Kada linux bus tinkami

H
  • 22 Rugs '11

Tai va mielieji kurmiai kada gi pagaliau ubuntu ar kita distribucija bus tinkama naudoti laptope? Tai yra as noreciau taupaus energijos naudojimo, sistemos stabilumo, ir hardware negadinimo. Na kitas pliusas butu kad man reiketu tvarkyti sistema tik 2h po jos instaliavimo kazkur ir puse metu daugiau nekvarsinti sau galvos su ivairiomis bedomis.

D
  • 22 Rugs '11

Tai gal kolega pasidalinsite, koks ten gi pas jus stebuklingas laptopas?
Nes naudoju ubuntu (ir ne tik jį) ir ant laptopų ir ant stalinių. Viskas veikia, tiek energijos taupymas, tiek visa kita. Nematau jokių problemų, nebent pas patį koks egzotiškas kompiuteris su egzotiška hardware. Aišku būna su kai kuriais nesuderinamumų, bet tai jau reiktu pasitikrinti, prieš perkant kompiuterį ar bus suderinamas. Juk atmink, kad microsoftas viską patepa pinigėliais, kad tik jų sistemos būtu palaikomos...

I
  • 22 Rugs '11

Gal neapmėtysit kiaušiniais, bet irgi turiu klausimą: Tai va mielieji kurmiai kada gi pagaliau Windows7 ar WindowsXP bus tinkama naudoti laptope? Tai yra as noreciau taupaus energijos naudojimo, sistemos stabilumo, ir hardware negadinimo. Na kitas pliusas butu kad man reiketu tvarkyti sistema tik 2h po jos instaliavimo kazkur ir puse metu daugiau nekvarsinti sau galvos su ivairiomis bedomis. Aš rimtai, be sarkazmo. Nes pirkau laptopą su integruotais Windows 7, mokėjau pinigus, o pasirodo, kad laptopas nuolat perkaista. Pusę metų sukau galvą, kad sistema veiktų. O dabar tenka naudotis Linux distribucija, nes ji efektyviau taupo energiją, negadina hardware'o. Ir fenas nė karto nebuvo įsijungęs. Kaip čia gaunasi?

A
  • 22 Rugs '11

Man irgi ne vienas kompas nera atsisakes veikti su Linux/*BSD sitemomis, o tokius hmx, tiksliau tokius klausimus, manau, reiketu ignoruoti. Nepatinka linux - naudok M$ ir nekvarsink galvos nei sau, nei kitiems.

D
  • 22 Rugs '11

O dėl kaitimo tikra tiesa, pats irgi savo HP pirkau su vista, kaito, kad kiaušiniene kepk. Su ubuntu, irgi ne šaltas, nes jau tokie tie hp kompiuteriai, bet nors neišsijungdinėja, pasijungus kokį filmą po pusvalandžio nuo perkaitimo...

H
  • 22 Rugs '11

As kalbu ne apie tai kas labiau kaista o apie tai kas labiau tausoja baterija kai nera maitinimo. Turejau tiek hp7400 tiek fujitsu s710 visur tas pats, ant baterijos nusibaigia greiciau nei speju pasakyti kas per velnias. O ir toli nereikia ieskoti speju tiesiog googleje pamatysite kad pagal maitinima is baterijos eina taip: mac, windows, linux ir tai visai nejuokinga. O del hardware gadinimo tai mielasis gal pasidomek kaip tau laptopo diska gadina ubuntu pries kazka snekedamas, ten buna pasirinkimas arba gadinti diska arba naudoti daugiau energijos. Tam kuriam issijungineja kompas nuo perkaitimo tai ne operacines o grynai kreivu ranku surinkto kompo/hardware beda. To anabolikas as nekalbu kokia operacine atsisake su kokiais kompiuteriais dirbti as kalbu apie tai kada bus normalus darbas su linux sistemomis nepajungus prie maitinimo laido nekalbant apie kitas grozybes. To igelis tau fanas nebuvo isijunges nes matyt perdege tavo temperaturos matuoklis arba kazkas negerai su paciu fanu, nes as irgi galiu visiskai atjungti fana nuo procesoriaus ir mano intelis toliau veiks. Taigi nei vienas nieko naujo nepasakete, o pagrindinis klausimas yra kodel gi linuxai taip neefektyviai naudoja baterija, nekalbu apie paskutinius kernelius kur power managemend kilo pagal exponente

H
  • 22 Rugs '11

@donatas_s rašė:
O dėl kaitimo tikra tiesa, pats irgi savo HP pirkau su vista, kaito, kad kiaušiniene kepk. Su ubuntu, irgi ne šaltas, nes jau tokie tie hp kompiuteriai, bet nors neišsijungdinėja, pasijungus kokį filmą po pusvalandžio nuo perkaitimo...

