Wubi?

R
  • 12 Bir '11

Taigi ruošiuosiu instaliuoti Linux ubuntu su wubi. Iškilo pora klausimų pradžiai.

Klausimai:

1) Pas mane kompiuteryje yra 1,5GB Ram, užteks?
2) Mano kompiuteryje dabar yra windows xp aš noriu daryti dual boot, C hardas jau užkištas, o D likę 20GB, užteks?
3)Noriu instaliuoti 10.04 versiją, aš ją turiu savo kompiuteryje, kiek žiūrėjau pamokų, wubi pats parsiunčia iso failą. Ar galima padaryti, kad iso failą nesiųstų, o paimtų mano turimą.
4)Kaip reikia paruošti kompiuterį prieš instaliaciją?
5)Kokių problemų gali kilti instaliuojant wubi? Šiandien forume (šiame) skaičiau, tai radau kelias temas su problemomis, kokių jų gali kilti?

PS: Noriu OS naudoti rimtai, ne pasižaidimui.

R
  • 12 Bir '11

@Ritlas rašė:
Noriu OS naudoti rimtai, ne pasižaidimui.

I šitą klausimą lengviausia atsakyt- jokių wubi, nes jis yra žaidimas.
O šiaip, per wubi instaliuojasi ubuntu kaip paprasta windows programa, tai jokių skirsnių daryt nereikia. Išsiinstaliuoja- taippat. Gali bandyt, nieko nesugadinsi.
Kiek teko girdėt po atnaujinimų dažnai ubuntu užlinksta, tai geriau neatnaujint sistemos.

K
  • 12 Bir '11

Jeigu nori naudoti rimtai, per wubi nerašyk, nes bus vien tik problemos
Gali įsirašęs į diską ar usb ir restartavęs pc normaliai įsirašyti šalia xp per tikrą setupą, o ne wubi.

R
  • 12 Bir '11

Gerai supratau? Wubi tai kaip paprasta windows programa? Gali betkada įnstaliuoti ir bet kada ištrinti? Jei taip tada reiks rytoj nors pabandyti, apsižiūrėti linux, kaip viskas ir jei patiks ir visa kita instaliuosiu rimtai. O kokia tikibybė, kad wubi pakenks windows xp? Prašau atsakykite man į 3 klasuimą.

A
  • 13 Bir '11

@Ritlas rašė:
Noriu instaliuoti 10.04 versiją, aš ją turiu savo kompiuteryje, kiek žiūrėjau pamokų, wubi pats parsiunčia iso failą. Ar galima padaryti, kad iso failą nesiųstų, o paimtų mano turimą.

How can I use a manually downloaded ISO?

@Ritlas rašė:
O kokia tikibybė, kad wubi pakenks windows xp?

Pačių XP nepagadins, bet egzistuoja bugas su Grub (tuo dalykų kur OS gali rinktis) updeitu, tai jei paupdeitini jį per Wubi ar per naujo sudiegi rezultate nei windowsų nei linux'u gali nebepasijungti.. (teks tuomet perašyti Windows MBR).

Pamėginimui kolkas saugiausia yra LiveCD arba VirtualBox (abiejais atvejais Linux eis lėčiau ir nevisus featurus pilnu pajėgumu galėsi išnaudoti)