Metro vs Unity

W
  • 3 Kov '12

Nenoriu cia nieko trolinti, tiesiog idomu kas jau yra isbandes windows 8 consumers preview kad pasidalintu idejomis kas ten gerai ir ka ubuntu galetu pasiskolinti.

A
  • 3 Kov '12

Na jei tas consumers preview yra tai kas rodyta pirmajame video esančiame šiame bloge tai kažko tokio, ko labai norėčiau šiuo metu nepamačiau. Realiai manau, kad užtekrų tinkamo plugino Gnome3-čiam, kad išgauti appsų rodymo styliu panašų (nebent be navigacijos, kategorizacijos praleidau dar kažką svarbaus).

O sakydami:

We’ve had a lot of fun reimagining how Windows looks and behaves, but we’ve been careful to stay true to the core features that have made Windows great for decades now. The familiar Windows desktop is still around
Apsidraudžia, nes tas inovatyvesnis desktopo valdymas toli gražu ne visiems vartotojams gali patikti.

W
  • 3 Kov '12

Viena is keistenybiu yra tame bloge vadinamas "Switching apps and snapping", kuris apjungia tiek metro tiek desktop stiliu programas ant vieno ekrano. Anksciau as spjaudziausi ant to metro bet su situo apjungimu atsirado siek tiek daugiau kazko bendro.
Siaip ko man ant gnome 3 truksta, tai panasios paieskos indeksuotuose failuose, kadangi man daznai prireikia surasti reikiama pdf ar koki kita tekstini dokumenta pagal tam tikra jo turini.

T
Techtronic
Mindaugas N.
  • 3 Kov '12

Labai nepatogus menu, na tas kur anksciau "start" buvo.
Labai daug reikalauja resursu norint paleisti pvz weather.
Pati langu isvaizda pasikeite, bet i geraja puse, dabar viskas patogu.

Ubuntu Unity vs Microsoft windows Metro
Be jokiu abejoniu Metro

Nenoriu cia nieko trolinti, tiesiog idomu kas jau yra isbandes windows 8 consumers preview kad pasidalintu idejomis kas ten gerai ir ka ubuntu galetu pasiskolinti.

Pastebejau veikia greiciau nei windows 7, ir isvaizda patogesne. Tikrai likau suzavetas
As manau Ubuntu su Unity padare didele klaida. Geriau reikejo padirbeti prie gtk3.

L
  • 3 Kov '12

Na, Metro neabejotinai atrodo profesionaliau ir yra gerokai intuityvesnė aplinka. Be to, ir estetiškai atrodo patraukliau. Kas nepatiko, tai kad labai ten viskas suvaržyta. Vargu ar Metro galėtų pakeisti klasikinį darbastalį, nors ką čia žinosi, kaip jis toliau evoliucionuos. Šiaip ar taip, tabletams pats tas. O Unity, manyčiau, tai nei tabletams tikęs, nei įprastiems PC. Jei neklystu, pradžioj jis buvo naudojamas netbookams skirtame Ubuntu variante. Na, bet netbookų mada atėjo ir praėjo, gal toks pat likimas laukia ir Metro bei Unity su visais tabletais?.. Ar jie daugeliui nėra tik madingas Apple žaisliukas ar jo imitacija?

W
  • 3 Kov '12

Na kad kaip ir gnome 3 taip ir metro nera start standartinio mygtuko man patinka, nes jau senai juo nesinaudoju taciau tas ejimas link touch ekranu man kazkaip ne prie sirdies, nes vis delto net ir browsinant interneta su tabletu nera labai ergonomiska rankoms (pats nesu bandes tiesiog man taip atrodo). Siaip noreciau kad koks gnome 3 pasiskolintu windows 7 taskbara.

A
  • 8 Kov '12

http://www.youtube.com/watch?v=v4boTbv9 ... e=youtu.be

truputis kritikos iš paprasto vartotojo perspektyvos

W
  • 31 Kov '12

http://library.gnome.org/misc/release-notes/3.4/

Man idomiausia yra dokumentu paieska. Gal jau kas bandet ir pagaliau gnome padare kazka panasaus kas yra windowsuose?
Ir kaip ten reikalai su tuo boxes. Maciau tik live cd bet nebandziau.

Pagaliau issiaiskinau kokio velnio jie visada taskbare vaizduodavo tik viena programa kas man atrode labai keista. Pasirodo ateityje i taskbara bus greiciausiai perkeltas programos meniu. Bet siaip pagal usability man programu perjungimas netinka. Jei tarkime as turiu atsidares kad ir 10 skirtingu programu kurios butu matomos taskbare, tai kiekviena i is ju persijungti man uztrunka beveik toki pati laiko tarpa (pelyte nuo ekrano tarkim vidurio iki taskbaro konkrecios vietos beveik nezymiai skiriasi nuotolis), kai tuo tarpu su gnome as turiu vis spaudineti ta alt-tab kas uztrunka zyyyymiai ilgiau.