Keista su tavo filmu kadangi pas mane ant linuxo filma HD ziurint su h264 procesoriaus uzkrovimas yra pilnas ir dar net stabdo, kai ant windows tas pats filmas naudoja apie 7-10% cpu, cia ant intel grafines plokstes

A
  • 22 Rugs '11

Man samsung n150 plus netbook'as su ubuntu netbook remix 10.04 veikia virs 8 val nuo baterijos ir nei jis kaista, nei dar koks velnias atsitinka. Brolio dell inspiron senas, nepamenu tiksliai modelio, irgi kuo puikiausiai sukosi ir nieko negadino.
as nesuprantu, tai naudok sau mac, windows ir nelisk cia, jei nepatinka, kaip sistema veikia. Ko tu is forumo nori??

H
  • 22 Rugs '11

@anabolikas rašė:
Man samsung n150 plus netbook'as su ubuntu netbook remix 10.04 veikia virs 8 val nuo baterijos ir nei jis kaista, nei dar koks velnias atsitinka. Brolio dell inspiron senas, nepamenu tiksliai modelio, irgi kuo puikiausiai sukosi ir nieko negadino.
Bl, as nesuprantu, tai naudok sau mac, windows ir nelisk cia, jei nepatinka, kaip sistema veikia. Ko tu is forumo nori??

Skaityk mano pirma pranesima, as nieko nenoriu tik klausiu kada gi pagaliau as galesiu normaliai naudoti linux ant laptopo. Ir cia yra blevyzgos apie viska o ne help subforumas

A
  • 22 Rugs '11

Ok, atsakau: kada rankas issitiesinsi ir sugebesi sprest problemas neverkslenes. O su tokiais klausimais rasyk linux developer'iam, o ne cia.

A
  • 22 Rugs '11

@hmx trolini?

Pas mane stacionare Ubuntu vis dar 10.04 - problemų nebuvo iki šiol, tai nebuvo reikalo ir perinstaliuoti kažka, Laptope Xubuntu, kaitimo problemų nepastebėjau jau daugiau nei puse metų neperinstaliutas. Netbooke MeeGo pats Intel į Linux investavo nes windows7 prasčiau Atom procesorius palaikė.

@hmx tavo postas totalus non-sence'as. Linux jau yra tinkami, o jų distribucijų yra tiek kad gali sau net pagal charakterį prisitaikyti. Nori stabilaus ir konservatyvaus tai gal Debian tau tiktų.

Bet jei prie kompo elgiesi lyg "geekas" instaliuoji daug stuffo, kažka konfigini root teisėm žodžiu darai advanced userio darba - tai turėk omeny kad atitinkamą ir žinių bagažą turi turėt, kitaip prisiveiksi ir guosies forumuose (šitas postas yra tų pasekmių priežastis).

Gali būti kad tavo laptopo hardware visiškai nesuderintas su Linux operacinėm sistemom, bet tai ne Linux bendruomenės kaltė, o hardwaro gamintojų kurie arba visai arba nepakankamai bendradarbiauja su Linux bendruomene (iš oro driverių neparašysi). Bet tikiu kad visi kurie prijaučia Linux'ams pirkdami kompa atkreipia dėmesį į tai kaip gerai Linux ant jų suktusi (tai parodo ir foromų postai šia tema).

Naudokis ta operacine sistema, kuri tau patogi mac, windows ar whatever ir baik trolint..

