Kodel windows yra geriau nei linux

W
  • 14 Vas '12
  1. Pirmadienio rytais, tavo bendradarbiai aptaria naujausius skype virusus, taciau tu negali prisijungti prie pokalbio ir jautiesi izoliuotas.
  2. Del agresijos nebuvimo nukreipto i tavo kompiuteri ir OS, tu tapai abejingas ir apkunus lasiniu gabalas, kai tuo tarpu tavo kolegos yra visalaik pasiruose pratrukti energija nukreipta pries eilini nuluzima. Tu baisiai jiems del to pavydi.
  3. Kadangi tau nereikia atsiminti ivairiu serial number, registru kodu ir evaluation terminu, tavo atmintis pamazu blogeja. Tuo tarpu kiti sugeba greitai istraukti is savo atminties 25 simboliu eilutes. Tu negali prie ju prisideti ir kartu su jais dziaugtis tuo.
  4. Kadangi tu negali isvis pakankamai daznai pamatyti staigiu melynu ekranu (BSOD) tavo akies melynos spalvos receptoriai atrofuojasi, ir akiu gydytojas tau pataria ziureti valandomis i IBM logo. Tavo kolegos del pastovios akiu treniruotes sugeba matyti net tamsoje.
  5. Jeigu staiga isiverstu ateiviu kosmine flotile, tu negaletum tapti didvyriu staigiai instaliuodamas Outlook i ju pagrindini kompiuteri kas galetu sunaikinti ju laivyna.
  6. Naudodamas linux tu negali kaip galima dazniau perkraudineti savo kompiuteri ir su pavydu stebi kolegas kaip jie snekasi kai ju windowsai po eilinio restarto ilgai kraunasi. Tu nenoredamas to tampi labiau produktyvus.
  7. Kadangi tau nereikia isleisti pinigu ivairioms komercinems programoms, tu juos isleidi ziuredams filmus, krepsini ir gerdmas alhoholi del ko tavo sveikata blogeja.
  8. Kadangi nenaudoji windows operacines sistemos, tavo draugai neskambina tau savaitgaliais prasydami perinstaliuoti ar isvalyti nuo virusu ju kompiuteri. Tu jautiesi atstumtas ir nuobodziauji kol tavo draugai ivairiapusiskai bendrauja.
  9. Tu esi priverstas perskaityti visa elektronini pasta kuri tau siuncia virsininkas, kadangi negali pasiteisinti kad Outlook programa neleido tau ju atidaryti.
  10. Tavo kompiuteryje uz reset mygtuko prisikaupe pernelyg daug dulkiu.

Neprisiimu autorystes, cia tiesiog sioks toks vertimas.

P
Pjautuvas
Edvinas
  • 14 Vas '12

Dieve mano, troliui nebeliko ką rašyt

E
  • 14 Vas '12

@Pjautuvas rašė:
Dieve mano, troliui nebeliko ką rašyt

Pirmam poste - sarkazmas.

S
  • 14 Vas '12

@eko rašė:
...Pirmam poste - sarkazmas.

Sarkazmu tai buvo devynišimtaitrisdešimt publikacijų internete atgal

W
  • 15 Vas '12

O dabar is serijos "jei bobute turetu kiausinius tai butu diedukas". Pabandykite isivaizduoti kad windows 7 yra viena is linux distribuciju kaip ubuntu ar fedora. Taip sakant butu kazkokia privati kompanija tipo "red hat" kuri leistu sita komercini produkta, bet jo branduolys butu ne NT o linux pagrindu. (na kazkas panasaus kaip kad sako Mac Os yra bsd). Taigi klausimas kokius neigiamus dalykus jus galite iskart isvardinti sitos tariamos distribucijos atzvilgiu. Galiu iskart aisku parasyti jau mememis tapusius kelis:

  1. Virusai mane puola
  2. Driverius turiu instaliuoti parsisiusdamas is gamintojo svetaines/cd
  3. Programos neturi officialiu repozitoriu, todel instaliacija turim vykdyti senovisku budu parsisiusdami is linkomanijos su torentais.
  4. Naudoja daug resursu.
  5. ...
T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 15 Vas '12

Taigi klausimas kokius neigiamus dalykus jus galite iskart isvardinti sitos tariamos distribucijos atzvilgiu.

Uzdaras kodas.