Is savo puses noreciau prideti kad butu galimybe tame exposure tarkime nustatyti kad butu matomi tik konkrecios programos langai su kuria tu dirbi, tarkime jei pas mane yra atidaryti 10 pdf dokumentu ir as skaitau viena is ju tai ir matyciau tik tuos dokumentus o ne tarkim dar 5 kitas programas.

A
  • 2
  • 31 Kov '12

@windows rašė:
Man idomiausia yra dokumentu paieska. Gal jau kas bandet ir pagaliau gnome padare kazka panasaus kas yra windowsuose?

O kuom blogas gnome-search-tool? Įrašai .pdf ir visus pdf suranda. Galima prisidėti ir kitų langelių su specifiniais parametrais, net regular expression* (kas moka juo naudotis galimybės kur kas didesnės).

@windows rašė:
(pelyte nuo ekrano tarkim vidurio iki taskbaro konkrecios vietos beveik nezymiai skiriasi nuotolis), kai tuo tarpu su gnome as turiu vis spaudineti ta alt-tab kas uztrunka zyyyymiai ilgiau.

Neteko fedora naudotis? (t.y. gnome-shell) - nutempi pele į kampą: visų programų langai susitraukia, galima rinktis su pele kurios nori. Galima kategorizuoti pagal save naudojant workspace'us (paleidžiant jas skirtinguose workspace).

Update:
Ai tiesa.. čia vs unity. Nu bet kuriuo atveju tas unity tai ne standartas, kurį naudoti būtų priversti visi Linux naudotojai.

Update 2:
O tas unity ne toks ir beviltiškas, pasižiūrėjus į kelis keyboard-shorcut'us galima atrasti ir tokį SUPER+W kuris sutrauks visus langus ir su pele galės pasirinkti kurio reikia.

Update 3:
Jei PDF (ar kitus) failus atidarinėsi per tą pačią programą ir norisi keisti tik tos programos langus tuomet galima spausti SUPER+<programos numeris> (numeris bus užrašytas kai SUPER palaikysi ilgiau)

R
  • 31 Kov '12

Jeigu kalbėt apie unity launcher, tai ten savo funkcijom yra 100% win 7 taskbar. Tik jo pozicija ekrane kairėj. Dabar 12.04 bus jis podefaul fiksuotas ir veikiančios programos akyse visada. Vienos programos keli langai automatiškai grupuojami, užvedus su pele išsiskleidžia- grynas win marazmas...

W
  • 31 Kov '12

@apocalipso rašė:
Neteko fedora naudotis? (t.y. gnome-shell) - nutempi pele į kampą: visų programų langai susitraukia, galima rinktis su pele kurios nori. Galima kategorizuoti pagal save naudojant workspace'us (paleidžiant jas skirtinguose workspace).

Teko man gnome-shell naudotis ir etc.. etc.. Tai yra isivaizduok situacija pas mane windows 7 ar kokiam kitam manageri su normalesniu taskbaru atidarytos programos matosi taskbare, noredamas as tarkime is operos pakeisti i kokia multimedijos programa as kazkur nuo vidurio ekrano kur randasi siuo momentu mano peles zymeklis (cia apytiksliai bet daugumoje atveju peles zymeklis ir randasi netoli ekrano taip sakant geometrinio centro) nuvedu link taskbaro tiesia linija ir paspaudziu norima programa, sitas veiksmas nepriklauso nuo to kiek pas mane programu atidaryta tol kol jos visos matosi taskbare (tai yra nueitas kelias su peles zymekliu nedaug skirsis).
Dabar palyginam gnome shell tavo varianta. Nuvedam peles zymekli i kamputi (galima gincytis bet tai pakolkas aisku jau beveik toks pats kelias kaip ir iki programos 4:3 monitoriuje su normaliu taskbaru) tada atsidaro mums exposure kur mes matome tarkime 10 langu (jei programu atidaryta daug iskaitant dokumenttus dar pvz) tada akimis susirandame norima programa (tai gali uztrukti nes pagal ka jos ten kazkokia tvarka issirikiuoja issiaiskinti ir atsiminti darbas nelengvas) tada vel nuo ekrano krasto su peles zymekliu nueinam iki reikiamos programos (kelias dazniausiai suvidurkinus vel bus i ta pati 4:3 geometrini centra).
Dabar primink man apie ka cia ejo kalba? Kaip gnome-shell palengvino programu langu kaitaliojima? Tai yra mes uztrunkame dvigubai ilgiau eidami su peles zymekliu neiskaitant to laiko kai mes dar tos programos exposure lange ieskome. Na dar gerai jei ten uzleistos tik kokios 3 programos, o jei pvz 4 programos ir 10 atskiru pdf/chm ar kitu dokumentu.
Taip sakant "back to the future" pagal grafinio interfeiso usability.