D
  • 22 Rugs '11

Taip, tikrai gadina HDD tiek, kad jau bus kitamet 4 metai, bet vis dar kaip ir besistengčiau dar nesugadino... Vatr windows tai tikrai sugadino... man nervus, o nervai ri sveikata man daugiau kainuoja nei HDD
Pas mane irgi kol baterija buvo gyva, naudojimo trukmės ant baterijos vistos ir ubuntu nemačiau kažko daugiau ar mažaiau viskas gana identiška. Gal pats ant windows išsijungęs visokius wireless, bluethoth ir kitus papildomus įranginius skaičiuojate, o ant ubuntu susijungęss ką galite ir dar kokį filmą kaip pats sakote įsijungęs, kur CPU apkrauna?
Nes pats susikonfigūravęs iš vis buvau puiku variantą baterijos tausojimui: Nvidia dažnio downgrade padaręs, kad nešildytu man apskritai kompo, nes praktiškai ji niekada ant viso galingumo man nereikalinga, o ir cpu, padarau dažnį, kad iš 2.18, valgytu max tik 1 ghz, pasidarai tamsesnį ekraną ir dirbu sau su tekstiniais failais kiek reik ant tos baterijos...
Tad nematome mes čia problemų, kaip jau kelis kart buvo sakyta. Nelekiu aš į windowš forumus ir neverkiu, kada jie pradės normalią OS gaminti, o ne Š su pagražinimais...

H
  • 22 Rugs '11

@anabolikas rašė:
Ok, atsakau: kada rankas issitiesinsi ir sugebesi sprest problemas neverkslenes. O su tokiais klausimais rasyk linux developer'iam, o ne cia.

Pas mane rankos tiesios, bet jei tu siulai man paciam surasti klaida kernelyje kuri jau keli menesiai keliauja per visus patchus ir vis blogina power managementa ir kurios negali vis surasti tie patys linux developeriai tai manau tavo "tiesios rankos" reiskia kazka daugiau. Del ranku tiesumo dar pirmame poste rasiau kad noreciau prie operacines sistemos konfiguravimo sugaisti ne daugiau nei 2h kas puse metu. Su windowsais man tai pavyksta taip sakant instaliavau irasiau driverius ir ramu. Su linuxais kiekviena diena nauji nuotykiai tai susije su "patchais" tai su menulio fazemis. O kodel cia rasau nes kaip sakiau cia yra blevyzgos apie viska o ne HELP forumas.

D
  • 22 Rugs '11

Tai prašau, ir radote sau tinkamą variantą. Linkime ir toliau sėkmingai naudotis windows sistema...

H
  • 22 Rugs '11

@apocalipso rašė:
@hmx trolini?

Pas mane stacionare Ubuntu vis dar 10.04 - problemų nebuvo iki šiol, tai nebuvo reikalo ir perinstaliuoti kažka, Laptope Xubuntu, kaitimo problemų nepastebėjau jau daugiau nei puse metų neperinstaliutas. Netbooke MeeGo pats Intel į Linux investavo nes windows7 prasčiau Atom procesorius palaikė.

@hmx tavo postas totalus non-sence'as. Linux jau yra tinkami, o jų distribucijų yra tiek kad gali sau net pagal charakterį prisitaikyti. Nori stabilaus ir konservatyvaus tai gal Debian tau tiktų.

Bet jei prie kompo elgiesi lyg "geekas" instaliuoji daug stuffo, kažka konfigini root teisėm žodžiu darai advanced userio darba - tai turėk omeny kad atitinkamą ir žinių bagažą turi turėt, kitaip prisiveiksi ir guosies forumuose (šitas postas yra tų pasekmių priežastis).

Gali būti kad tavo laptopo hardware visiškai nesuderintas su Linux operacinėm sistemom, bet tai ne Linux bendruomenės kaltė, o hardwaro gamintojų kurie arba visai arba nepakankamai bendradarbiauja su Linux bendruomene (iš oro driverių neparašysi). Bet tikiu kad visi kurie prijaučia Linux'ams pirkdami kompa atkreipia dėmesį į tai kaip gerai Linux ant jų suktusi (tai parodo ir foromų postai šia tema).

Naudokis ta operacine sistema, kuri tau patogi mac, windows ar whatever ir baik trolint..

