Prisijungti

hmx/rdx/svečio „teismas“

• 17 Vas '12

@sirex rašė:
Kitą vertus, rodo ne pranešimų sąrašą, o tik vieną temą, tai manau su tuo gyventi galima?

Aišku, jei hardcodint reikia tai neapsimoka. Jei pradės erzinti rss srautą daugiau naudosiu.

• 17 Vas '12

Mano nuomone, kablelį reiktų prikabinti taip:
Bausti, nereikia pasigailėti.

Bei moderator'iams užkrauti tą nemalonų darbą - patvirtinti naujų vartotojų žinutes.
Tokiu būdu neliks noro troliams tro lo lo, o naujiems - reiks labiau pasistengti (sakykim, bent sudėti skyrybos ženklus) savo naujuose pranešimuose.

• 18 Vas '12

@Ghost rašė:
Mano nuomone, kablelį reiktų prikabinti taip:
Bausti, nereikia pasigailėti.

Nežinau ar skaitei nuo pat pradžių, bet veiksmingai nubausti yra sudėtinga (IP banai apeinami).

@Ghost rašė:
Bei moderator'iams užkrauti tą nemalonų darbą - patvirtinti naujų vartotojų žinutes.

Jei turėjai omenyje naujienų komentarus, tai palaikau. Paprastai ten reiškiama nuomonė, o ne ieškoma atsakymų į klausimus. Kitaip sakant "tai nedega" kada komentaras atsiras. Visai kitaip su forumo žinutėm, ten žmonės dažniausiai nori kuo greičiau išspręsti problemą, laukti patvirtinimo būtų laiko gaišimas (ir šiaip niekas tokios praktikos neatlikinėja). Yra mygtukas "Reportuoti šį pranešimą", kurį vartotojai gali paspausti ir taip duoti žinia moderatoriams apie netinkamą postą.

@Ghost rašė:
reiks labiau pasistengti (sakykim, bent sudėti skyrybos ženklus) savo naujuose pranešimuose.

Aš visada už taisyklingus/tvarkingus postus. Bet reikia būti realistais ir jei žmogus nemoka/nesugeba tai jis ir nepagimdys to taisyklingo sakinio. Man kaip lietuviui ta skyryba juodas miškas, o kitakalbiui tai yra kosmosas (nelygų kokie humanitariniai skilsai). Todėl manau reiktų į skyrybą šiek tiek tolerantiškesniau žiūrėti, ty nebausti, o pataisyti, jei kliuva (kaip tai daroma stackoverflow tinkluose). Juk nevarysim lauk prijaučiančio atvirui kodui, bet sunkiai kramtančio lietuvių kalbos vingrybes.

• 19 Vas '12

Skaičiau ir gerų minčių perskaičiau 3:

@eisenstein rašė:
Beje cia kaip tik ir yra tokia forumo skiltis pavadinimu blevyzgos.

Taip yra tokia tema, tik troliai ten nerašinėja, nes pats trolinimas jiems malonus tik tada, kai kyla audros tam neskirtose temose.

@karrozia rašė:
Sukurt manau galima be problemų, tik vat kaip priversti tuos dėmesio stokojančius šiukšlinti tik tam skirtą temą?
Siulyčiau moderatoriams tiesiog įspėti vietos nerandančius veikėjus. o vėliau reikalui esant blokuoti. Aišku kintančio IP ar proxy privalumų iveikti nepavyks, bet bent jau akivaiždžiai parodysit jog panašaus pobūdžio komentarai nėra pageidaujami.
Be to, daugiau mažiau sąmoningiems lankytojams reiktu tiesiog nesivelt į beprasmes diskusijas. Kad ir koks beviltiškas bebūtum, sunku ilgai diskutuot su savim.
So - Do not feed the trolls

Toliau ar tikrai problema tiktais su hmx/rdx fleimu? Jei paziuretumem dauguma temu rastumem kad dalyje ju vis tiek nueinama i sona. Tarkime tema apie kubuntu atnaujinimus nuvingiavo i tarpusavio asmeninius pranesimus, arba ip adreso slepimas tapo diskusija apie turbinima.

Dvi citatos viršuje papildo viena kitą.
Kaip kolega minėjo ir kaip pats supranti - IP blokavimas nėra super veiksmingas, tačiau tai bent sukelia keblumų blogiečiams bei parodo kažkokią forumo administracijos poziciją šiuo opiu klausimu.

Ką turim dabar - 2 identiškas skiltis (pagal paskirtį), tik skirtingais pavadinimais.

Atleiskit, gal aš žvairas, tačiau nematau kaip šios temos atsiradimas nors truputį gali prisidėti prie problemos sprendimo?

@apocalipso rašė:
Jei turėjai omenyje naujienų komentarus, tai palaikau. Paprastai ten reiškiama nuomonė, o ne ieškoma atsakymų į klausimus. Kitaip sakant "tai nedega" kada komentaras atsiras. Visai kitaip su forumo žinutėm, ten žmonės dažniausiai nori kuo greičiau išspręsti problemą, laukti patvirtinimo būtų laiko gaišimas (ir šiaip niekas tokios praktikos neatlikinėja). Yra mygtukas "Reportuoti šį pranešimą", kurį vartotojai gali paspausti ir taip duoti žinia moderatoriams apie netinkamą postą.

