Reik patarimu ;/

S
  • 7 Lap '11

Sveiki, taigi pradesiu nuo pradziu sendiena sugalvojau isirasyti linux operacine sistema taciau neisivaizduoju nuo ko pradeti nei vienas pazystamas nesinaudoja linux sistema o pats nesu net is arti mates sios sistemos taigi iskilo keletas klausimu i kuriuos noreciau rasti atsakimus taigi pradesiu nuo draiveriu. 1.)Pas mane yra laptopas hp pavilion dv7 net neisivaizduoju ar yra draiveriai mano kompui o galbus juos susius automatiskai kaip win7? 2.) Yra 8gb ramu ar juos visus naudotu? 3.) Ar si sistema naudoja maziau resursu nei win7 ir nera perkrauta visokiu nereikalingu sh..? 4.) Ar (is praktikos) sunkoka pereik nuo ms win prie linux?

Is anksto aciu uz atsakimus/patarimus .

E
  • 7 Lap '11
  1. Ubuntu visi draiveriai susidiegia patys. Tik su ATI vaizdo korta gali būti problemų.. Bet kiek internete mačiau, visiems veikia.
  2. Nori 8 GB ram? Diekis 64bit OS, ir windows'ai tik 64bitų skaito daugiau nei 3-4 GB ramo
  3. Resursų naudoja panašiai kaip Windows 7 (todėl, kad grafinė aplinka Unity 3D, arba dar gnome3 nemažai naudoja, nori daugiau resursų naudok paprastesnias grafines aplinkas kaip xubuntu, lubuntu, galbūt net mint, bet manau su tokiu kompu problemų netūrėtų būti.. ).
  4. Iškart prie dabartinės Ubuntu versijos užtruks kokias 3dienas priprasti prie grafinės aplinkos, prie kitų mano minėtų (siūlau Linux Mint [tai Ubuntu su kita "maike"] ) apie kelias valandas ar iki dienos. Sunkiausia priprasti prie kitokio valdymo ir alternativių ne windows programų susiradimas ar pripratimas prie naujų.
    Sveikas atvykęs į Linux pasaulį bei prisijungęs prie mūsų! Sėkmės! Tikiuosi tu pasirinksi teisingą (savo nuožiūra) kelią!

P.S. Kiek pasižėjau taviškis panašus į manąjį, tik galingesnis (manasis HP pavilion HDX16) ir Ubuntu sesė Xubuntu sukasi tiesiog puikiai!

S
  • 7 Lap '11

Labai aciu, gavau viska ko norejau per neitiketinai trumpa laika matos gera kompanija renkas cia

Taigi pas mane i7 procas 8gb ram 1gb ati radeon vp is to ka parasei suprantu kad "vilkt" turetu. Na meginu tuomet rasytis tikiuosi lukescius pateisins su kaupu

E
  • 7 Lap '11

Aš mačiau ir ankščiau tavo postą, bet patingėjau atsakyti.. Bet kai pastebėjau jog niekas neatsako, tai pasikrutinau. Šiaip atsakymai ateina dar greičiau. Instaliavęs Ubuntu neišsigąsk pamatęs kažką naujo ir visiškai naujo, bei ieškodamas programų naudok Ubuntu programų centrą!

S
  • 7 Lap '11

Seip klausimas dar 1 jai labai nesutrukdysiu. Gal juokingai nuskambes daugelui zmoniu taciau ar neturesiu problemu su portais ect programom paleisdinedamas zaidimo serveri? nes pwz vin7 reik atblokuot tuos portus kuriuos naudoja serveris ir sunkiai isiraso programos kaip mysql, navicat, mssql server ir t.t

N
  • 7 Lap '11

į pirmus du kaip ir atsakyta..
Ubuntu sistema nėra perkrauta visokiu š... ir veikia praktiškai taip pat sparčiai, kaip windows7. Tiesa, mano netbuke - net sparčiau ir daaaug stabiliau, nei w7starter
pereit nėra sudėtinga. Asmeniškai iš pradžių pradėjau žaistis su VirtualBox, paskui - dualBoot (windows ir ubuntu sudiegtos greta viena kitos). Dual boot ir dabar turiu -- a mažu kada prisireiks
Per pirmas 2-3 dienas gerai apšilt kojas linux'uos galima, o per savaitę - daugmaž laisvai naudotis bet, aišku, čia gana individualu... Man tiek laiko nereikėjo.