Dar karta kartoju as kalbu ne apie perkaitimo problemas o apie power management. Intel investavo i linux ir perdege o windows investavo i ARM ka tuo norejai pasakyti nezinau.
Toliau sakau linuxai pagal mane dar nepasieke win2000 stabilumo/usability. As visiskai nereiklus neinstaliuoju jokiu beveik absoliuciai programu iskyrus:matematini softa,filmu,programavimo. Tai yra visas mano softas pas mane buna 15 min po sistemos instaliavimo ir toks islieka bent puse metu nesikeisdamas nes jokiu papildomu as neinstaliuoju. Bet ir cia prasideda problemos kai ateinantys patchai sugadina kas nesugadinta ir kad normaliai veiktu kazkas turi zvejoti senesnes programos versijas ar dowgreidinti ivairius patchus kas kainuoja laika ir baisiai nepatogu. Toliau papildomos problemos kurios priklauso nuo menulio faziu kai sistema tiesiog pakimba vidury dienos ir is logu bandai suzvejoti kas atsitiko. Apie driverius as isvis tyliu pas mane ant visu kompu integruotos intel grafines plokstes su standartiniais intel procesoriais ir visais kitais standartiniais pribumbasais. Bet tai visiskai nepadeda

H
  • 22 Rugs '11

@donatas_s rašė:
Taip, tikrai gadina HDD tiek, kad jau bus kitamet 4 metai, bet vis dar kaip ir besistengčiau dar nesugadino... Vatr windows tai tikrai sugadino... man nervus, o nervai ri sveikata man daugiau kainuoja nei HDD
Pas mane irgi kol baterija buvo gyva, naudojimo trukmės ant baterijos vistos ir ubuntu nemačiau kažko daugiau ar mažaiau viskas gana identiška. Gal pats ant windows išsijungęs visokius wireless, bluethoth ir kitus papildomus įranginius skaičiuojate, o ant ubuntu susijungęss ką galite ir dar kokį filmą kaip pats sakote įsijungęs, kur CPU apkrauna?
Nes pats susikonfigūravęs iš vis buvau puiku variantą baterijos tausojimui: Nvidia dažnio downgrade padaręs, kad nešildytu man apskritai kompo, nes praktiškai ji niekada ant viso galingumo man nereikalinga, o ir cpu, padarau dažnį, kad iš 2.18, valgytu max tik 1 ghz, pasidarai tamsesnį ekraną ir dirbu sau su tekstiniais failais kiek reik ant tos baterijos...
Tad nematome mes čia problemų, kaip jau kelis kart buvo sakyta. Nelekiu aš į windowš forumus ir neverkiu, kada jie pradės normalią OS gaminti, o ne Š su pagražinimais...

Dabar islysk is akmens amziaus su savo vista.. ir paziurek naujausius rodiklius ant nauju linux kerneliu. As irgi galiu ant win downgradindi daznius iki 5% ar isvis sleepe laikti visa savaite. Bet jei as noriu normaliai dirbti tai nepadeda. As tarkim noriu ziureti filma ant laptopo skrisdamas lektuvu ar vaziuodamas masina tai ka man tada pasiulysi?

D
  • 22 Rugs '11

Paskolink pinigų, kad nusipirkčiau kitą windows licenziją, nes deja deja, tik vistos licenziją teturiu O kitų versijų deja negaliu įpirkti...

A
  • 22 Rugs '11

@hmx rašė:
Dabar islysk is akmens amziaus su savo vista.. ir paziurek naujausius rodiklius ant nauju linux kerneliu. As irgi galiu ant win downgradindi daznius iki 5% ar isvis sleepe laikti visa savaite. Bet jei as noriu normaliai dirbti tai nepadeda. As tarkim noriu ziureti filma ant laptopo skrisdamas lektuvu ar vaziuodamas masina tai ka man tada pasiulysi?

Pasiulysiu tau naudot savo windows ir nebliaut.

A
  • 1
  • 22 Rugs '11

Jei kalbi apie https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/760131 tai jau fixinama.
Mums visiems Linux yra tinkami, tik tau ne. Vieni sureikšmina baterijos ėdimo buga kiti ne.
Verkšlendamas forume niekuo nepadėsi (nematau aš čia jokios diskusijos). Visos sistemos turi ir pliusiu ir minusu, o tu čia atejes rėki tik apie Linux minusus. Bugas bus pataisytas jei tau gyvybiškai svarbu naudok kita OS - Problem solved.

H
  • 22 Rugs '11

@anabolikas rašė:
Pasiulysiu tau naudot savo windows ir nebliaut.
O as tau pasiulysiu nusiimti rozinius akinius o donatui_s atsisiusti nemokamus win 7 is microsofto su nezinau rodos apie 30 dienu palaikymu ir isbandyti