Ar tikrai praktikoje nenaudoja? Tu esi 100% tuom įsitikinęs?
Iš pavyzdžių, žinoma jei tik atmintis neapgauna, galėčiau paminėti vien VLC ar Debian forumus..

Jei kyla klausimų dėl atsakymo greičio - manau, daugelis moderatorių apsilanko kasdien. O problemos temose tik labai retais atvejais išsprendžiamos valandų bėgyje. Taigi, jei naujas vartotojas savo atsakymą gaus kitą dieną - manau, tai labai didelio diskomforto jam nesukels.

Tik žiūrint iš moderatorių pusės, kaip minėjau, tai gali tapti labai nemaloniu darbu.

@apocalipso rašė:
Aš visada už taisyklingus/tvarkingus postus. Bet reikia būti realistais ir jei žmogus nemoka/nesugeba tai jis ir nepagimdys to taisyklingo sakinio. Man kaip lietuviui ta skyryba juodas miškas, o kitakalbiui tai yra kosmosas (nelygų kokie humanitariniai skilsai). Todėl manau reiktų į skyrybą šiek tiek tolerantiškesniau žiūrėti, ty nebausti, o pataisyti, jei kliuva (kaip tai daroma stackoverflow tinkluose). Juk nevarysim lauk prijaučiančio atvirui kodui, bet sunkiai kramtančio lietuvių kalbos vingrybes.

Na nereikia taip tiesmukiškai priimti kiekvieną sakinį - skyrybą paminėjau tik kaip vieną iš variantu. Vienas žmogus gali pažerti auksinių minčių praktiškai sunkiai sukaldamas sakinį, kitas gali parašyti labai kulturingai, labai švariai, tačiau jo mintys gali klaidžioti po kosmosą (:

Norėjau pasakyti, kad jei trolis turės atsakyti 5 temas prižiūrimas per lūpą (didinamąjį stiklą) - greičiausiai vėliau nebebus taip stipriai užsidegęs trolinti. Visgi jei trolins - bus ištrintas, turės vėl registruotis, vėl 5 temas atsakyti..

O trolinti juk linksma tik jei atėjai, nuleidai porą sakinių iš lubų, įkėlei į betkurią temą ir stebi arba toliau dalyvauji bevaisėje diskusijoje.

Juolab, phpbb turi šią funkciją (berods) - atskirų vartotojų grupių pranešimus rodyti tik patvirtinus administracijai.

• 20 Vas '12

@Ghost rašė:
O trolinti juk linksma tik jei atėjai, nuleidai porą sakinių iš lubų, įkėlei į betkurią temą ir stebi arba toliau dalyvauji bevaisėje diskusijoje.

Laikas parodys ar atskiras troliavimo forumas sumažins troliavimą kituose forumuose (visai neseniai buvo pakurtas).
Beje kol kas didžiausia šios bendruomenės problema yra nemokėjimas ignoruoti trolių. Tavo didžiulis pasipiktinimas ir noras reformuoti forumą vien dėl to, jog užkirsti kelia vienam individui patroliavuoti, tik parodo, kad ir tu nesugebi ramiai ignoruoti trolio ir valdyti savo emocijų (retas, kuris iš mūsų tą moka). Pamatai netinkamoje vietoje trolišką postą, trini ar kelį į trolių zoną. Šaltai, be emocijų. Esi moderatorius turi šitą galimybę. Manau, moderatoriui kur kas lengviau ištrinti pavienius trolio postus, nei skaityti visus ir spresti troliškas čia ar ne (kai kurie postai ilgi).

@Ghost rašė:

@eisenstein rašė:
Beje cia kaip tik ir yra tokia forumo skiltis pavadinimu blevyzgos.

Taip yra tokia tema, tik troliai ten nerašinėja, nes pats trolinimas jiems malonus tik tada, kai kyla audros tam neskirtose temose.

Nežinau ar sekei įvykius, bet būtent blevyzgose ir prasidėjo tokios temos kaip "kada linux pagaliau bus tinkami", "windows vs linux". Beje pacitavai būtent patį trolį, tik kitu nicku

@Ghost rašė:
Ką turim dabar - 2 identiškas skiltis (pagal paskirtį), tik skirtingais pavadinimais.

Blevyzgose žmonės sprendžia buitines problemas, dalinasi ne-IT patirtimi, aptarinėja įvairias paskalas ir pan, tiesio off-topic'as. Paprastai sakant Off-topic diskusijos != troll/fleim diskusijom - dėl to atskiri ir forumai. Asmeniškai manau blevyzgas galėtumėm pervadinti.