N
  • 15 Vas '12

Nu ,kur tas troliukas? noriu kraujo DD
tikriausia burna isdziuvo ir liezuvis prie gomurio prikepo

S
  • 15 Vas '12

Man patiko

W
  • 16 Vas '12

Sviesiai instaliuoti kubuntu 11.10 ir fedora 16, na ir palyginimui windows 7 kuris sukasi jau apie 5 men. Cia lyginami tiktais ram usage. Screenshotai buvo paimti linux atveju iskart po instaliacijos, del visa ko perkrovus kompiuteri.

Gnome 3.2
http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... 216105.png

Kde
http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... hot1pj.png

Windows
http://imageshack.us/photo/my-images/850/35191284.png

R
  • 16 Vas '12

top komanda labai neaiškiai rodo apkrovą, ten reikia beveik iššifruot. Geriau sudiek htop. Va skirtumai:

W
  • 16 Vas '12

Top yra visiems pazystamas ir ten nelabai ka reikia per daug sifruoti, kai tuo tarpu htop rodo tiktai userspace rodos memeory usage kas mano demonstruotu atveju yra visiskai neinformatyvu, gal as klystu aisku pataisykit kas daugiau zinot

R
  • 16 Vas '12

htop visiškai atitinka ir grafiniams, pvz.: "System monitor"
Šito neteko aiškintis, kodėl top ir htop tokie didžiuliai skirtumai (3 kartai beveik).

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 16 Vas '12

Prisidesiu ir as prie jusu
1: Microsoft windows naudoja dvigubai daugiau IO nei GNU Linux. (ar tai reiskia dvigubai trumpesni HDD tarnavimo laika, didesne CPU apkrova..?).
2: Microsoft Windows apkrauna daugiau CPU (ar tu galvoji, kad visus procesus matai? Och taip, mes to ir nesuzinosime, uzdaras kodas!).
3: Support.
4: Ant linux mes zinom kaip/kas/kur/kodel/kada nes mes tai kontroliuojame! (tai ir yra viena is didziausiu priezasciu kodel as naudoju GNU Linux).

Ir dar, kiek reikes vietos isarchyvuoti 20gb archyva ant Microsoft Windows?
Ar uztektu 45gb HDD ?

W
  • 16 Vas '12

@Techtronic rašė:
Prisidesiu ir as prie jusu
1: Microsoft windows naudoja dvigubai daugiau IO nei GNU Linux. (ar tai reiskia dvigubai trumpesni HDD tarnavimo laika, didesne CPU apkrova..?).

Na man rodos IO labiau gal priklauso nuo failu sistemos nei nuo OS nors galiu ir nusisneketi, taciau net jei tai ir butu tiesa ir tai laaabai trumpintu HDD veikla, tai nei as nei speju dauguma del to labai nesijaudina kadangi greiciausiai mes keiciame savo HDD kas 5 metai tai tikrai. Del CPU na ka as galiu pasakyti.. su siuolaikiniais CPU as mielai pasirinkciau kokia sistema kaip btrfs (kuri beje naudoja CPU ir kas matosi tiek top tiek powertop metrais) ar galbut nauja microsofto ReFS ar ZFS kuri zymiai patogesne butu nei kazkokia super greita ir nedaug naudojancia CPU taciau senoviska failu sistema.

@Techtronic rašė:
2: Microsoft Windows apkrauna daugiau CPU (ar tu galvoji, kad visus procesus matai? Och taip, mes to ir nesuzinosime, uzdaras kodas!).

Na sakyciau pateik citata kad daugiau apkrauna CPU, kadangi kaip as matavau su savo laptopu ir perfmon neblogu irankiu ant windows 7 ir powertop ant linux, tai siuo atveju windows 7 pasirode zymiai geriau. (beje net jei tas uzdaras kodas meluotu, tai mano ventiliatorius ant cpu kuri valdo pati gelezis tikrai nemeluoja)

@Techtronic rašė:
3: Support.

Manyciau support atveju windowsai turi didesni pasirinkima, del kokybes cia jau kaip paklius.

@Techtronic rašė:
4: Ant linux mes zinom kaip/kas/kur/kodel/kada nes mes tai kontroliuojame! (tai ir yra viena is didziausiu priezasciu kodel as naudoju GNU Linux).
Ir dar, kiek reikes vietos isarchyvuoti 20gb archyva ant Microsoft Windows?
Ar uztektu 45gb HDD ?

