane yra dvi sistemos, Ubuntu naudojuosi tik aš, todėl jokių problemų neiškyla, o apie Windows to pasakyti negaliu. Dabar reikia perinstaliuoti, bet po to nebebus galima paleisti Ubuntu, kuri puikiausiai veikia. Deja, be Windows apsieiti negaliu, nes ne aš vienas naudoju kompiuterį. Tai kaip atsatyti GRUB?

R
  • 26 Rugs '06

Jei dar grub gyvas, galima jį išsaugoti, o po win perinstaliavimo atstatyti. Jei grub instaliuotas į mbr, būtų kažkas panašaus į:

dd if=/dev/hdx of=mbr bs=512 count=1
dd if=mbr of=/dev/hdx bs=512

Jei grub jau nesikrauna, galima užsikrauti iš bet kurio linuksinio cd, primontuoti /boot ir / particijas, padaryti chroot į tą katalogą, kur buvo primontuotas / ir perinstaliuoti grub'ą taip:

grub-install /dev/hdx

arba iš paties grub'o.

S
  • 27 Rugs '06

ash tai darau kitaip psiemu instliacini kompakta uzhsikrunu rescue mode ir pasirenku reinstll grub. Daug priimtiniau nei rashynet magishkus hd0,1 o jei suklisi.

N
  • 4 Rugp '11

Sveiki specai, prisidariau bėdų tai gal galėsit padėti: Naudojausi pusmetį Ubuntu Baltix 10.04 kol neprisireikė win. Atsilaisvinau skirsnį, įrašiau windowsus. Dabar windowsai pasileidžia o ubuntu anekaip.... Išbandžiau krūvas patarimų bet gal ten senesniems versijoms ar kažką netaip dariau nes terminaluose ir nustatymuose nė bum bum. Ir su anglų kalba problema. Paleidus iš CD matosi visi ubuntu failiukai o ten nustatymai, internetinės nuorodos ir t.t Gal kas galit aiškiai, išsamiai pakonsultuot?

M
  • 4 Rugp '11

Pasileisk ubuntu per liveCD nueik į sistema-administravimas ir Gparted, ten rasi informaciją kaip vadinasi hardo skirsnis kur instaliuotas ubuntu (pvz., sda1)
po to atidaryk terminalą ir tiesiog įvesk šias komandas

sudo mount /dev/sdXY /mnt
sudo mount --bind /dev /mnt/dev
sudo mount --bind /proc /mnt/proc

vietoj sdXY įrašyk savo reikalingą skirsnio pavadinimą. Šios komandos reikalingos, kad prisijungtumei reikalingus katalogus iš LiveCD aplinkos. Paskui turi pasikeisti darbinę aplinką iš Live CD į hardą kur instaliuosi Grub. Tai daroma su šia komanda

sudo chroot /mnt

Toliau instaliuok Grub

grub-install /dev/sdX
grub-install --recheck /dev/sdX

vietoj X rašyk savo reikalingą raidę (pvz., sda)
perkrauk kompą ir turėtų atsirasti GRUB meniu

N
  • 4 Rugp '11

Ačiu Marijui pavyko paleist ubuntu bet grub meniu nerodo ir windowsai nepasileidžia gal todel kad kitam skirsnyje?

M
  • 4 Rugp '11

pabandyk terminale paleisti sudo update-grub
gal padės

jei nesigaus nedaryk skubotų veiksmų ir rašyk, čia menka problema tikrai susitvarkysi

N
  • 4 Rugp '11

Dėkui už pagalbą o baigėsi taip: Įdiegiau Startup Manager, pasileido, nieko atrodo nedariau ten tik pagrindinę OS galima pakeisti, tai ir palikau kaip buvo pirma Ubuntu,paskui dar kelios Ubuntu ir paskutinė Windowsai. Perkrovus atsirado grub meniu ką nori tą rinkis. Viskas OK.