Ubuntu 11.10 Software center

Z
  • 13 Spa '11

Sveiki,
šiandien parsisiunčiau Ubuntu 11.10. Ir pirmas žingsnis kaip visada instaliuoti mezon tvarkykles, bet paspaudus ant mezon tvarkyklių kurias turiu ir atsidarius Software center langui "Install" mygtukas pilkas ir jo negalima paspausti. O priešais "Install" mygtuką yra užrašas "Only install this file if you trust the origin.".
Anksčiau tokios problemos ne buvo, net su 11.10 beta versiją kuria buvau parsisiuntęs dar anksčiau.

C
  • 15 Spa '11

nežinau ką patart dėl problemos, bet turiu klausimą. o kam perinstaliavai iš betos? būtų pakakę tik atnaujinti ir gal nebūtų išlindus problema.

Z
  • 16 Spa '11

beta ant kito kompiuterio. O šitame perinstaliavau senesnę versiją nes bežaisdamas sugadinau taip kad net nebe pasileido.

Turbūt teks instaliuoti beta versija ir paskui tik atnaujinti

Z
  • 19 Spa '11

Paieškojau internete, bet niekur neradau kaip sutvarkyti programų centrą. Išsiaiškinau tik tiek, kad komanda "sudo apt-get install <paketas>" veikia gerai ir viska instaliuoja. Bei komanda "sudo dpkg -i <deb paketas>" taip pat veikia.

O programų centre instaliavimo mygtukas niekur neveikia, kad ir kokia programą bandytum instaliuoti. Bei jei programa turi daugiau "paketu" jų taip pat negalima pažymėti, nes jie taip pat ne aktyvus.

V
  • 20 Spa '11

Pabandom

update-apt-xapian-index
Z
  • 22 Spa '11

@Vladasl rašė:
Pabandom

update-apt-xapian-index

Nepadėjo
Vis tiek instaliacija per programų centrą neveikia. Vakar bendradarbis davė perinstaliuoti kompiuteri. Suinstaliavau ši kart 32 bit versija, bet taip pat instaliacija per programų centrą neveikia.
Ar man čia taip tik sekasi, ar niekas kitas programų centrais nesinaudoja?

S
  • 24 Spa '11

Radau, nors ir seną bug report'ą, bet gal tau padės:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/466321

Ten rašo: Workaround: Close the Ubuntu Software Center. Open "System" > "Administration" > "Synaptic", and click "Reload". Once it finishes, reopen the Ubuntu Software Center.

Kitą vertus, kiek žinau naujausias Ubuntu nebeturi Synaptic?

Šiaip dar pabandyk paleisti programų centrą iš komandinės eilutės ir žiūrėk ką išveda, gal yra kokių klaidų?

D
  • 24 Spa '11

Taip, naujausias pagal nutylėjima neturi, bet pas mane synaptec'as visada įdiegtas būna...

Z
  • 26 Spa '11

Paleidus programų centrą per komandinę eilutę gautu keturis sakinius:

$ software-center
2011-10-26 12:36:02,402 - softwarecenter.ui.gtk3.em - INFO - EM's: 17 15 21
2011-10-26 12:36:03,567 - softwarecenter.backend.reviews - WARNING - Could not get usefulness from server, no username in config file
2011-10-26 12:36:03,751 - softwarecenter.ui.gtk3.utils - INFO - Softwarecenter style provider for ambiance Gtk theme: /usr/share/software-center/ui/gtk3/css/softwarecenter.css
2011-10-26 12:36:11,586 - softwarecenter.ui.gtk3.app - INFO - software-center-agent finished with status 0

Bet nežinau ar taip ir turi būti ar ne.

Z
  • 26 Spa '11

@sirex rašė:
Radau, nors ir seną bug report'ą, bet gal tau padės:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/466321

Ten rašo: Workaround: Close the Ubuntu Software Center. Open "System" > "Administration" > "Synaptic", and click "Reload". Once it finishes, reopen the Ubuntu Software Center.

