Kubuntu RIP?

V
  • 7 Vas '12

12.04 versija bus paskutinė.
http://lwn.net/Articles/479710/
Taip ir nepavartojau

A
  • 7 Vas '12

Iš developeriaus posto čia daugiau nuogastavymai dėl Canonical'o financinio nutraukimo. Kaip paveiks KDE šio developerio indelelio sumažinimas (ar pasitraukimas) turbūt atsakymas priklauso nuo to kokį jis indėlį duodavo šiam projektui.

P.S. KDE kogero vienintelė (iš žinomesnių) desktop enviromentų kurių neišmėginau, bet gal išmėginsiu ateityje (nemanau kad visai užsileks).

D
  • 7 Vas '12

Gaila. Aš taip pat iš esmės niekad normaliai kde neišbandžiau. Kaip tik nesenai bandžiau, bet nulūžo man ji, todėl ant lxde šiuo metu perėjau.
Vienaip ar kitaip, pati grafinė aplinka nemirs, įsidiegti ant to patiems ubuntu problemų nebus...

L
  • 7 Vas '12

Canonical wants to treat
Kubuntu in the same way as the other community flavors such as
Edubuntu, Lubuntu, and Xubuntu, and support the projects with
infrastructure.

Kiek suprantu, jie tiesiog nebemokės pinigų pagrindiniam Kubuntu kūrėjui, tad Kubuntu taps grynai bendruomenės vystoma ir palaikoma, kaip Xubuntu ir Lubuntu. Dėl to Kubuntu visai sėkmingai toliau egzistuos. Kažkaip nesinori tikėti, kad iš visų buntu beliks Ubuntu su monstrosity*, kurios vardas Unity. Atrodo, kad vienybės tarp Ubuntu vartotojų dėl šitos Unity gerokai sumažėjo - tebuvo viena ir ta pati Gnome, o dabar, atrodo, jau trys jos "apvalkalai".

Anksčiau pats gan ilgokai naudojau KDE. Tada dar buvo 3.5 versija ir veikė labai stabiliai. Na, o KDE4 pradžioje dideliu stabilumu, kaip žinia, nepasižymėjo, teko pasieškoti kitos grafinės aplinkos...

Dabartinis Kubuntu visai pusėtinai sukosi. Tik labai jau abejotinas kai kurių default'inių programų pasirinkimas (Rekonq, Muon). Visgi po kažkokių atnaujinimų pradėjo normaliai neveikti shutdown ir restart, o kartais užsikrovus sistemai pasitikdavo juodas ekranas. Turbūt, kad Kubuntu nėra pati geriausia KDE distribucija... Reikės artimiausiu metu išbandyti Chakra ir PC-BSD. O kol kas sėdžiu su Xfce + Compiz.

E
  • 8 Vas '12

KDE nenukentės nuo to. Kubuntu turbūt buvo prastas "forkas" palyginus su Opensuse, Fedora "forkais". Anokia tragedija.
Tiesa tendencijos liūdnos: "Ubuntu" miršta: vartotojai bėga į mint ir opensuse.
Ubuntu šiuo metu tikrai ne geriausioje formoje ir projektai uždarinėjami.

M
  • 8 Vas '12

Prajuokino komentarai Liūdžiu nes neliks Kubuntu, nors nei karto nebandžiau bet gal kada pabandysiu
Šiaip nesmagi naujiena rodanti Canonical sunkumus. Bus kaip su Mandriva... Trauksis po truputį

R
  • 8 Vas '12

@Mariijus rašė:
Bus kaip su Mandriva... Trauksis po truputį

Na nepasakyčiau, kad Mandriva (aka Mandrake) traukiasi, o ir pažadas "visada išliks nemokama" gi ne Lietuvos Seimas turėtu išlikt.

A
  • 8 Vas '12

@Mariijus rašė:
Prajuokino komentarai :) Liūdžiu nes neliks Kubuntu, nors nei karto nebandžiau :D bet gal kada pabandysiu :D

Kaip matau mano komentarą perskaitei užsimerkęs..

@Mariijus rašė:
Šiaip nesmagi naujiena rodanti Canonical sunkumus

Vieną darbuotoją (kai jų apie 400-tai) perkėle į kitą projekta ir tai jau įmonės sunkumai? Ir šiaip kodėl Kubuntu verta finansavimo, o pvz Xubuntu ne? Dabar bus lygybė.

@enternald rašė:
Tiesa tendencijos liūdnos: "Ubuntu" miršta: vartotojai bėga į mint ir opensuse.
Ubuntu šiuo metu tikrai ne geriausioje formoje ir projektai uždarinėjami.

