Klausimai perkančių naują kompiuterį

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 13 Kov '12

Turbut brangiau nei Topocentre bei Pigu.lt nelabai ir rasi kur kitur Lietuvoje.

E
  • 13 Kov '12

@saulys rašė:
Turbut brangiau nei Topocentre bei Pigu.lt nelabai ir rasi kur kitur Lietuvoje.

Ryškiai niekada nesirinkai kompiuterio, ne?

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 13 Kov '12

Kodel taip sakai. Jau penkis " cesnai" nugyvenau, gal po kokius 4-5 metus. Tope pirkau spausdintuva ir kamera - abu kartus ziauriai nusideginau. Na o Pigu laimejau pirkdams ext hdd 320 gb uz 115 lt(bet tai buvo tik vienas geras rainys per puse metu)

E
  • 13 Kov '12

@saulys rašė:
Kodel taip sakai. Jau penkis " cesnai" nugyvenau, gal po kokius 4-5 metus. Tope pirkau spausdintuva ir kamera - abu kartus ziauriai nusideginau. Na o Pigu laimejau pirkdams ext hdd 320 gb uz 115 lt(bet tai buvo tik vienas geras rainys per puse metu)

Aš kompus tiek stacionarius tiek laptopus rinkausi porą metų. Priėjau išvados, kad laptopai pigiausi pigu.lt ir 1a.lt internete, o realiai - topo centre. Stacionarūs kaina/kokybė - www.frifor.lt arba kilobaitas.lt

M
  • 1
  • 13 Kov '12

@eko rašė:
Nepirk HP. Gali Asus, dell, mac, toshiba, gali net samsungą. Išsirink tau patikusius modelius pagal išvaizdą ir parodyk čia. Patariu ieškoti http://www.1a.lt arba http://www.kilobaitas.lt arba http://www.pigu.lt

HP, tikrai geriau, nei Samsung, Acer ar MSI. Verslo klasės HP yra sąlyginai pigūs ir labai patvarūs. Bent jau su aušinimu problemų nėra. Turiu du darbinius HP laptopus, problemų jokių nėra. Senasis Compaq nc6220 skaičiuoja šeštus metus, o naujasis Probook 6550b turi nerealiai gerą aušinimą
Dėl Dell iš savo patirties galiu pasakyti, kad instaliavus į juos su linux bus vargo su ventiliatoriaus pastoviu veikimu, todėl triukšmas didelis ir baterija greitai senka.
Asus dažnai neveikia su Linux, reikia atsargiai rinktis modelį.
Šiaip jau rekomenduočiau http://bonamens.lt/ Iš ten pirkau tėvams Refurbished laptopą ir sau stacionarą, esu labai patenkintas Iš ten pirkdamas tikrai neturėsi problemų su suderinamumu. Beje, jų tinklapyje ne visi parduodami kompiuteriai surašyti. Iš jų gali pirkti, bet kokį šiuo metu Lietuvoje parduodamą kopiuterį. Jie ima įranga iš tų pačių didmenininkų kaip ir daugelis pardavėjų.

V
  • 13 Kov '12

Kažkokia įtartina ta frifor svetainė.

V
  • 13 Kov '12

@Mariijus rašė:

@eko rašė:
Dėl Dell iš savo patirties galiu pasakyti, kad instaliavus į juos su linux bus vargo su ventiliatoriaus pastoviu veikimu, todėl triukšmas didelis ir baterija greitai senka.

Čia matyt nuo DELL modelio priklauso, pigus Inspirion ir kur verlso klasės (Vostro, Latitudes). Pats iš savo patirties galiu pasakyt garsiausias triukšmas iš mano NB tai - Seagate hardas, ventiliatorius veikią tyliai ir retai. Naudojant Linux-sus baterijos nelaiko daugumą NB. Mano NB jau 4 metai tai valandai užtenka, kai buvo naujas ir su Windais pagal instrukcija 3 val. turėdavo laikyt, bet ir tai neištempdavo, nežinau kiek dabar laikytų.

