XAMPP permissions

L
  • 12 Rugp '11

Sveiki, įsirašiau į savo LinuxMint Xampp web serverio programėlę, tik ištiko viena keista bėda. Kodėl negaliu redaguoti failų esančių htdocs palanke? Per administratoriaus valdymą lyg ir pakeičiau kad eitų ten su tais failais dirbt, bet vistiek negliu pasidaryti nuorodos ant desktopo nukreiptos į tą aplanką naudojant "Make link" komandą, beto bežaidžiant su tom administratiriaus teisėm, pasikeitė lampp direktorijos icona. Dabar ji su tokiu pliusiuku kairiajame viršutiniame kampe, gal galite paaiškinti, ką tai reiškia?

A
  • 12 Rugp '11

Tavo Xampp įrašė į /opt/lampp direktorija (defaultu). Ją galima editinti (įkelti failus i htdocs, keisti php.ini) turint tik root privilegijas. Aš rekomenduoju tiesiog prisikurti virtualių hostų kiek tau reikia, o tai padaryti nėra taip sunku. Virtualaus hosto folderį galėsi susikurti bet kur kompe ir nebus problemų dėl privilegijų. Kažkada rašiau apie tai.
Kitu atveju tektų tiesiog per terminalą rašyti: sudo TAVO_EDITORIUS. Editorius pasijungs root privilegijom ir galėsi keisti, išsaugoti failus be apribojimų, bet geriau root teisėmis naudotis kiek įmanoma rečiau, ty nepiknaudžiauti

L
  • 13 Rugp '11

Ačiū už tikrai naudingą dalykėlį, serverį kaip ir sukūriau, bet niekaip nepavyksta man jo suchmodint. Vis rašo kad Access forbidden!

You don't have permission to access the requested directory. There is either no index document or the directory is read-protected.

Virtualaus serverio direktorija pas mane randasi /home/linas/Desktop/Server

Gal galėtum kažkaip kitaip pasakyt kaip man pakeist tas teises?

L
  • 13 Rugp '11

Vargstu, vargstu, bandžiau pagal įvairius tutorialus chmodint bet nieko nesigavo... Gal galit pasakyt kaip man reiktų suteiks teisių ant direktorijos home/linas/Server?

M
  • 13 Rugp '11

@LinasI rašė:
Vargstu, vargstu, bandžiau pagal įvairius tutorialus chmodint bet nieko nesigavo... Gal galit pasakyt kaip man reiktų suteiks teisių ant direktorijos home/linas/Server?

Man taip kartais būna kai nukopijuoju failus į Home direktoriją iš root katalogų ar išorinių laikmenų. Pataisau taip:
Dešinį pelės klavišą ant katalogo Server - Savybės - Leidimai. pritaikyti leidimus failams viduje.

L
  • 13 Rugp '11

Nesuprantu nieko neina man ten padaryt, kažkokia nesamone...

A
  • 13 Rugp '11

@LinasI rašė:
Nesuprantu nieko neina man ten padaryt, kažkokia nesamone...

Turi uždėti suteikti privilegijas kad kiti, šiuo atveju php servas, galėtu naudotis tavo web projekto folderio php failais.

sudo chmod o+x /PILNAS/ADRESAS/IKI/FOLDERIO

Ir šiaip įmesk į projekto folderį index.html, ar index.php

L
  • 16 Rugp '11

Nu man dabar tą failą kaip ir atveria serveryje, bet kodėl neina matyt direktorijų jei nėra index.php failo pvz?