Kad LinuxMint yra ubuntu-based sistema turbut praleidai faktą. Taigi jeigu užsilenktų Ubuntas, taip pat užsilenktų ir pats Mintas.. apart keletos paketų jie nieko nėra sukūrę. O vartotojus pritraukia nes turi windows-like GUI.
O šiaip, kokius projektus pastaruoju metu užlenkė Ubuntu? Šiaip gal ir ne pavyzdys, bet Googlas šiais metais irgi daug projektų užlenkė, bet kažkodėl tai nebuvo tapatinama su "bloga forma".

M
  • 8 Vas '12

@robas rašė:
Na nepasakyčiau, kad Mandriva (aka Mandrake) traukiasi, o ir pažadas "visada išliks nemokama" gi ne Lietuvos Seimas turėtu išlikt.

Mandriva nemiršta, bet traukiasi, pvz., gnome Mandrivoj jau nėra oficialiai palaikoma

@apocalipso rašė:
Kaip matau mano komentarą perskaitei užsimerkęs..

Atsiprašau, per daug laisvai interpretavau tavo ir Donato žodžius

@apocalipso rašė:
Vieną darbuotoją (kai jų apie 400-tai) perkėle į kitą projekta ir tai jau įmonės sunkumai? Ir šiaip kodėl Kubuntu verta finansavimo, o pvz Xubuntu ne? Dabar bus lygybė.

Na jei mažina projektų skaičių gali būti blogas ženklas, bet tikiuosi kad tu teisus

@apocalipso rašė:
Kad LinuxMint yra ubuntu-based sistema turbūt praleidai faktą. Taigi jeigu užsilenktų Ubuntas, taip pat užsilenktų ir pats Mintas.. apart keletos paketų jie nieko nėra sukūrę. O vartotojus pritraukia nes turi windows-like GUI.

Nemirtų, pereitų ant Diaban, kaip ir dabar daro su Mint Debian projektu

D
  • 8 Vas '12

Tai kad ir pats Ubuntu yra based on debian. Ir labai būtu sunku tikėti, kad toks projektas imtu ir visiškai nunyktu, greičiausiai įvyktu kažkokių didelių naujovių greičiau jame.
Lubuntu, kaip ir Xubuntu irgi juk nėra oficialus finansuojamas ubuntu projektas, bet turi savo pastovų vartotojų skaičių.

C
  • 9 Vas '12

paskutinę savaitę visaip kankinu mėtos KDE 12. o juk irgi buvo kažkokie finansiniai sunkumai ir praleido vieną realyzą. dabartinė - ledas. teko gerokai paplušėti kol pasisekė vieną kartą nulaužti plazmą. teiginys, kad užsilenkus kubuntu būtinai neliktų ir mėtos nebūtinai atitinka tiesą. juo lab paskutiniu metu mėtos KDE komanda sudarė keletą sutarčių ir gavo garantuotą finansavimą bent jau ateinantiems metams.
o kad ubuntu ar kubuntu ar dar kas nors... net tas pats microsoft egzistuos amžinai tikėtis kvaila. taip jau sutvarkytas pasaulis. kažkas išnyksta, atsiranda kažkas naujo. labai stipriai abejoju, kad jei užsidarytų kubuntu liktume be open sourse.

S
  • 10 Vas '12

@cyf rašė:
paskutinę savaitę visaip kankinu mėtos KDE 12. o juk irgi buvo kažkokie finansiniai sunkumai ir praleido vieną realyzą. dabartinė - ledas. teko gerokai paplušėti kol pasisekė vieną kartą nulaužti plazmą. teiginys, kad užsilenkus kubuntu būtinai neliktų ir mėtos nebūtinai atitinka tiesą. juo lab paskutiniu metu mėtos KDE komanda sudarė keletą sutarčių ir gavo garantuotą finansavimą bent jau ateinantiems metams.
o kad ubuntu ar kubuntu ar dar kas nors... net tas pats microsoft egzistuos amžinai tikėtis kvaila. taip jau sutvarkytas pasaulis. kažkas išnyksta, atsiranda kažkas naujo. labai stipriai abejoju, kad jei užsidarytų kubuntu liktume be open sourse.

Blogai stengeisi Man nuluzo net is live cd kaip ir visos KDE

C
  • 11 Vas '12

@siriso rašė:
ar išvis yra tokia distra kuri tau jau iš live cd nenulūžtų?