Atvirai pasakius tas "per lupa žiūrėjimas" tikrai netinka laisvę mėgstantiems atviro kodo šalininkams. Todėl manau, kad kiekvieno posto patvirtinimų sistema pernelyg drastiška. Aptariamas trolis šiuo metu nekelia tokių stiprių emocijų man, kad manyčiau kitaip. Naikinti netinkamoje vietoje troliškus postus, neapribojant forumo laisvės - tą aš palaikau.

• 20 Vas '12

Dabar atsitraukite nuo monitorių ir pažiūrėkite į šitą temą, kurią patys pučiate, plačiau. Aš kasdien užeinu į ubuntu.lt, bet tie troliai man nė karto neužkliuvo. Kol patys eskaluosite šią problemą, tol ji bus. Neišradinėkite dviračio ir ignoruokite išsišokėlius - tai jums nemokamas patarimas. Tegul tuščiai fleimina, jei tai kažkam patinka. O moderatoriai tam ir yra, kad retkarčiais pratrintų fleimą. O baninimas ir blokavimas - tai ne atviro kodo kelias. Ačiū

• 20 Vas '12

Sakot laikas - tada tebūnie laikas. Aš visiškai neturiu jokios kibirkšties toliau gilintis į šią temą ar kariauti su vėjo malūnais. Savo nuomonę išsakiau, ir manau, gan aiškiai, suprantamai, argumentuotai.

Toliau tegul kas nors bent pasirūpina SEO ir padaro šią forumo skiltį neprieinama paieškos botams. Ilgainiui ten vistiek prisikaups įvairių įvairiausių pranešimų. Tada, vienu momentu, svetainė gali pradėti kurti labai prieštaringą įvaizdį, nes paieškoje suvedus "ubuntu.lt anus" ieškantysis bus nukreipiamas į nemoderuojamą viewforum.php?f=13.

• 20 Vas '12

Ghost, fleimų/trolių forumas yra moderuojamas, būtina trinti visus postus, kuriuose pateiktas turinys prieštarauja įstatymams:
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=416353 (skaityti 19 straipsnį).

Tačiau tame forume nereikėtų užrakinti temų, arba reguliuoti kas ką ir kur turi rašyti. Kad ir kaip ten bebūtų, vis dėl to yra gan nemažai žmonių, kuriems patinka tokio pobūdžio begalinės diskusijos, čia yra atviras, atviro kodo šalininkų forumas, tai manau tikrai neturime teisės drausti tokių diskusijų, tuo labiau, jei žmonėms tai yra įdomu.

Jei kas nors ir užklys į tą forumą, tai manau forumo pavadinimas gan aiškiai atskleidžia kokio pobūdžio diskusijos ten vyksta.

• 18 Kov '12

Jei nepastebėjot jis ir toliau sėkmingai forume šikioja su išgalvotais ar nukopintais gedimais. Šiandien jau beveik atvirai. Matyt užsimiršo...

• 18 Kov '12

@absys rašė:
Jei nepastebėjot jis ir toliau sėkmingai forume šikioja su išgalvotais ar nukopintais gedimais. Šiandien jau beveik atvirai. Matyt užsimiršo...

Cia pats sugalvojai ar kazkas taip pasake? Man patinka kai kazkas svaidosi kaltinimais be jokiu irodymu. Jau keleta temu stebejau kaip bandet mane isaiskinti itarinedami visai nieko deta zmogu, sukele aisku linksma juoko doze man.
P.S nebukit paranojikais ir nebandykite manes ieskoti ten kur manes nera.. (taip sakant juodos kates tamsiame kambaryje kurios ten nera)

• 18 Kov '12

@windows rašė:

@absys rašė:

Cia pats sugalvojai ar kazkas taip pasake? Man patinka kai kazkas svaidosi kaltinimais be jokiu irodymu. Jau keleta temu stebejau kaip bandet mane isaiskinti itarinedami visai nieko deta zmogu, sukele aisku linksma juoko doze man.
P.S nebukit paranojikais ir nebandykite manes ieskoti ten kur manes nera.. (taip sakant juodos kates tamsiame kambaryje kurios ten nera)

Koks skirtumas ką tu čia rašai. Vistiek neigsi/meluosi apie betką kas tau "nenaudinga".

• 18 Kov '12

@absys rašė:
Koks skirtumas ką tu čia rašai. Vistiek neigsi/meluosi apie betką kas tau "nenaudinga".

Tikrai rimtas argumentas, gal tu kartais esi baiges teises studijas?

Ne nu rimtai prasom cia i studija, komentarus/temas kurias as neva esu sukures kurios pasizymi tavo isvardintais pozymiais, ir kurios nebuvo trolinimo skyriuje.
Arba gal tiesiog sumazink savo paranojos lygi, nes kaip jau minejau su trolinimo skyriaus ikurimu "ir vilkas sotus ir avys ramios"

• 18 Kov '12

Viskas yra tvarkoj. Ir neįtarinėkit be priežasties ko nors. Nekaip atrodo...

• 18 Kov '12

@windows rašė:

Kaip čia tave suprast, prisipažinai? (:

Atsakyti