renkames notebook`a :)

W
  • 1 Rugp '11

taigi nusprendziau isigyti maza ir patogu kompiuteriuka
turiu nusiziurejes pora:
Samsung NC 110 ir Acer AOD 257
kiek ziurejau internete tai atrodo abu neturetu problemu su Ubuntu,
tad galvoju kuris geresnis ir patikimesnis butu, arba gal kas turit pasiulymu kitoki koki panasiu parametru?
Dekui

N
  • 2 Rugp '11

@eko rašė:
šitą kažkas forume jau rekomendavo.

guilty...
šiaip veikia viskas gražiai. Iš pradžių spyriojasi (spyriojosi) apšvietimas, bet vėliau susitvarkė (po naujinimų); jei ką, turiu gelbstintį skriptuką pasirašęs (apšvietimui keist). Dar spyriojasi lietimui jautrus kilimėlis - linux branduolio kaltė. yra lengvai įskiepijamas brūdas į branduolį, kad viskas veiktų (two-fingers scroll, palm-detection ir pan.). vienintelis minusas, kad po kiekvieno branduolio atnaujinimo šitą įskiepį reikia iš naujo įkišt (vėlgi tam galima skriptuką naudoti).

Čia - visi minusai, kuriuos pastebėjau. daugiau viskas veikia švariai. Baterija su Fluxbox galima iki 10 val. naudotis, veikia sparčiai (du branduoliai, atomai), nekaista (Idle - 47ºC, dirbant intensyviai - kiek virš 60ºC). Nustačius BIOS'e baterijos tausojimo režimą (max įkrova - 80%) galima du filmus pažiūrėti... Naudojant CoreAVC kodekus belekokios kokybės vaizdo įrašus galima žiūrėti žodžiu.. rekomenduoju (kitaip tariant, turiu ir nesigailiu)

W
  • 2 Rugp '11

o šiai nustačius tą baterijos tausojimą, kai pakrauna iki 80% tai kiek maždaug laiko tada pakrautas, ne filmus žiūrint ,o naršant po internetą ar su office paketu dirbant?

N
  • 2 Rugp '11

hmm.. tai priklauso nuo to, ką darai internete naršant laikys trumpiau, nes WiFi antena dirba.. ofisu dirbant - ilgiau, nes tik klaviatūra ir pelė dirba.. šiaip.. man 4 paskaitas konspektavimo daugmaž atlaikydavo laisvai, ir dar likdavo kokie 5-7%. viena paskaita trunka 1,5val, tai 1,5·4=6val. Tie 7% apie valandą tau dar leis naudotis, tai.. skaičiuok pats
Naršant internete laikytų kokias 5val., bet irgi priklauso nuo naršymo - kur naršai.. youtube, reklamų rodymas („ads“) ir panašių mirksiukų atvaizdavimas bateriją „srėbs“ labiau, nei kokia wikipedia. Bet vidutiniškai kokias 4-5val turėtų atlaikyti.
Žinoma, įkrovus bateriją 100% naudotis galėsi ilgiau.

Aišku, dar priklauso nuo to, kokią aplinką naudoji. Naudodavau Fluxbox (buvau pripratęs taupyti resursus, kai HP turėjau, kurio baterija laiko 1,5val ), tai ten ofisu dirbdamas beveik 11val ištraukiau (taupydamas energiją, bet įkrovęs bateriją 100%). Gnome aplinkoje šito nepavyko. Daugiausia, kiek išlaikė tai 9-10val. (pdf skaitymas, tekstų pakoregavimas,...), bet irgi įkrovus 100%.

gali daugmaž pasiskaičiuot: 10% įkrovos tau tarnauja apie 1val. (dirbant ofisu).

W
  • 2 Rugp '11

na žodžiu jaučiu reik nebesukt galvos ir tokį jamt tada

N
  • 2 Rugp '11

jei reikės pagalbos su lietimui jautriu laukeliu ir ekrano apšvietimu, sakyk...

W
  • 2 Rugp '11

nu bus matyt, ketvirtadieni pasiimsiu aš jį, ir žiūrėsim kaip seksis ten ubuntu įgrūst

W
  • 3 Rugp '11

dabar dilema tokia kaži palikt jame originalius "Langus septyni" ar trint pa nafik ir palikt tik linux`us suktis ?

N
  • 3 Rugp '11

pasidaryk hdd image ir galesi bet kada gryzti
Nors siaip asmeniskai man Win7 neturi nieko ko nera Xubuntu

W
  • 3 Rugp '11

nu aš ir taip manau kad iš tų Win man nieko nereiks, namie ant stacionaro tik ubuntu ir per pora metų neprireikė praktiškai Win, tik keliom programom univerui
O dabar pasižiūrinejau ir galvoju ar Ubuntu notebook diegtis ar dar kiek mačiau yra Xubuntu, Kubuntu ir dar kažkokių, kuom jie skiriasi ir kas geriau būtų?