S
  • 13 Kov '12

O kaip sužinoti kompo amžių? dmidecode parodė, kad motininė 2001 metų, kompas surinktas „Sonex kompiuteriai“ ar kaip ten vadinasi.
Tai tipo, praėjo 10 metų, ir pardavime kompai nėra dešimt kartų geresni? Maniškis 1.5 GHz, 700 MB RAM ir ATI su 256 MB - o dabartiniai perpus geresni, ar aš ką ne taip suprantu?
Niekada nesidomėjau naujais, tai kiek įdomu, kaip ten su ta pažanga

E
  • 13 Kov '12

@scania_gti rašė:
O kaip sužinoti kompo amžių? dmidecode parodė, kad motininė 2001 metų, kompas surinktas „Sonex kompiuteriai“ ar kaip ten vadinasi.
Tai tipo, praėjo 10 metų, ir pardavime kompai nėra dešimt kartų geresni? Maniškis 1.5 GHz, 700 MB RAM ir ATI su 256 MB - o dabartiniai perpus geresni, ar aš ką ne taip suprantu?
Niekada nesidomėjau naujais, tai kiek įdomu, kaip ten su ta pažanga

Kompai 3-4 kartus geresni.

Vladai, iš frifor pirkau visą kompą (monitorių, kompą, pelę, klavą, webcam'ą, kolonėles, mikrafą) gavosi apie 2k. Viską atsiuntė kurjerių tarnybomis. Vienas iš parduotuvės - kitas iš sandėlio. Pokolkas, geresnio stacionaraus nemačiau nei maniškis, tik korpusas ne iš mandrųjų. Visa kita - super duper. Nei užia ar ką, su Linux viskas iš karto - ok, o su windowsais tai motinos draiveriai buvo ir vienu disku įrašiau visus draiverius.

V
  • 13 Kov '12

@eko rašė:
Vladai, iš frifor pirkau visą kompą (monitorių, kompą, pelę, klavą, webcam'ą, kolonėles, mikrafą) gavosi apie 2k...

Visvien nesupratau. Kaip ten užsakyt, nei katalogo, nei adreso kompanijos. Nuspaudi kontaktai, o ten dar š.m. vasario mėnuo. Labai įtartina kontora, „ragai ir kanopos“?

E
  • 13 Kov '12

@Vladasl rašė:

@eko rašė:
Vladai, iš frifor pirkau visą kompą (monitorių, kompą, pelę, klavą, webcam'ą, kolonėles, mikrafą) gavosi apie 2k...

Visvien nesupratau. Kaip ten užsakyt, nei katalogo, nei adreso kompanijos. Nuspaudi kontaktai, o ten dar š.m. vasario mėnuo. Labai įtartina kontora, „ragai ir kanopos“?

Pasikeitęs tinklapis. Tiksliau, net logotipas nebetas.. Nerandu informacijos. Pamenu tiek, kad ši parduotuvė yra PC apelsinas, vilniuj.

E
  • 13 Kov '12

Be to, kalbant apie HP - teko susidurti su įvairių klasių modeliais - visi lyg susitaręs - kaista, kaista, kaista, net kai užvertas ekranas, nesvarbu kokia os. Dell - nedarbo būsenoj, pučia vėsų vėjelį, o Asus'ai dabar jau nemažai modelių turi comfort cooler ar kažkaip panašiai (atvėsina klavą iki 20C)..

M
  • 14 Kov '12

Kiek žmonių tiek skirtingų patirčių. Greičiausiai jokio skirtumo kokio gamintojo kompą pirkti. Tik reikia atkreipti dėmesį ir nepirkti naujausių technologijų su galingais procesoriais ir vaizdo plokštėm pigių serijų. Tokie kompiuteriai turbūt dažnai nebūna gerai ištestuoti, todėl su jais ir būna problemų. Žinoma, jei norisi daug ir biudžetas ribotas, tai tenka rizikuoti ir susitaikyti su galimomis kaitimo ir triukšmo problemomis. Bet jei nežaidi žaidimų ir nereikia su video dirbti, tai internetui, filmams, nuotraukoms ir dokumentams bet koks šiuolaikinis kompiuteris tiks.