Išbandžiau šita, nepadėjo. Kažkas labai keista, instaliavau Ubuntu 11.10 tris skirtingas versijas į tris skirtingus kompiuterius ir visuose tas pats. Neveikia programų instaliavimas per programų centrą.
Instaliavau Ubuntu 11.10 64bit, Ubuntu 11.10 32bit ir Ubuntu 11.10 64bit DVD versiją. Bet ne atrodo, kad daug kas su šia problema susidurtu. Ar tai reiškia, kad man sekas
Vienintelis dalykas kuri pakeičiau instaliuodamas Ubuntu 11.10 nuo senesnių tai bus jog instaliavau "/home" į atskira particija nuo "/".

D
  • 26 Spa '11

@zero_space rašė:
Paleidus programų centrą per komandinę eilutę gautu keturis sakinius:

$ software-center
2011-10-26 12:36:02,402 - softwarecenter.ui.gtk3.em - INFO - EM's: 17 15 21
2011-10-26 12:36:03,567 - softwarecenter.backend.reviews - WARNING - Could not get usefulness from server, no username in config file
2011-10-26 12:36:03,751 - softwarecenter.ui.gtk3.utils - INFO - Softwarecenter style provider for ambiance Gtk theme: /usr/share/software-center/ui/gtk3/css/softwarecenter.css
2011-10-26 12:36:11,586 - softwarecenter.ui.gtk3.app - INFO - software-center-agent finished with status 0

Bet nežinau ar taip ir turi būti ar ne.

Tą pati gaunu ir aš, bet pas mane viskas veikia.
Tuo tarpu pas draugą, atrodo ta pati problema, kaip ir pas jus, bet jis nesuka galvos, įsidiegė gdebi ir ką reikia susidiegia.

Z
  • 27 Spa '11

Na teks naudotis gdebi. Vis geriau nei vis naudoti komandinę eilutę.

Z
  • 12 Lap '11

Regis pavyko šiek tiek sumažinti priežastį. .deb paketu per programų centrą nepavyksta instaliuoti jei kompiuteris neturi interneto. Mezon internetas kažkodėl nėra laikomas interneto rišiu. Dėl to kai naudojamas Mezon internetas programų centre neveikia įdiegimo mygtukas, bet jei naudojamas wifi internetas tada viskas veikia.
Kažkas panašaus buvo ir ant Ubuntu 10.10 versijos. Tik joje neveikė Firefox. O jei tiksliau, tai paleidžiant Firefox kai naudojamas Mezon internetas Firefox pasileisdavo atsijunges nuo tinklo.
Tai taip išeina, kad Ubuntu dar ne visai palaiko Mezona, o Ubuntu 11.10 turi problemų ir su programų centrų. Kuris nenori įdiegti deb paketu jei nėra interneto.

R
  • 12 Lap '11

Linuxe yra toks dalykas kaip paketų priklausomybės. Trumpai: diegiant parsisiūstą deb, kartais programai veikt reikalingi papildomi paketai ar bibliotekos (dependencies). Dėlto jeigu neaptinka interneto ryšio, centras sustreikuoja. Beto neįdiegus priklausomybių programa neveiks (jeigu pavyks kažkaip įdiegt...).

Z
  • 13 Lap '11

Apie šia problemą pranešiau į bugs.launchpad.net
regis mano atveju yra dvi skirtingos problemos.
1) deb paketu neinstaliuoja tada kai nėra interneto ryšio (ankstesnėse versijose instaliuodavo).
2) NetworkManager nemato mano mezono modemo. Nors internetas ir yra. Programų centras tikrina interneto ryšį per NetworkManager'į, o kadangi jis nerodo interneto dėl pirmos problemos ir ne instaliuojami deb paketai ir programos iš pačio programų centro, nors internetas ir yra.
deb paketus galima instaliuoti tik išjungus NetworkManager'į.

Nuorodą https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/network-manager/+bug/889411

Asmuo kuris tvarko šias problemas ieško kitu asmenų kurie susidūrė su šiomis problemomis. Kad galėtu patvirtinti problemą. Tad jei kas susidūrėte su tokia problema galite pranešti mano pateiktu adresu. Taip gal ši problema bus sutvarkyta daug greičiau.