A
  • 3 Rugp '11

@walde rašė:
Xubuntu, Kubuntu ir dar kažkokių, kuom jie skiriasi ir kas geriau būtų? :roll:

Xubuntu lengvesnė (mažiau kompo resursų reikia), Kubuntu dailesnė (skonio reikalas). Xubuntu pats naudoju, bet galiu pasakyti jog OS lengvesnės ne šiaip sau būna, kai ko atsisakoma kai ką padaroma kitaip, taupant resursus kas kartais gali nepatikti galutiniam vartotojui. Geriausias būdas pačiam išmėginti ir nuspresti, bet jei moki naudotis ubuntu tai nemanau kad problemu bus su xubuntu ar kubuntu naudojimuosi ;)

N
  • 3 Rugp '11

bent jau aš tai „atriekiau“ windows'ams 40Gb ir sėdi jie sau ramiai kamputyje.. man netrukdo o mažu kada prisireiks... galu gale, originalus daiktas - kažkaip nekyla ranka iškart mest lauk
o dėl ubuntu versijų... pagrinde tai skiriasi grafinės aplinkos.
ubuntu - GNOME
kubuntu - KDE
xubuntu - XFCE
lubuntu - LXDE

ubuntu 11.04 Gnome aplinka, kiek supratau, keičiama į unity. Asmeniškai man tas unity nelabai patinka, bet čia jau skonio reikalas. kaip tas atrodo, gali youtubėj pamatyti, į paiešką įvedęs „ubuntu unity“ ar panašiai
Beje, Gnome aplinka greit pakeis savo veidelį, kai ubuntu 11.10 (bus išleista rudenį) pradės naudoti naujesnę Gnome versiją - GNOME3. tą irgi gali youtubėj pamatyti, įvedęs „gnome 3“ į paiešką
KDE - LABAI graži aplinka. žinoma, čia mano nuomonė. Tik tiek, kad prie jos reikia priprasti. Nežinau, ar čia tik man taip, tačiau kiek tik pamėginu KDE aplinką naudoti, nepraeina nė valanda, kai kažką sulaužau - pradeda klaidas mėtyti gal čia tik aš toks atgrubnagis... o gal KDE linkusi į klaidas čia jau reikia kitų paklaust, kas naudojasi KDE.
XFCE - gana minimalistiška, paprasta aplinka. man kiek primena Windows Classic temas - pilkšvi atspalviai, kampuotos detalės ir pan. Blizgučių toje aplinkoje daug nemačiau
LXDE - „lengvasvorė“ aplinka. Silpnesniam komiuteriui tai yra tinkamiausias pasirinkimas, jei nori, kad dirbtų sparčiai, nestriginėtų ir bateriją kiek pataupytų. Savotiška grafinė aplinka, prie kurios gana lengva priprasti.

<beje, dėl baterijos.. kažkur skaičiau, kad šiuo klausimu aktuali yra KDE aplinka - PowerDevil efektyviai taupo energiją.. pats neišmėginau, pasakyti negaliu>
Kiekvieną aplinką gali apžiūrėti youtiūbėj, suvedęs jos pavadinimą, gali šalia prirašyti „ubuntu“.
Ai, dar vienas dalykas.. Kiekviena aplinka naudoja savas programas. Pvz. Gnome (klasikinis ubuntu) naudoja Nautilus bylų naršyklę, XFCE - Thunar, jei gerai pamenu.. KDE - Dolphin... Esmė ta, kad aplinka turi savo programas, kurių funkcionalumas, išdėstymas, valdymas kažkiek skiriasi. Prie to reikia priprasti

Asmeniškai pats naudoju ne ubuntu, o LinuxMint 11. Tai - ubuntu pagrindu sukurta Linux'ų atšaka, naudojanti klasikinę Gnome aplinką, klasikines ubuntu programas, turinti šiokių tokių savotiškumų. Kaip, pvz., MintMenu. Kažkuo primena Win7 START meniu su savo paieškos laukeliu. Yra ir kitų akcentų, kurie žaviai paįvairina darbą kompiuteriu
Netbukas labai gerai draugauja su mėta (LMint), dirba pakankamai sparčiai, „nekimba“.

Rinktis, aišku, tau
Naudokis YouTube...