E
  • 7 Lap '11

Web serveris įsiraš o tikrai lengvai, o dėl portų nežinau. Žaidimų serveris valdomas kaip ir VPS, manau nepavaldysi serverio kaip per windows, Linux - ne žaidimų OS ir tai dėl to, kad nepopuliari OS, tai niekas (beveik) nekuria jai žaidimų.

P.S. Klausk be užuolankų, niekam netrukdai, kas turės laiko tas atsakys. Klausimų manau juokingų, ypač naujokui, juokingų nebūna. Bendravimas - tai atvirojo kodo esmė!

S
  • 7 Lap '11

Gerai tuomet prie esmes. Ant savo pc tvarkysiu l2 serverio failus pries keldamas juos y vps visko as nepaaiskinsiu savais zodziais taigi imesiu linka kokios programos bus naudojasmos portai ir t.t http://forum.ragezone.com/f344/ultimate-guide-path-l2off-server-776604/ uzmete aki prasau pareiskit nuomone is savo patirties ar bent spejimu su kuo gali kilt problemu.

E
  • 7 Lap '11

@Sfinxas rašė:
Gerai tuomet prie esmes. Ant savo pc tvarkysiu l2 serverio failus pries keldamas juos y vps visko as nepaaiskinsiu savais zodziais taigi imesiu linka kokios programos bus naudojasmos portai ir t.t http://forum.ragezone.com/f344/ultimate-guide-path-l2off-server-776604/ uzmete aki prasau pareiskit nuomone is savo patirties ar bent spejimu su kuo gali kilt problemu.

Čia windows serveris. Linux L2 serverio instaliacija: čia http://www.cyberlords.lt/debian/5793-li ... linux.html
ir čia http://www.l2j.lt/forumas/l2j-serverio- ... s-t16.html

Tik tu prieš komandas pridėk žodelį sudotada tavęs paprašys vesti administratoriaus slaptažodį, tu jį vesk kokį pasirinkai OS instaliacijos metu (tau nieko nerodys, suvedęs spausk enter). Tau putty savo kompe nereikės. Tu viską darysi per gnome-terminal.

S
  • 7 Lap '11

Aciu. Einu isirasinet dar neduosiu kury laika jums ramybes nes manau dar turesiu nemazai klausimu ir savo bedu kurias uzkrausiu ant jusu peciu

P.s linkas kuri imetei skirtas l2j serveriu kurimui ne off Ten visiskai kita platforma bet visvien aciu

E
  • 7 Lap '11

Visi buvom naujokai, visi nenurimom su klausimais. Svarbiausia naudotis mūsų internautų tėvu - google, nebent nemoki anglų/rusų klabų. O dėl serverio googlėj ieškok taip: tavo žaidimo pavadinimas debian (arba ubuntu) server creating, ar kažką panašaus.

V
  • 7 Lap '11

Yra ir YouTube-je.
http://www.youtube.com/watch?v=m50zEU69lLE
Filmuko pavadinimas
„LLB.LT L2j serverio instaliavimas bei paleidimas linux OS “

S
  • 7 Lap '11

Na isirasiau pagaliau :O pirmas ispudis patiko kazkas naujo visiskai skires nuo kitu os dar gilinuos po biski ziurineju kas naujo ^^ manau neskubesiu pirma issiryskinsiu ko man reik siuose os. Bet dar kart pakartosiu ne l2j serverio kurimo reik ant ubuntu o l2off nes vis metat javos serveriu kurimo nuorodas as zinau kaip kurti java ir off serverius man linku nereik tiesiog norejau suzinoti ar nekils problemu su linux os

P
  • 7 Lap '11

Nenoriu kurti naujos temos, tai paklausiu cia:
Dabar turiu ubuntu (naujausia) tai eitu man dabar ji pasikeisti xubuntu (nes perdaug resursu naudoja), neprarandant duomenu? Ir kaip tai reiketu padaryti.