Jei PDF (ar kitus) failus atidarinėsi per tą pačią programą ir norisi keisti tik tos programos langus tuomet galima spausti SUPER+<programos numeris> (numeris bus užrašytas kai SUPER palaikysi ilgiau)

Omg tai as dar turesiu atsiminti kazkokius numerius? Tai yra vienas numeris kazkokios sesijos metu .pdf dokumentams, kitas .chm, trecias *.djvu?

As nesuprantu rodos pele kaip interfeiso irenginys jau israstas senai, tai ne atgal visi prie keyboardo, dar suprasciau kad su keyboardu butu kazkas lengviau bet ne viskas tik dar sudetingiau.

raimeksas
Dar neziurejau naujos 12.04 tai neturiu savo nuomones bet dziugu kad pagaliau susiprotejo taskbara fiksuoti. Nes tas pasislepimas tik trukde o ne duodavo naudos (as dirbu ne su tabletu kad man to reiketu).
O kalbeti kad windows 7 interfeisas yra marazmas tikrai nevertetu. Nes pakolkas lyginant su unity ir gnome-shell jis buvo geresnis (cia ne tik mano asmenine nuomone, galite paklausti dauguma linuxistu kurie neiskente unity ir gnome-shell atrado xcfe), nezinau kaip bus su metro aisku.

A
  • 31 Kov '12

@windows rašė:
Omg tai as dar turesiu atsiminti kazkokius numerius? Tai yra vienas numeris kazkokios sesijos metu .pdf dokumentams, kitas .chm, trecias *.djvu?

Jei nepasisekė pirma kart swichinti į Linux, tai kam dar besidomi? Juolab kad net nepamėginęs pradedi karščiuotis (omg omg, ką dabar man prisiminti).. Numeriai užrašyti aiškiai, kai nuspaudi SUPER. Jei tingi pamėginti/paskaityti kam išvis komentuoji. Apie Unity praktiškai nieko nežinai, bet lyginti, tiksliau varyti ant jos - pirmas.

Esi tipiškas useris, kurio elgesys jau seniai paaiškinamas:

Typically, the most vehement "Linux is not ready for the desktop yet" arguments come from ingrained Windows users who reason that if they couldn't make the switch, a less-experienced user has no chance. But this is the exact opposite of the truth.

Taigi Linux bendruomenės pasauliui esi tipiškas užkietėjęs Windows vartotojas, kuris nesugebėjo swichinti ir dabar bleiminą Linux atseit jam jie nedraugiški, perdaug kitokie nuo Windows.

Atleisk kad sugadinau (su savo off-topic'u postu), bet ta tavo apatija ir "man vistiek bus blogai" kelia klaustukų. Negi nieko nežinai apie Linux? Jie neturi būti panašus į Windows ir juolabiau įtikti tau. Truputi pasidomėk apie Linux.

R
  • 31 Kov '12

@windows rašė:
O kalbeti kad windows 7 interfeisas yra marazmas tikrai nevertetu. Nes pakolkas lyginant su unity ir gnome-shell jis buvo geresnis (cia ne tik mano asmenine nuomone, galite paklausti dauguma linuxistu kurie neiskente unity ir gnome-shell atrado xcfe), nezinau kaip bus su metro aisku.

Čia aš visai nerimtai . Man unity, tiesą pasakius yra super aplinka. Sakyčiau mažiausiai atitolusi nuo klasikinės (gnome2, xfce ar kde) aplinkos, tik su dar daugiau navarotų. Dukra naudoja be problemų, viskas jai ten aišku. Gnome3 po default yra plika kaip užpakalis be extenssionų... Nepatogu be jų. Pirmą kart atsisėdus prie kompo su gnome3 nerasi net kaip jį išjungt be knopkės... Extenssionai (dauguma) nebegalioja naujesnei gnome3 versijai- viskas griūna, neveikia... Unity- sudėta viskas savo vietose, puiku.

W
  • 6 Bal '12

Cia nesenai uzejau
http://apcmag.com/10-reasons-mac-os-x-l ... kfastp.htm
Kalba eina aisku apie mac. Bet vienas screenshotas man patrauke demesi, tai tas pats linuxu exposure (5 punktas). Kur as sakiau kad jei atidarytu daug programu tai jisai yra visiska nesamone. Kas cia padaryta, tai kad kiekviena ta sumazinata kopija prie saves turi dar ikonele kad galetum greiciau surasti norima langa, manau gal greitu laiku gnome-shell ta irgi tures (nes tarkim tas uzrasas apacioje nera taip labiau informatyvesnis greitai surasti programa nei vaizdine ikonele). Aisku mano asmenine nuomone kad sitas exposure nera labai produktyvus dalykas islieka. Tikrai alt+tab/` yra zymiai greiciau speju (gnome-shell)
Air drop irgi speju butu neblogai, tiek linux tiek windows atveju. Nors as nesu mates kaip jis veikia bet pagal aprasyma matyt turetu buti labai patogu. Dabartiniu momentu linux/windows yra siek tiek kazkoks kosmaras sukurti ad-hoc ir normalu share kad visi galetu matyti ir ji pasiekti per kelis clickus.