Bodhi Linux

A
  • 20 Lie '11

Atsirado BodhiLinux (Bodhi - lengvas) - dar vienas Ubuntu variantas su E17 grafine aplinka, visiskai minimalistinis instaliavimas - yra Synaptic, Midori, terminalas ir dar keletas smulkmenu - uzima 1.5 GB, minimalus reikalavimai 300Mhz ir 128MB RAM:
http://www.bodhilinux.com
manau alternatyva Lubuntu 11.04, norintiems savo custom OS ir nenorintiems priinstaliuotu programu. labai aktualu turintiems tik 2GB sename PC.
Rasykit atsiliepimus

D
  • 20 Lie '11

Tebūnie šitą tema, skirta pačiai bodhi sistemai. Nes manau senesnių kompiuterių vartotojams, nenorintiems atsisakyti Ubuntu, tai yra išties puikus sprendimas. Kaip sakiau pats ją išbandęs, patiko labai veikiamas.

G
  • 21 Lie '11

Hmm,lubuntuose buvo iškilus problema,nenusistatydavo 1024x768_75 rezoliucija,o tiksliau visad būdavo 85hz ir neidavo 75hz padaryt.Bet įkišau į paleidimą komandą xrandr -s 1024x768 -r 75 ir viskas išsisprendė.Kaip tokią komandą ir kur įkišt Bodhi linux ? Nes taipogi neina ant 75hz nustatyt kad išliktų visam laikui

B
  • 11 Rugp '11

Sveiki,

Na susidomejau isbandyti tuos BodhiLinux ant savo senuko lenovo. Jau paleidus live versija prasidejo problemossugrafine aplinka. Galvoju tiek to ,gal problemos del to kad live ,tai pradejau diegima i PC. Isidiegiau juos be dideliu pastangu salia Win Xp ir Zorin OS, viskas butu gerai jei ne vel problemossu grafine aplinka ,tik irasius (beja isirase labai greitai ,nuejau uzsikaisti kavos ,pamyst ir vsio) vaikstant po meniu problemos ,eini is wieno lango i kita ir vaizdas lieka seno lango, wienu zodziu daug visokiu smulkiu problemusu grafine aplinka (siaip su ubuntu mano integruota intel vaizdo plokste problemu neturi). Programu trukumas tik isirasius OS didziulis. Nezinau ar tai pliusas ar minusas ,kad zmogui paciam visas programas reikia susipusti is ju puslapio ,bet man tai nepatiko. Su prisijungimu prie interneto jokiu bedu ,youtube ir filmu ziurejimas jokiu bedu ,mp3 grotuvo normalaus neradau.

Verdiktas: Naujam vartotojui daug patogiau ir lengviau butu priprasti prie Ubuntu (Zorin OS mano atveju) nei prie BodhiLinux, isidiegiau ir jokios naudos is ju nei greicio atzvilgiu nei patogumo.

G
  • 12 Rugp '11

@bender666 rašė:
Sveiki,

Na susidomejau isbandyti tuos BodhiLinux ant savo senuko lenovo. Jau paleidus live versija prasidejo problemossugrafine aplinka. Galvoju tiek to ,gal problemos del to kad live ,tai pradejau diegima i PC. Isidiegiau juos be dideliu pastangu salia Win Xp ir Zorin OS, viskas butu gerai jei ne vel problemossu grafine aplinka ,tik irasius (beja isirase labai greitai ,nuejau uzsikaisti kavos ,pamyst ir vsio) vaikstant po meniu problemos ,eini is wieno lango i kita ir vaizdas lieka seno lango, wienu zodziu daug visokiu smulkiu problemusu grafine aplinka (siaip su ubuntu mano integruota intel vaizdo plokste problemu neturi). Programu trukumas tik isirasius OS didziulis. Nezinau ar tai pliusas ar minusas ,kad zmogui paciam visas programas reikia susipusti is ju puslapio ,bet man tai nepatiko. Su prisijungimu prie interneto jokiu bedu ,youtube ir filmu ziurejimas jokiu bedu ,mp3 grotuvo normalaus neradau.

Verdiktas: Naujam vartotojui daug patogiau ir lengviau butu priprasti prie Ubuntu (Zorin OS mano atveju) nei prie BodhiLinux, isidiegiau ir jokios naudos is ju nei greicio atzvilgiu nei patogumo.

