Xubuntu sesijų logika?

A
  • 16 Geg '11

Gal kas nors gali paaiškinti kaip veikia sesijos Xubunte? kodėl po restarto kai kurios programos užsikrauna kurias prieš išjungiant kompą naudojausi? Nuo ko priklauso Sesijoje esantis programų sarašas kurį galima save'inti..

Kaip ilgamečiui Gnome useriui mane tikrai užknisa tas effektas kai po restarto mano desktope betvarkė - praeitos sesijos atidaryti folderiai, kai kurios programos ir tt.. (kur tą knopkė žudanti sesija kaskart shudowninant?)

Nesuprantu koks pointas krauti seną sesija.. juk shutdown/restart darau, o ne hibernate..

Ankstesnėje xubunte dar shutdown screene būdavo varnelė "ar išsaugoti sesija?", tai nuimdavau ir plus minus veikdavo normaliai, dabar ir tos nebėra :/

xubuntu 11.04

R
  • 16 Geg '11

Yra ta kopkė tarp meniu, "logout" vadinasi Dar gali autostart nustatymuose pasitvarkyt, gal koks įrašas atsirado.

A
  • 16 Geg '11

@raimeksas rašė:
Yra ta kopkė tarp meniu, "logout" vadinasi ;)

Vadinas man visada reikia spausti Logout ir kai išsilogina spausti shutdown? (sunku įprasti būtų man).. O dėl autostart tai dar karta patikrinsiu, bet šiaip ten viskas po default turėtų stovėti

R
  • 16 Geg '11

@apocalipso rašė:
Vadinas man visada reikia spausti Logout ir kai išsilogina spausti shutdown?

Paspaudus iššoka dialogo langelis, kuriame yra ir shutdown ir išsaugojimas sesijos.

Nuimsi varnelę, turėtų to pakakt.

A
  • 16 Geg '11

Pas mane išsoka tik "Are you sure" lentelė su 30 s laikmačiu (tavo screen shot'as man primena ankstensnę xubuntu versija)..

R
  • 16 Geg '11

Aš "logout" ėmiau ne iš panelės, o iš programų meniu. Iš panelės tai būtent ir rodo kaip tavo nuotraukoj. Pas mane 11.04...

A
  • 16 Geg '11

Aišku radau varnelę galų gale :)
O įdomu ar 'language layout swicher' esantis 'change layout option' nusiresetinimas į blank'a yra su sesijomis susije? nes priprates ALT+SHIFT naudoti keičiant kalbą, bet kaskart reikia tą patį nustatyti po restarto:/

R
  • 16 Geg '11

Susiję Jeigu tingi išeinant užsidarynėt programas, dabar reikės šitą į startupą įdėt.
Jeigu labai neklystu komanda bus:setxkbmap -option grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll us,lt

A
  • 28 Geg '11

Dar vienas klausimas susijes su sesijomis..

Jei programa įmesta į autostartup ir išsaugota sesija kai ji įjungta, ar tai reiškia kad kita kart ta pati programa užsikraus kelis kartus? (viena kart dėl to kad buvo sesijoj išsaugota o antra kart nes įmesta į autostart'ą)

N
  • 29 Geg '11

O ne paprasciau butu pasitestuoti? Vietoj to kad uzduoti klausima forume ir lauki koki gera pusdieni kol kas atsakis, per max 5 min tai galima pasitikrinti paciam.

P.S. nebutu logikos programa paleidineti 2 kartus.

A
  • 29 Geg '11

@Neodan rašė:
P.S. nebutu logikos programa paleidineti 2 kartus.

Tai kad niekas dorai ir nepaaiškina tos xubuntu sesijų logikos, o klausiu dėl to kad kai kurios programos net 3 kartus paleidusios po restarto būna (pvz. pidgin, network maneger, xfce4-volumed).. O kai pasižiūriu per htop tai tikras bardakas ten.. yra procesu kurie daugiau nei 10 kart užkrauti (pvz dropbox, chrome (kurio realiai nėra net įjungto ir t.t.))..

Updated:

xubuntu kanale pasakė kad sesijų seivinimas bugovai veikia todėl kartais reikia išvalyti jas..

rm -rf ~/.cache/sessions/

Na bent jau pidgin'as normaliai dabar pasileidžia..

R
  • 29 Geg '11

Nepamiršk tai, kad XFCE yra artimas GNOME, todėl jeigu buvo prieštai instaliuotas GNOME, o konfigai likę- todėl taip ir yra...

A
  • 29 Geg '11

@raimeksas rašė:
jeigu buvo prieštai instaliuotas GNOME, o konfigai likę- todėl taip ir yra...

Na mano atveju xubuntai švariai suinstaliuoti, ne ant viršaus ;)