Na paprastam namu vartotojui yra tiesiai sviesiai pasakius grynai nusisvilpti kaip jis gali kontroliuoti savo os ir kaip ja ten perprogramuoti ir etc.. jam svarbiausia kad programos normaliai dirbtu, nebutu luzinejimu daznu is os puses na ir taip toliau. Taip sakant man ir daugumai labiau patiktu koks elektroninis mercedesas kuriam atidarius kapota as net nesuprasciau kur cia variklis nei kazkoks ten zigulis. O kiek reikes vietos isarchyvuoti kazkoki archyva priklauso jau nuo archivatoriaus algoritmu naudojamu o ne nuo os.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 16 Vas '12

@windows rašė:

@Techtronic rašė:
Prisidesiu ir as prie jusu
1: Microsoft windows naudoja dvigubai daugiau IO nei GNU Linux. (ar tai reiskia dvigubai trumpesni HDD tarnavimo laika, didesne CPU apkrova..?).

Na man rodos IO labiau gal priklauso nuo failu sistemos nei nuo OS nors galiu ir nusisneketi, taciau net jei tai ir butu tiesa ir tai laaabai trumpintu HDD veikla, tai nei as nei speju dauguma del to labai nesijaudina kadangi greiciausiai mes keiciame savo HDD kas 5 metai tai tikrai. Del CPU na ka as galiu pasakyti.. su siuolaikiniais CPU as mielai pasirinkciau kokia sistema kaip btrfs (kuri beje naudoja CPU ir kas matosi tiek top tiek powertop metrais) ar galbut nauja microsofto ReFS ar ZFS kuri zymiai patogesne butu nei kazkokia super greita ir nedaug naudojancia CPU taciau senoviska failu sistema.

Turiu kompe pajunges HDD pirkta ~2005m kuris dar nera mates Microsoft windows, manau jis dar veiks tiek pat! "keiciame savo HDD kas 5 metai tai tikrai" <--- taip, tai standartinis HDD gyvavimo laikas su microsoft windows.
IO testing:



Apie Btrfs nelabai domejausi (gal todel, kad manau yra daugiau skirta Oracles servams ?)

@windows rašė:

@Techtronic rašė:
2: Microsoft Windows apkrauna daugiau CPU (ar tu galvoji, kad visus procesus matai? Och taip, mes to ir nesuzinosime, uzdaras kodas!).

Na sakyciau pateik citata kad daugiau apkrauna CPU, kadangi kaip as matavau su savo laptopu ir perfmon neblogu irankiu ant windows 7 ir powertop ant linux, tai siuo atveju windows 7 pasirode zymiai geriau. (beje net jei tas uzdaras kodas meluotu, tai mano ventiliatorius ant cpu kuri valdo pati gelezis tikrai nemeluoja)

Matuok su kuo tik nori, tai priklauso nuo kernelio (kuris ant Microsoft Windows yra uzdaro kodo)! Beje, lyginai kas maziau ima CPU, bet pamirsai, kad Ubuntu jau turi visas reikiamas programas.
Isirasyk Wireles, Cups, Office ... ant Microsoft Windows ir bandyk vel
Kad tau to nereiketu daryti, stai tau mano rezultatai su clean Gentoo linux:

CPU: 0,1 sys: 0,1, Idle: 99,8 RAM: 140mb, load average 0,00 (palaukus 15min butu visi 0,00)
NOTE! Cpu AMD Sempron 1603 MHz

@Techtronic rašė:
3: Support.

@windows rašė:
Manyciau support atveju windowsai turi didesni pasirinkima, del kokybes cia jau kaip paklius.

Teko susidurti ? Kas "aptarnavo" ? ar tik skaitei doc'us ?

@Techtronic rašė:
4: Ant linux mes zinom kaip/kas/kur/kodel/kada nes mes tai kontroliuojame! (tai ir yra viena is didziausiu priezasciu kodel as naudoju GNU Linux).

@windows rašė:
Na paprastam namu vartotojui yra tiesiai sviesiai pasakius grynai nusisvilpti kaip jis gali kontroliuoti savo os ir kaip ja ten perprogramuoti ir etc.. jam svarbiausia kad programos normaliai dirbtu, nebutu luzinejimu daznu is os puses na ir taip toliau. Taip sakant man ir daugumai labiau patiktu koks elektroninis mercedesas kuriam atidarius kapota as net nesuprasciau kur cia variklis nei kazkoks ten zigulis.

Beabejo, Sutinku su tavim, as esu turbut vienas is tokiu kuris nori zinoti ka valgo, kuom kvepuoja, su kuom dirba...
Turbut tamsta ir naudojat Microsoft Windows todel, nes net nenorit zinoti ka ten raso pries paspausdami Next

@Techtronic rašė:
Ir dar, kiek reikes vietos isarchyvuoti 20gb archyva ant Microsoft Windows?
Ar uztektu 45gb HDD ?