E
  • 14 Kov '12

@Mariijus rašė:
Kiek žmonių tiek skirtingų patirčių. Greičiausiai jokio skirtumo kokio gamintojo kompą pirkti. Tik reikia atkreipti dėmesį ir nepirkti naujausių technologijų su galingais procesoriais ir vaizdo plokštėm pigių serijų. Tokie kompiuteriai turbūt dažnai nebūna gerai ištestuoti, todėl su jais ir būna problemų. Žinoma, jei norisi daug ir biudžetas ribotas, tai tenka rizikuoti ir susitaikyti su galimomis kaitimo ir triukšmo problemomis. Bet jei nežaidi žaidimų ir nereikia su video dirbti, tai internetui, filmams, nuotraukoms ir dokumentams bet koks šiuolaikinis kompiuteris tiks.

Na siaip jau yra skirtumas koks gamintojas, jei renkiesi pigu kompiuteri kaip maro reikia vengti hp ir co, geriausi bent anksciau budavo toshiba ir asus pagal pridavimo garantiniu laikotarpiu statistikas. Jei renkiesi aukstos klases laptopa gal didesnio skirtumo ir nera, bet as asmeniskai vis tiek hp nepasitikeciau geriau jau fujitsu, toshiba, samsung, asus, bet kokiu atveju jei galvoji kad issirinkai modeli yra geriausia apie ji paskaityti is kitu naudotoju tam gerai tiktu pvz koks amazon.com su reitingais ir komentarais kad zinotum kokios gali buti problemos aklai pirkti tikrai neverta, nes gali buti ir pigus ir geros firmos bet tures tam tikru specifiniu problemu. Siaip jei nesi uzkietiejes geimeris tai intel cpu grafiniai procesoriai yra pakankamai geri, ju pliusas yra kad naudoja maziau elektros energijos siaip ar taip pirkti laptopa del zaidimu pati kvailiausia ideja. Procesoriu vis del to patarciau pasirinkti pati naujausia jei nori kad laptopas butu naudotinas padoriai ir po 5 metu. RAM ir SSD diskus visada veliau galesi "upgreidinti", o su procesoriumi tai butu jau sunkiau. Siaip geriausia yra pirkti ne pas brolius lietuvius, o uzsienyje nes taip gali pakankamai daug sutaupyti gal net puse kompiuterio kainos. Jei nori pigaus kompiuterio ieskok tarp padevetu e-bay aukcionuose su refurbished gali ir nudegti nes tai yra paprastai tureje problemu ir pataisyti. Esu turejes tiek hp, samsung, toshiba, fujitsu kadangi tai buvo business klases laptopai nieko blogo nesu pastebejes ir i garantinius nevaiksciojau.
Del suderinamumo su linux, tai grafine korta geriausiai yra intel ar nvidia. Su intel korta (naujesniu) butu problemu su BSD sistemomis - tai yra nera beveik jokio normalaus palaikymo, linuxuose viskas ok. Del ATI reiktu jau ziureti konkreciai korta forumuose.

R
  • 17 Kov '12

Sveiki, nelabai į temą čia parašysiu, kadangi naujos neapsimoka kurti ir apie kompiuterį.
Taigi, niekur nerandu, koks turi būti idealus kompiuteris? Kokios turi būti cpu dažnio, ram bei vaizdo plokštės ram'ų proporcijos.
Kiek girdėjau ant windowsų, berods 7, ten kažkaip balais parodo kiek kompas vertas.

E
  • 17 Kov '12

@Ramashk rašė:
Sveiki, nelabai į temą čia parašysiu, kadangi naujos neapsimoka kurti ir apie kompiuterį.
Taigi, niekur nerandu, koks turi būti idealus kompiuteris? Kokios turi būti cpu dažnio, ram bei vaizdo plokštės ram'ų proporcijos.
Kiek girdėjau ant windowsų, berods 7, ten kažkaip balais parodo kiek kompas vertas.

Aš asmeniškai manau, kad procesorius gali būti kad ir 5ghz, o ram 500 mb, juk procesorius atlieka logines užduotis, o ramas laikina lentyna. Žinoma, kuo abu didesni - tuo geriau, bet vistiek, jų santykis nėra labai svarbus.