Tai gal tavo pc ne toks jau senukas jei nejauti greitesnio veikimo.Man pvz patiko jog flash čia negrybauja ir nestabdo,turbūt todėl jog nereikalauja sistema daug resursų kaip pvz tie patys ubuntai su atidaryta naršykle.Šiaip pasirenki iš kokių serverių nori gauti atnaujinimus,mano atveju iš lietuviško,na ir tiek.Mp3 grotuvas install audacious per terminalą.Daug kas per tą patį terminalą įsirašo kaip ir ubuntuose.Na o pvz programų centras man labai stabdydavo,tad čia per naršyklę visai patogu įsidiegti,be to ir programų centrą galima įsirašyt.O kas liečia programų nebuvimą-tam ir sukurtas Bodhi,kad būtų lengvas,neprikištas to ko tau nereikia.Aš ubuntuose šiaip ar taip daugiau laiko praleisdavau trindamas man nereikalingą šlamštą nei čia reikalingą įsirašydamas.Kiekvienam pagal skonį kitaip tariant ir pc galimybes.Man visiškai patiko Bodhi,veikia stabiliai,na o kas jei netinka,truputi pasikrapštai ir gerai

G
  • 12 Rugp '11

Na susidomejau isbandyti tuos BodhiLinux ant savo senuko lenovo

Įdomu, koks geležis to tavo senuko, gal jis visai dar ne senukas?

Verdiktas: Naujam vartotojui daug patogiau ir lengviau butu priprasti prie Ubuntu (Zorin OS mano atveju) nei prie BodhiLinux

Tai ši os ir orentuota į vartotoja pripratusį prie windows:

Zorin OS is a multi-functional operating systemdesigned specifically for Windows users who want to have easy and smooth access to Linux.

Programu trukumas tik isirasius OS didziulis

Matai, jei kompas tikrai senukas tai daug lengviau įdiegt reikalingas programas nei jas trint ar išjunginėt visokius efektus.
Tiesa, zorin su gnome ir visais įjungtais efektais, senelyje nesisuks, nebent lite versija, o pastaroji jau nėra prikimšta visokių programų ar efektų, taip kaip ir patogumo atžvilgiu, mano galva, gerokai nusileidžia bodhilinux'ui.

B
  • 14 Rugp '11

Programu trukumas tik isirasius OS didziulis

Matai, jei kompas tikrai senukas tai daug lengviau įdiegt reikalingas programas nei jas trint ar išjunginėt visokius efektus.
Tiesa, zorin su gnome ir visais įjungtais efektais, senelyje nesisuks, nebent lite versija, o pastaroji jau nėra prikimšta visokių programų ar efektų, taip kaip ir patogumo atžvilgiu, mano galva, gerokai nusileidžia bodhilinux'ui.

Na taip sutinku iš dalies su tavo pasakymu, bet naujam vartotojui ,nebandžiusiam linux tikrai nebus aišku kaip per terminalą įsirašyti patikusi muzikos grotuvą ar panašiai.

Mano senukas lenovo su 1.5GB ram ,2brantuoliu procas ,intergruta intel 128 vaizduškė. Linux sparčiau sukasi nei windows ant jo ,bet tarp ubuntu ir bodhi linux nejutau jokio skirtumo.


o kas ar turėjot problemų su vaizdo strigimu ant bodhilinux (meniu stringa) ? Kažkodėl nenori draugauti su mano vaizdo korta.

E
  • 14 Rugp '11

Tai jeigu sukasi taip pat, koks tikslas iš naujo atradinėti Ameriką?
P.S. Jeigu čia toks senukas, tai kaip naujas kompas turėtų atrodyti?

G
  • 14 Rugp '11

Na įsirašiau Lubuntu,kuris tikrai lengvesnis už Ubuntu.Ir ką.Su mano 1.4ghz 512ram,net pakraupau kaip seniau Lubuntus naudojau ir nejaučiau lėtumo.Tavo 1.5gb ramais savo nelyginsiu,tik pasakysiu turint tokį (senuką),nėra ko norėt pajaust kas greičiau sukas.Vienareikšmiškai Bodhi žymiai geriau tinka senesniems pc.O gal nori pc pamainyt?Ir mano senukas ir tavo,koks skirtumas

D
  • 14 Rugp '11

Kas be ko bodhi senukams tiesiog išganymas. Pats gi minėjau į laptopą juos įrašiau. Laptopas 384 Mb RAM, kažkur 20 ar 30 Gb HDD, procesorius ligtai Celeronas kažkelintas. Standartinės Ubuntu versijos (Lubuntu) veikė be galo lėtai, o apie openoffiso naudojimą pamiršk, nes sistemą suvalgydavo didžiąją dalį RAM ir CPU.
Bodhi buvo kaip staigmena. Pirma greitas instaliavimas. Antra - tai jūsų minėtas minusas, kad nėra programų. Tai tiesiog puiku, nes po to nereikia laisvinti ir taip menko HDD nereikalingais paketais. O trečia, taigi yra bodhi paketai, meniu yra nuorodą į diegti programas, atsidaro interneto naršyklė ir vienu pelės paspaudimu iš sąrašo su kategorijomis susidiegi reikiamas programas, manau pigiau grybo, jei terminalo nenori.