@windows rašė:
O kiek reikes vietos isarchyvuoti kazkoki archyva priklauso jau nuo archivatoriaus algoritmu naudojamu o ne nuo os.

Paprastu winrar'u, isarchyvavus uzimtu 20gb. Dabar lengviau ?
Ok turiu 45gb laisvos vietos turinti diska, atsisiunciau 20gb faila ir noriu ji isarchyvuoti, kiek man reikia tureti vietos? ir ar jos uzteks ?

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 16 Vas '12

Ir dar, isirasiau Gentoo pries kokius metus, ir dar neturejau jokiu rimtu bedu, kas 2 men atnaujinu ir vel pamirstu viska. ^^

W
  • 16 Vas '12

Visu pirma kaip ir jau sakiau tavo testai net neparodo kokia failu sistema naudojama, o jei naudojiesi gentoo ir nori zinoti kas kaip vyksta tai turetum zinoti kad tai labai priklauso nuo failu sistemu, kitaip nematytum gentoo forumuose visokiu diskusiju kokiam skirstniui kokia sistema skirti XFS ext4 reiserfs ...
Na as turiu dar kompa pirkta 1998 metais su veikianciu disku ir operacine ir ka? Asmeniniai nuotykiai niekam neidomus, parodyk statistik ir tada galima spresti. O statistika sako kad po 5 metu dauguma namu vartotoju jau buna pakeite kompiuterius.

Dabar apie cpu, visu pirma as zinau kad tai priklauso nuo kernelio ir esu isbandes nuo 2.6 paskutines versijos iki 3.0 .. 3.2 su skirtingai sheduleriais ir ziurejau su powertop numusdamas viska kas gali itakoti procesoriaus veikla, taip sakant iki kazkur 10 cpu wake ups per second, todel tavo pasakymai apie visokius office ir tt verti ...

Toliau asmeniniai nuotykiai, tai as asmeniniu nuotykiu su windows neturejau nuo pat windows xp sp1. Beje tavo rodymas cpu apkrova su top programa rodo kad tau dar truksta ziniu.

Apie suporta. Net nezinau ka cia gincytis kai yra akivaizdus faktai kai dauguma naudoja windows tai pagal paklausa buna ir pasiula normalus desnis.. tai yra daugiau isleidzia ir mokymo istaigos adminu kurie moka dirbti/taisyti su windows nekalbant jau apie tavo kaimynus/draugus

O as naudoju windows todel kad jie siuo metu yra geriausia namu vartotojui operacine sistema(windows 7) o ne del isitikinimu ar norejimu paziureti kazkokios operacines sistemos koda.

W
  • 16 Vas '12

Beje is tavo screenshotu matau kad tu naudoji awesome langu manageri, jei padarytum sau paslauga ir pabandytum windows 7 greitai i ta awesome nenoretum ziureti. nebent esi terminalu fanatikas

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 16 Vas '12

Beje tavo rodymas cpu apkrova su top programa rodo kad tau dar truksta ziniu.

O tiksliau ?

Beje is tavo screenshotu matau kad tu naudoji awesome langu manageri, jei padarytum sau paslauga ir pabandytum windows 7 greitai i ta awesome nenoretum ziureti. nebent esi terminalu fanatikas

Taip, as naudoju Awesome WM, bet pastaruoju metu pradejau hackinti nauja tiling WM Qtile, ir greitu laiku naudosiu tik ji (turbut taip, esu terminalo fanatikas).

W
  • 16 Vas '12

Beje kadangi palietei HDD tema, tai negaliu susilaikyti neparases kad kaip tik linux pasizymejo laptop sektoriuje kaip labiausiai gadines HDD tai pasireiske tuo kad del zemo IO laptopu diskai ieidavo i spin down is kurio juos vel pakeldavo ir tai mazindavo laptopu HDD tarnavimo laika, tai kazkada jau buvo populiari tema ir as net galbut kazkur jau apie tai esu rases. Beje kaip asmeninis anekdotas is tu laiku pamenu kad po ubuntu shutdown as isgirsdavau kaip mano laptopo diskas isleisdavo klekt garsa toki, ka tai reiskia manau turetum puikiai zinoti.

O del cpu, tai jau geriau butum rodes su powertop, gentoo savo sarase rodos turi 2 powertop versijas 1.31 ir 1.98 ir abi jas galima instaliuoti, bet atrodo 1.98 informatyvesnis.