S
  • 11 Vas '12

@cyf rašė:

@siriso rašė:
ar išvis yra tokia distra kuri tau jau iš live cd nenulūžtų?

geras klausimas vis dar paieskose

S
  • 11 Vas '12

Beje, teisingumo delei, reiktu pasakyti, kad sita man ilgiausiai "bandymus" atlaike. Gal net reiktu pabandyti isidiegti
Tik klausimas: kiek teko skaityti KDE (naujo) apzvalgas, tai visur (su visom distrom) tos pacios bedos:
Nepomuk Indexing Agents Have Been Disabled
The Nepomuk service is not available or fully operational and attempts to rectify this have failed. Therefore indexing of all data stored in the Akonadi PIM service has been disabled, which will severely limit the cap…

The following problems were detected:
Nepomuk is not running.
Additional help can be found here: userbase.kde.org/Akonadi

R
  • 11 Vas '12

Atjungiu aš visokius nepomuk ir aconadi. Nereikalingas ten grūzas ir tiek. (failų indeksavimas). Per tokius po default įjungtus procesus kubuntu atrodo labai sunki ir lėta sistema. Turi dabar kubuntu superinį paketą kubuntu-low-fat-settings . Jį sudiegi ir sistema skraido kaip XFCE. Po jo reikia perstartuot kompą. Šitas labai palengvina, nes KDE turi be proto daug nustatymų ir gali pasimest...

C
  • 12 Vas '12

@raimeksas rašė:
Atjungiu aš visokius nepomuk ir aconadi. Nereikalingas ten grūzas ir tiek. (failų indeksavimas). Per tokius po default įjungtus procesus kubuntu atrodo labai sunki ir lėta sistema. Turi dabar kubuntu superinį paketą kubuntu-low-fat-settings .
kadangi aš nei iš tolo nenusimanau nei kas tas akonadi, nei nepomuk tai irgi juos visada išjungiu, kad nestabdytų startuojant. o vat apie šitą kubuntu-low-fat-settings tai nežinojau. geras dalykas - dėkui už pasufleravimą.

S
  • 12 Vas '12

@cyf rašė:

@raimeksas rašė:
Atjungiu aš visokius nepomuk ir aconadi. Nereikalingas ten grūzas ir tiek. (failų indeksavimas). Per tokius po default įjungtus procesus kubuntu atrodo labai sunki ir lėta sistema. Turi dabar kubuntu superinį paketą kubuntu-low-fat-settings .
kadangi aš nei iš tolo nenusimanau nei kas tas akonadi, nei nepomuk tai irgi juos visada išjungiu, kad nestabdytų startuojant. o vat apie šitą kubuntu-low-fat-settings tai nežinojau. geras dalykas - dėkui už pasufleravimą.

aha, idomu. einu eksperimentuot beje, sudiegus man ant senuko, slabno kompo nelagina kaip meta su gnome berods pasiliksiu na ir dar labai nesistengiant - neluzta (meta kde, kubuntu - luzo tik idiegus).
Tiek, kad po sio paketo ideigimo ir isvaizda pasidaro vos ne xubuntu ar lubuntu...

E
  • 15 Vas '12

Kad LinuxMint yra ubuntu-based sistema turbut praleidai faktą. Taigi jeigu užsilenktų Ubuntas, taip pat užsilenktų ir pats Mintas.. apart keletos paketų jie nieko nėra sukūrę. O vartotojus pritraukia nes turi windows-like GUI.
O šiaip, kokius projektus pastaruoju metu užlenkė Ubuntu? Šiaip gal ir ne pavyzdys, bet Googlas šiais metais irgi daug projektų užlenkė, bet kažkodėl tai nebuvo tapatinama su "bloga forma".

Linux-Mint jau kurį laiką (nuo 2009) turi savo struktūrą ir renkasi savo paketus, savo versijas nesurištas su Ubuntu, tačiau laiko daugiau mažiau naujesnę sistemą panašią į Ubuntu ir jei tinkamas paketas identiškus Ubuntu paketus.
be to mint Debian forką neminėjai.
Tiesiog pakeis versijas ir viskas, arba paims Ubuntu griuvėsius be Unity nesamonių ir apkamšys. Patys ubuntu ima viską iš Debian ir tik init, Unity prideda (neskaitant 3dparty aplikacijų nepriklausomų nuo Canonical). Debian yra visko pagrindas ne Ubuntu.

A
  • 11 Bal '12

Gera žinia KDE mėgėjams - Kubuntu gavo nauja finansuotoja ("Blue Systems to sponsor Kubuntu").