O tavo minėtas "senukas" tai normalus geras kompiuteris, ubuntu su juo idealiai turi eit su visokiom grafikom, o tu dar nori bodhi testuotis. Ko tikėjaisi, kad sistema kaip superkompiuteris veikti pradės? Taigi viskam yra ribos...

B
  • 15 Rugp '11

@donatas_s rašė:
O tavo minėtas "senukas" tai normalus geras kompiuteris, ubuntu su juo idealiai turi eit su visokiom grafikom, o tu dar nori bodhi testuotis. Ko tikėjaisi, kad sistema kaip superkompiuteris veikti pradės? Taigi viskam yra ribos...

Nu tam senukui jau apie 5 metus (ram 512 dasidejau)

Na siaip tikejausi kokio nors skirtumo kaip pereinant nuo win xp prie ubuntu

Paskaicius jusu komentarus apie bodhi susidaro nuomuone ,kad jie tikrai daug sparciau sukasi ant dar senesniu PC nei mano. Ateity panuoju tevukai pakeisti OS is windows i linux ,tai bandysiu bodhi ipusti ,matysim ap normaliai susitvarkys su radeon vaizduske.

P.S. Dekui ,kad visi kulturingi ,net keista matyti ,kad zmones apsieina be keiksmazodziu

E
  • 15 Rugp '11

P.S. Dekui ,kad visi kulturingi ,net keista matyti ,kad zmones apsieina be keiksmazodziu

Teks priprasti.. Čia renkasi kultūringi žmonės, politika tokia - nepatinka nerašai.

D
  • 15 Rugp '11

Su bodhi skirtumas bus ant tokio kompiuterio, su kuriuo kokie windows 98 ar ME veikia, na ir dar sunkiai besivilktu xp, ne daugiau.
Ankščiau dar senesniems, maždaug windows 95 laikų kompiuteriams buvo Deli linux, bet šiuo metu deli persiorganizavo, o šiek tiek "naujesnius" kompiuterius ir pakeitė berods pavadinimą. Bet man bodhi labiau patiko, galbūt, kad ant ubuntu kūrta.

V
  • 15 Rugp '11

@donatas_s rašė:
...
Ankščiau dar senesniems, maždaug windows 95 laikų kompiuteriams buvo Deli linux, bet šiuo metu deli persiorganizavo, o šiek tiek "naujesnius" kompiuterius ir pakeitė berods pavadinimą. ...

Buvęs DeLi Linux dabar ConnochaetOS. Skirtas nuo i486 iki Pentium MMX 166 kompiuteriams.
http://www.connochaetos.org/wiki/
2011-08-11 išleista 0.9 versija.

R
  • 29 Rugp '11

Padekit sulietuvinti bodhi, kad butu galima rasyti letuviskai.

G
  • 29 Rugp '11

Padekit sulietuvinti bodhi, kad butu galima rasyti letuviskai

Terminale:

sudo apt-get install x11-xkb-utils      (jei nėra)
sudo apt-get install gxneur

Tada eini į /usr/share/applications ir patalpini
Keyboard-toggle.desktop failiuką su tekstu:

[Desktop Entry]
Name=Keyboard-toggle
GenericName=Keyboard-toggle
Comment=Toggle between 2 layouts with Alt-Shift
Encoding=UTF-8
Exec=setxkbmap -option grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll us,lt,ru
Icon=
Terminal=false
Type=Application
Categories=
StartupNotify=false

aišku
Exec=setxkbmap -option grp:switch,grp:alt_shift_toggle,grp_led:scroll us,lt,ru eilutę pasidarai pagal save, toliau, kad nereiktų perstartavus kompo pastoviai paleidinėt gxneur ir Keyboard-toggle jas įdedi į paleidžiamų programų sarašą. Kaip ir viskas, išbandyta veikia, net vėlevėlės yra.
Tiesa jei kalbų įdedi daugiau, jų perjunginėjimo eiliškumą pasitaisai pasileidus gxneur.

R
  • 31 Rugp '11

Dekoju uz greita atsakima,bet as nemoku ikelti to failo ir man nepersijungia klaviatura i lietuviska.Dabar rodo anglu veliava.

G
  • 1
  • 31 Rugp '11

bet as nemoku ikelti to failo ir man nepersijungia

Na tai paprasta, atidarai teksto redaktorių leafpad ir į jie nukopijuoji tą mano duota tekstą, tada išsaugai tą failiuką savo namų kataloge, šiuo pavadinimu: Keyboard-toggle.desktop, toliau atidarai terminala ir

sudo pcmanfm /usr/share/applications

į atsidariusį langa pertempi pelyte tą sukurta failiuką, po to ta likusį ištrini iš namų katalogo.

R
  • 31 Rugp '11

ivedu,ir gaunu rimas@rimas-laptop:~$ sudo pacmanfm /usr/share/applications
sudo: pacmanfm: command not found
rimas@rimas-laptop:~$