Klaviatūros išdėstymo perjungiklio keistenybė

V
  • 10 Lap '11

Sveiki,

naudoju Kubuntu 11.10 su KDE 4.7.3. Pradėjo ožiuotis klaviatūros išdėstymo perjungimas: paspaudus išdėstymo keitimo spartųjį klavišą (kombinaciją), nepaisant kiek bebūtų įdiegta išdėstymų, išdėstymo indikatorius visada pasikeičia į pirmąjį išdėstymą iš sąrašo. Po to, išdėstymo neina pakeisti nei klaviatūros kombinacija nei kairiuoju pelės spustelėjimu ant išdėstymo indikatoriaus. Tenka iškviesti indikatoriaus kontekstinį menių ir pasirinkt norimą. Ir kas keisčiausia, tas kontekstinis meniu pasipildo mįslingu įrašu „-- —“ (du minusai ir vienas brūkšnys), kuris sugrupuotas (po jo eina skirtukas) su pirmuoju išdėstymu. Pastebėjau kad atleidus perjungimo spartųjį klavišą (t.y. kombinaciją) užgęsta NumLock šviesdiodis.

Kaip man atsikratyt tos keistenybės? Įtariu kad čia visai ne „bugas“, o kažkos „featuras“...

R
  • 10 Lap '11

Kątik padariau panašiai kaip aprašei (pas mane keičiasi tik kol paspaustas Win klavišas)- viskas veikia gražiai... Net nenutuokiu kas pas tave

V
  • 10 Lap '11

Hmm... tai kažkaip susiję jei išdėstymas perjungiamas trumpiniu, kuris nurodytas „Išdėstymai“ -> „Alternatyvus spartusis klavišas“ laukelyje (čia langas „Klaviatūra - KDE valdymo modulis“). Jei jį išvalau ir pasirenku trumpinį iš „Išsamiau“ -> „Konfigūruoti klaviatūros parinktis“ -> „Klavišai išdėstymui pakeist“ sąrašo, tada viskas veikia tvarkingai.

R
  • 10 Lap '11

Aš naudoju: Išdėstymai-> Pagrindiniai spartieji klavišai

PS
Geriau rinktis iš sąrašo, o tai savo gali konfliktuot su KDE sparčiaisiais klavišais.

V
  • 14 Lap '11

Pranešiau apie šį vabalą atitinkamoms instancijoms (https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=286302). Prie jo prisidėjo dar bent trys tuo vabalu nepatenkinti žmonės, lauksim verdikto...

P.S. Pasirodo aš jau 6 metus su Kubuntu