Dėl disko skirsnių ir installation size.

C
  • 16 Vas '11
  1. Ar gali būti suinstaliuotos 2 operacinės sistemos tam pačiam diske?
  2. Ar tiesa, kad Ubuntu reik istaliuoti į atskirą disko skirsnį, kurį kuriant diskas yra ištrinamas (Ne pats diskas aišku, o duomenys jame)?
  3. Ką reikėtų rinktis instaliuojant Ubuntu prie "Installiotion size"?
I
Infosoft
Vytautas Bačiulis
  • 16 Vas '11

@C00KI3 rašė:

  1. Ar gali būti suinstaliuotos 2 operacinės sistemos tam pačiam diske?
  2. Ar tiesa, kad Ubuntu reik istaliuoti į atskirą disko skirsnį, kurį kuriant diskas yra ištrinamas (Ne pats diskas aišku, o duomenys jame)?
  3. Ką reikėtų rinktis instaliuojant Ubuntu prie "Installiotion size"?
  1. Taip, tačiau diske turi būti bent keli skirsniai.
  2. Taip. Kiekvienai sistemai reikia atskiro disko skirsnio, kuris prieš įdiegiant sistemą turi būti suformatuojamas (jei diske keli skirsniai, tai informacija dings tik iš formatuojamo skirsnio).
  3. Aš imčiau „Advanced partitioning“ ar pan. T.y., tą, kur pats rankiniu būdu viską gali nusistatyti.
G
  • 16 Vas '11

geriausia kai diskas turi bent 4(3?) skirsnius:

  1. windows
  2. linux(šitą galim dar perskelt į 2, vieną padaryt sistemai kitą "Home" folderiui)
    3. linux swap(o gal šiais laikais nebereik swap? juk žaidimai vistiek ant linux neveikia, o dabartiniai kompai turi belekiek RAM tai sistemai tikrai užteks)
  3. media(filmai, muzika, žaidimai, etc)
    tada kai reiks perašyt OS(ar vieną ar kitą) tavo duomenys nebus ištrinami
I
  • 27 Lie '11

Klausimas nekuriant naujos temos. HP ProBook laptopo kietas diskas suskirstytas į 4 skirsnius: 1) Win Sisteminis (primary), 2) Win7 (primary), 3) HP tools (primary), 4) HP recovery (primary).
Keturi pirminiai skirsniai - reiškia, negaliu įsidiegti Linuxų. Reikia arba ištrinti vieną kurį skirsnį, o jo vietoje sukurti išplėstinį, arba padaryti vienąloginiu. Googlas sako, kad windowsai turi būti pirminiuose skirsniuose, HP tools irgi geriau neliesti. Jei HP recovery ištrinsiu arba pakeisiu jį į loginį - prarasiu dalį kompo funkcionalumo.
Gal kas turėjo panašią situaciją ir galite patarti?

V
  • 27 Lie '11

@Igelis rašė:
....: 1) Win Sisteminis (primary), 2) Win7 (primary),...

Kas čia per „win sisteminis“? Du windai?
Na vieną iš jų pasirink ir „atrežk“ („skelk“) diską ir instaliuok linux-us.

I
  • 27 Lie '11

dėl to win sisteminio man neaišku, gal ten koks MBR, nes labai mažas skirsnis. Dėl "skėlimo" gal aš kažko nesuprantu, nes Gparted pagalba atskėliau norimą gabalą, bes jis yra "unallocated", ir Gparted neleidžia sukurti naujo skirsnio, net loginio

V
  • 27 Lie '11

@Igelis rašė:
dėl to win sisteminio man neaišku, gal ten koks MBR, nes labai mažas skirsnis...

O kaip pati Ubuntu? Kur siūlosi instaliuot?

I
  • 27 Lie '11

Siūlosi ant viso disko arba ant kurio nors pirminio skirsnio. Bet esmė ta, kad su gparted (ar easeus per win7) negaliu sukurt jokio skirsnio tuščioje vietoje.
Jaučiu, kad nieko nesugalvosiu, tik keisti HP recovery particiją į išplėstinę ir joje daryti / ir /home

R
  • 27 Lie '11

Kaip nori taip sukis, bet hd turi turėt max 4 pirminius, tame tarpe išplėstinius (extended) skirsnius.
Jeigu turi Win7 instaliacinį, manau nesunku būtų viską iš pradžių sutvarkyt. Kam reikalingas recovery?- niekam...

I
  • 27 Lie '11

tas HP recovery, tipo, patogumui, jei lūžta win7, perkrovus kompą, vienu F11 paspaudimu galima atstatyti sistemą. Bent aš taip suvokiu painų langinių pasaulį.

R
  • 27 Lie '11

Manau, kaip linux naudotojas turi pasirinkt teisingus prioritetus...

I
  • 27 Lie '11

tai jau pasirinko, tik tikisi kažkokio stebuklo, kad netyčia kas nors leis sukurti penktą primary skirsnį