J
  • 17 Kov '12

@Mariijus rašė:

@eko rašė:
Nepirk HP. Gali Asus, dell, mac, toshiba, gali net samsungą. Išsirink tau patikusius modelius pagal išvaizdą ir parodyk čia. Patariu ieškoti http://www.1a.lt arba http://www.kilobaitas.lt arba http://www.pigu.lt

HP, tikrai geriau, nei Samsung, Acer ar MSI. Verslo klasės HP yra sąlyginai pigūs ir labai patvarūs. Bent jau su aušinimu problemų nėra. Turiu du darbinius HP laptopus, problemų jokių nėra. Senasis Compaq nc6220 skaičiuoja šeštus metus, o naujasis Probook 6550b turi nerealiai gerą aušinimą
Dėl Dell iš savo patirties galiu pasakyti, kad instaliavus į juos su linux bus vargo su ventiliatoriaus pastoviu veikimu, todėl triukšmas didelis ir baterija greitai senka.
Asus dažnai neveikia su Linux, reikia atsargiai rinktis modelį.
Šiaip jau rekomenduočiau http://bonamens.lt/ Iš ten pirkau tėvams Refurbished laptopą ir sau stacionarą, esu labai patenkintas Iš ten pirkdamas tikrai neturėsi problemų su suderinamumu. Beje, jų tinklapyje ne visi parduodami kompiuteriai surašyti. Iš jų gali pirkti, bet kokį šiuo metu Lietuvoje parduodamą kopiuterį. Jie ima įranga iš tų pačių didmenininkų kaip ir daugelis pardavėjų.

Tekę man matyti keletą HP - košmaras kažkoks.
Ko apie Samsungus nepasakysi. Taigi aš jį ir turiu.

A
  • 18 Kov '12

@jatawis rašė:
Tekę man matyti keletą HP - košmaras kažkoks.
Ko apie Samsungus nepasakysi. Taigi aš jį ir turiu.

Mano nuomonė diskusijos konkrečiai tarp laptopų brandų yra gan beprasmės, nes laptopas susideda iš atskirų komponenčių (wireless, vga ir pan) ir konkrečiai nuo tų komponenčių Linux gali būti suderintas geriau ar blogiau. Vien laptopo brandas (HP, Samsung ar kitas) negarantuoja geresnio ar blogesnio Linux palaikymo.

@Ramashk rašė:
Niekur nerandu, koks turi būti idealus kompiuteris? Kokios turi būti cpu dažnio, ram bei vaizdo plokštės ram'ų proporcijos.

Tu kalbi ne apie įdealų, o apie optimalų. O tai yra visiškai subjektyvus dalykas ir priklauso tik nuo to ka tu ketini veikti šiais bei ateinančiais metais su kompiuteriu.
Šiaip vaizdo ram'ai yra bene beprasmiškiausias vaizdo plokštės parametras, kuris nė iš tolo nepasako ar tai vertas dėmesio daiktas.

E
  • 18 Kov '12

@apocalipso rašė:

@jatawis rašė:
Tekę man matyti keletą HP - košmaras kažkoks.
Ko apie Samsungus nepasakysi. Taigi aš jį ir turiu.

Mano nuomonė diskusijos konkrečiai tarp laptopų brandų yra gan beprasmės, nes laptopas susideda iš atskirų komponenčių (wireless, vga ir pan) ir konkrečiai nuo tų komponenčių Linux gali būti suderintas geriau ar blogiau. Vien laptopo brandas (HP, Samsung ar kitas) negarantuoja geresnio ar blogesnio Linux palaikymo.

Brandas - svarbu. Surinkimo kokybė, aušinimas ir korpusas vieni svarbiausių niuansų įtakojančių gerą kompiuterio darbą. Suderinamumas su linux - ne visada nuo brando, bet kartais būna faktorių.

N
  • 18 Kov '12

Laba diena,

galvoju pirkti kompą, kuris kainuotų iki 3000Lt. Galvoju jame naudoti tik Ubuntu sistemą (tikiuosi nepražūsiu).

Didelių reikalavimų nekeliu, norėčiau su draugu savaitgaliais sumesti Quake Live (kiek mačiau problemų nebus), naudoti Maple, Matlab ir ko gero prireiks kokį kartą AutoCAD... Čia kiek žinau, gali būt problemų, kaip internetinis AutoCAD'as? Įmanoma ką nors pasidaryt, kokie atsiliepimai?

Gal ką nors gero galėtumėte pasiūlyti? Arba kaip patikrinti, ar kompo hardware draugaus su Ubuntu? Esu girdėjęs įvairių nekokių istorijų.

Kitas klausimas: jei kompe turėsiu 11,10 versiją ir išeis nauja, ar galėsiu paprastai viską atnaujinti?