W
  • 4 Rugp '11

taigi isigyjau samsung fn210 komiuteriuka, ir kai ir sake problemos su krano ryskumu, panarsiau internete bet viskas kas radau man per sudetingai, keist GRUB kazkoki faila pati, taisyt komandos eilutes ir panasiai, man truputi per sudetinga taigi gal yra paprastesnis budas?
taip pat peles padas tas neveikia kaip turetu nei two finger scroll nei didinimas-mazinimas ir pan.

N
  • 5 Rugp '11

@walde rašė:
taigi isigyjau samsung fn210 komiuteriuka, ir kai ir sake problemos su krano ryskumu, panarsiau internete bet viskas kas radau man per sudetingai, keist GRUB kazkoki faila pati, taisyt komandos eilutes ir panasiai, man truputi per sudetinga taigi gal yra paprastesnis budas?
taip pat peles padas tas neveikia kaip turetu nei two finger scroll nei didinimas-mazinimas ir pan.

Kreipkis i "netikras" vartotoja

P.S. netingek skaityti, o tai net nepastebejai, kad "netikras" tau zadejo pagelbetio del tu problemu

W
  • 5 Rugp '11

sorry kazkaip visai pamirsau kad jis zadejo, parasiau jam AŽ, bet matyt uzsiemes neatraso, bet ir siaip susisiunte visus updateus tai ekranas dabar ryskiai sviecia tik tiek kad neveikia ryskumo reguliavimas , bet cia sitas nelabai aktualu :slight_smile: dabar bereikia susitvarkyt mouse pada , nes visai patogu butu jo galimybem naudotis.

P.S. kai nesiojamo kompo neturejes dabar esu pasimetes ka pasirinkt ptie power manegement : kai kompiuteri uzdarai ar kad uzmigdyti ar hibernuoti, nes dabar berods parinkta kad uzmigdyta, bet va vakar uzdariau kompa o siryt baterija buvo visai tuscia

N
  • 5 Rugp '11

o ne paprasčiau paspaust Fn+ESC ir būti tikram, kad kompiuteris užsnūs?

Parašiau tau AŽ. Mėgink. Gal privėliau klaidų, gal kažko neatsimenu. Jei kas neveiks - rašyk ieškosim sprendimo. Paskui gal ir forume pataisytas instrukcijas patalpinsiu, mažu kam pravers

W
  • 5 Rugp '11

dar toks klausimelis, bandziau ieskotis info internete, bet gal netaip formuluoju paieska ar ka
kai sone yra visi tie louncher programu, kazkur youtube buvau mates, bet neberandu, kad galima isidet ikonele - "most used apps" ar kazka panasaus, kur galima susidet programas kurias noriu ir ant jos spustelejus issoka langas su tu programu sarasiuku.
Na tikiuos supratot ko norejau paklaust
P.S. ubuntu 11.04

N
  • 11 Rugp '11

+++apšvietimas+++++++++++
Visų pirma susidiek paketą samsung-tools. Moki naudotis PPA saugyklomis? https://launchpad.net/~voria/+archive/ppa
Gali būti, kad apšvietimas susitvarkys. Jei ne - skaityk toliau: pateiksiu alternatyvų būdą (pats naudoju abu: ir skriptą ir samsung-tools).
Pirmiausia atsidaryk terminalą, ten įvykdyk komandą:

sudo chmod +x /usr/bin/setpci

Šita komanda leis tau naudotis toliau pateiktu skriptuku be slaptažodžių (suteikia tavo vartotojui galimybę paleisti setpci komandą).
Toliau atsisiųsk skriptuką: brightness.sh
(jei nori įsidėti paleistuką į gnome-panel'ę, dar turiu ikonėlę: lightbulb.png ).
Tarkim, išsaugai skriptą /home/vartotojas/Atsiuntimai/backlight.sh. Tokiu atveju terminale dar įvykdai tokią komandą:

sudo chmod +x /home/vartotojas/Atsiuntimai/backlight.sh

Tai padarys skriptą paleidžiamą tavo kompiuteryje.
Iš esmės kaip ir viskas.. Pamėgink paleisti skriptuką (dukart paspaust pele ant jo) - turėtų atsirasti slinktukas keisti apšvietimo intensyvumą.
Alternatyva (patogesnė, manau) - susikurti klavišų kombinaciją, paleisiančią skriptuką. Eini į „Klavišų Susiejimai“ nustatymus (atrodo, sistema-nustatymai-klavišų susiejimai, jei naudoji Ubuntu; jei LMint, tai tiesiog į MintMenu paieškos laukelį įrašyk klavišų susiejimai), ten sukuri naują įrašą. Panašiai va taip; pastarasis padidina apšvietimą. Priskiri įrašui kokią nors klavišų kombinaciją. Gali mėginti priskirti Fn+[rodyklė aukštyn], bet pats pasidariau Shift+Super(WinLogo)+[RodyklėAukštyn]. Atkreipk dėmesį, kad šiame įraše komandos gale reikia argumento „-more“. Ši kombinacija padidins tavo ekrano apšvietimo intensyvumą.
Dabar susikuri antrą, beveik tokį pat įrašą, kuris jį sumažins. Skirtumas tik tas, kad vietoj „-more“ rašai „-less“ argumentą, ir priskiri atitinkamą klavišų kombinaciją.
Pamėgink, ar veikia. Jei neveikia - rašyk, ieškosim problemos. Asmeniškai tą skriptuką pasirašiau ir naudojuosi jau gal metus, tai turėtų veikt...
+++++++++++++++++++++++touchpad++++++++++++++
Visų pirma tai reikėtų paminėti, kad tavo touchpad'as neveikia todėl, kad linux'ų branduolys jo tinkamai neatpažįsta. Tam reikia kiek pakoreguoti psmouse.ko.
Sprendimą radau čia: bugzilla.kernel.org
iš #79 komentaro (arba iš šio mano komentaro) atsisiųsk patch'ą ir išsaugok tekstiniame dokumente.
Dabar tau reikės šito komentaro (t.y. instrukcijų).
Pamėginsiu paversti:
Step1 - susikurk atsarginę modulio kopiją. Čia tam atvejui, jei kas nepavyktų.

sudo cp /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/input/mouse/psmouse.ko /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/input/mouse/psmouse.ko.backup

Step2 - Susidiek reikiamus paketus. Tame tarpe atsisiųsi ir Linux branduolio šaltinio failą (source), kuris tau būtinas:

sudo apt-get install linux-source linux-headers-`uname -r` build-essential libncurses5 libncurses5-dev kernel-package fakeroot

Step3 - Išskleisk „source“ failą į ~/src, kad galėtum laisvai juo manipuliuoti, kaip tau reikia (VERSION - tai atsiųsto branduolio versija.. Jei tiksliai nežinai, tiesiog pasinaudok komanda: ls /usr/src/linux-source.bz2*)

mkdir ~/src
cd ~/src
tar jxvf /usr/src/linux-source-VERSION.tar.bz2
cd linux-source-VERSION

Dabar

cp /boot/config-`uname -r` .config
make oldconfig

Step4 - patikrini, ar įjungtas Elantech touchpad'ų palaikymas (turi rodyti CONFIG_MOUSE_PS2_ELANTECH=y)

grep -i elantech .config

Step5 - Įdiegi patch'ą

patch -p1 < patch_failas

Primenu, kad patch_failą turėjai atsisiųsti iš #79 komentaro (arba šio mano komentaro)

Step6 - sukuri naują modulį

make -C /usr/src/linux-headers-`uname -r` SUBDIRS=`pwd` drivers/input/mouse/psmouse.ko

Step7 - patikrini, ar naujas modulis veikia:

sudo modprobe -r psmouse
sudo insmod drivers/input/mouse/psmouse.ko

NB! pirmą komandą nukopijuok į iškarpinę ir įklijuok į terminalo eilutę, bet kol kas komandos nevykdyk! Nusikopijuok į iškarpinę antrąją komandą. Dabar terminale gali paspausti ENTER ir įvykdyti pirmąją, jau įklijuotą komandą - pelytė dings (todėl ir reikėjo iškart antrąją komandą nusikopijuot). dabar terminale paspausk ctrl+shift+v ir įsiklijuos antroji komandą. Pamyk ENTER ir įvykdyk ją. Pelytė turi atsirasti ir veikti normaliai.

Step8 - JEI veikia, nukopijuoji jį į sistemos failus ir pakeiti ten esantį:

sudo cp drivers/input/mouse/psmouse.ko /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/input/mouse/psmouse.ko

Dėl visa ko dar patikrini, ar tikrai viskas gražiai veikia:

sudo modprobe -r psmouse
sudo modprobe psmouse

Viskas. Pelė turėtų veikti. Dabar pelės nustatymuose pasirenki norimą jautrumą, norimas funkcijas.

Keletą papildomų funkcijų gali įjungti, terminale įvykdęs komandas:
synclient PalmDetect=1
synclient RBCornerButton=3
synclient CircularScrolling=1
synclient CircScrollTrigger=3

Jei gerai pamenu, nuo 6 žingsnio visą algoritmą reikia atlikti, jei įsidiegė branduolio atnaujinimai (updates).