R
  • 7 Lap '11

@petriukasp rašė:
Nenoriu kurti naujos temos, tai paklausiu cia:
Dabar turiu ubuntu (naujausia) tai eitu man dabar ji pasikeisti xubuntu (nes perdaug resursu naudoja), neprarandant duomenu? Ir kaip tai reiketu padaryti.

sudo apt-get install xubuntu-desktop

Prisijungimo lange poto pasikeisi sesiją į "xubuntu"

E
  • 7 Lap '11

@Sfinxas rašė:
Na isirasiau pagaliau :O pirmas ispudis patiko kazkas naujo visiskai skires nuo kitu os dar gilinuos po biski ziurineju kas naujo ^^ manau neskubesiu pirma issiryskinsiu ko man reik siuose os. Bet dar kart pakartosiu ne l2j serverio kurimo reik ant ubuntu o l2off nes vis metat javos serveriu kurimo nuorodas as zinau kaip kurti java ir off serverius man linku nereik tiesiog norejau suzinoti ar nekils problemu su linux os

Problemų nekils, tik tu nepaleisi serverio taip kaip per windows. šiaip google meta: http://www.google.lt/search?client=oper ... 20&bih=926

@petriukasp rašė:
Nenoriu kurti naujos temos, tai paklausiu cia:
Dabar turiu ubuntu (naujausia) tai eitu man dabar ji pasikeisti xubuntu (nes perdaug resursu naudoja), neprarandant duomenu? Ir kaip tai reiketu padaryti.

Gali bandyti perrašyti suformatuojant tik "/" skirsnį, neliečiant /home dalies, arba neperrašant: http://www.psychocats.net/ubuntu/xfce

S
  • 8 Lap '11

Taigi kad neflodinti forumo pratesiu savo tema. Stai ir yra problema kaip minejo del vaizdo plokstes draiveri isirasiau rankiniu budu taciau atnaujinimu neleidzia idiegti gal galit patart ka daryti jog leistu juos sudiegti? ir dar viena nezinau ar as cia pripjoviau ar nebesuvedu kur kas randas taciau pas mane yra du hhd taciau rodo tiek viena kame reikalas galbut kazko nepadariau instaliacijos metu?

K
  • 8 Lap '11

@Sfinxas rašė:
Taigi kad neflodinti forumo pratesiu savo tema. Stai ir yra problema kaip minejo del vaizdo plokstes draiveri isirasiau rankiniu budu taciau atnaujinimu neleidzia idiegti gal galit patart ka daryti jog leistu juos sudiegti? ir dar viena nezinau ar as cia pripjoviau ar nebesuvedu kur kas randas taciau pas mane yra du hhd taciau rodo tiek viena kame reikalas galbut kazko nepadariau instaliacijos metu?

Pirmiausia. Kas vercia tave manyt jog tau reikia (reikejo) rankiniu budu idiegti vaizdo draiverius. Ir tuo labiau, kodel manai jog tavo vaizdo draiveriams reikia atnaujinimu. Ar tau nebeidzia idiegti jokiu atnaujinimu?
Kas del antros problemos, tai pradziai pasidalink 'sudo fdisk -l' rezultatais. O tada jau galesim bandyt padet

S
  • 8 Lap '11

Nes meniu juostoja rode ikona su plokste uzejas ten t.y aparatines yrangos valdykles rase jog nera vaizto plokstes draiverio uzimejau atsiunte iddiege taciau liko kitas uzrasas su su vaizdo plokstes pavadinimu ir skliausteliuose atnaujinimai. o del antro as tik diena teturiu si os taigi net neisivaizduoju apie ka kalbi su tais keistais kodais beto niekaip neisperku kaip isirasyti programa t.y bittorrent ^^

Pagalviau atkasiau stai ka raso..

Disk /dev/sda: 500.1 GB, 500107862016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 60801 cylinders, total 976773168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk identifier: 0x0001f630

Device Boot Start End Blocks Id System
/dev/sda1 * 2048 964296703 482147328 83 Linux
/dev/sda2 964298750 976771071 6236161 5 Extended
Partition 2 does not start on physical sector boundary.
/dev/sda5 964298752 976771071 6236160 82 Linux swap / Solaris

Disk /dev/sdb: 500.1 GB, 500107862016 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 60801 cylinders, total 976773168 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disk identifier: 0x45135915

E
  • 8 Lap '11

@Sfinxas rašė:
beto niekaip neisperku kaip isirasyti programa t.y bittorrent ^^

Taigi jau yra įdiegta torentų programa. BitTorrent man atrodo. Šiaip programų centre paieškok kitų.