Kokius Linux rinktis?

K
  • 25 Geg '11

na dabar įsirašiau debianą, skirtumas - milžiniškas
pokolkas kiek keista su tais admin / user terminalais bei visais .deb paketų rašymais per terminalą, bet manau priprantama.
Gal galima pasidaryti tokius pačius fontus kaip Ubuntuose? kažkokie jie netokie debiane.

Q
  • 9 Bir '11

@Ramashk rašė:
Sveiki, kažkaip neapsisprendžiu, kurią linux versiją naudoti. Labiau traukia KDE grafinė aplinka ir labai patinka visokie efektai. Gal patartumėte ką naudoti? Iš anksto dėkui.

Kompiuterio duomenys tokie.
Procesorius: AMD Duron
Atmintis: 768 MB/ram
Vaizdo plokštė: nVidia GeForce FX5500 256 MB/ram

Jei reikia efektų, tai nereikia naudot Linux : ) Tam yra Vista, 7.

Šitam kompui pats tas Debian 6 būtų su Gnomu, kentėt tikrai galima. O jei jau daugiau performanco reikia, tai galima aplinką pakeist į Xfce

D
  • 9 Bir '11

Jo su tokiu kompu, tai matau kokie super efektai bus per windows 7. Paimsi už lango kampo, nutempsi, ir jis lėtai strigdamas nusitemps, va čia tai efektai...
O ir šiaip linux jau senai windows sistemą per efektus lenkia...

A
  • 9 Bir '11

aš perėjau iš gnome į kde ( 10.10->11.04) jokių bėdų neturiu. Kompas- atom 330, 2 GB, ION

R
  • 7 Lie '11

Sveiki,
kas geriau, ar Lubuntu 11.04 ar Debian 6.0 su LXDE?

R
  • 7 Lie '11

Abu labai gerai. Debian dar greitesnis ir lengvesnis, bet pasikapstyt šiektiek reikia. Lubuntu- paprasčiau, naujesnės programos.
Tik tavo klausimas nelabai...

A
  • 7 Lie '11

Lubuntu... atmečiau.. Language ir raiškos problemos - esminės. Jie seka paskui ubuntu, jie nekuria, Mint kuria, ir ieško ir pritraukia "deve.."

A
  • 8 Lie '11

xubunte tos pacios language problemos (jei kalbi apie language layer swicher).
O Mintas geras tol kol gnomas jame sėdi :D

N
  • 8 Lie '11

@apocalipso rašė:
xubunte tos pacios language problemos (jei kalbi apie language layer swicher).
O Mintas geras tol kol gnomas jame sėdi

Kazkaip su xubuntu (jau kelinta versija) nesu turejes problemu del kalbu persijunginejimo (keyboard layoutu). Is siaip xubuntu bent man labai stabyliai ir patikimai veikia (naudoju nuo 9.04 tiek ant AMD (su nVidia chipsetu), tiek ir ant intelines gelezies)

A
  • 8 Lie '11

@Neodan rašė:
Kazkaip su xubuntu (jau kelinta versija) nesu turejes problemu del kalbu persijunginejimo (keyboard layoutu).

Šis bugas mane žiauriai erzina (iš visų ten paminėtų workaroundų man veikia tik į startupą įmestas apsirašytas setxkbmap...) Dar nepatinka lėtas folderio refreshas (įkopini failą ir reikia per naujo eiti į folderį kad jį pamatytum), bet tas pats ir lubunte. Defaultinis image vieweris Ristretto, kuris kartais puse image teužrendina ir šiaip next paspaudus sekančio tame pačiame folderį nekrauna.. Gmusicbrowser - defaultinis musikos grotuvas, kuris iki šių dienų radijos steaminti nesugeba.. (berods vis dar ToDo liste)

Čia asmeniškai pastebėjau tendencija kad mėgstu daug programų prisijungti (arba tabų pergrūstą chroma/firefoxa).. na o kai jų daug tai mažiau sveriantis desktop enviromentas mažai begelbėja, kaip sakant gaunas rezultate lagas tiek ant vieno tiek ant kito Desktop Enviromento :)

Na bet kolkas vis dar gyvenu su xubuntu ir gyvent galima.. :)

N
  • 8 Lie '11

@apocalipso rašė:

@Neodan rašė:
Kazkaip su xubuntu (jau kelinta versija) nesu turejes problemu del kalbu persijunginejimo (keyboard layoutu).

Šis bugas mane žiauriai erzina (iš visų ten paminėtų workaroundų man veikia tik į startupą įmestas apsirašytas setxkbmap...) Dar nepatinka lėtas folderio refreshas (įkopini failą ir reikia per naujo eiti į folderį kad jį pamatytum), bet tas pats ir lubunte. Defaultinis image vieweris Ristretto, kuris kartais puse image teužrendina ir šiaip next paspaudus sekančio tame pačiame folderį nekrauna.. Gmusicbrowser - defaultinis musikos grotuvas, kuris iki šių dienų radijos steaminti nesugeba.. (berods vis dar ToDo liste)

Čia asmeniškai pastebėjau tendencija kad mėgstu daug programų prisijungti (arba tabų pergrūstą chroma/firefoxa).. na o kai jų daug tai mažiau sveriantis desktop enviromentas mažai begelbėja, kaip sakant gaunas rezultate lagas tiek ant vieno tiek ant kito Desktop Enviromento

Na bet kolkas vis dar gyvenu su xubuntu ir gyvent galima..

Vadinasi man ziaurei sekasi, nes tie bugai pas mane nepasireiskia ir siaip jokie bugai ant xubuntu man nepasitaiko

P.S. kelis kartu meginau ubuntu (gnome), deje jie man nepatyko del didesnio resursu sunaudojimo (o ir siaip gal xubuntu labiau prilipo)

R
  • 19 Sau '12

Sveiki gyvi,
Nenorėdamas kurt naujos temos rašysiu čia.
Užėjo noras susimesti linux pačiam, ta prasme ant tuščio Debiano viską pačiam susimesti. Gal kas bandėt? Ar verta prasidėt?
Ir be to, kur atsisiųsti pliką debianą?

R
  • 19 Sau '12

Siūstis iš čia: http://www.debian.org/CD/netinst/#netinst-stable
Bandžiau ir nekartą. Tik noriu nuvilt, kad instaliuodavau visada standartinę aplinką, be jokių išsidirbinėjimų. Debian resursų atžvilgiu maždaug 1/3 lengvesnė nei ubuntu. Kažkaip net nekilo noras dar kažko įpatingo išpešt iš jo. Verta bent pabandyt tikrai.

I
Infosoft
Vytautas Bačiulis
  • 19 Sau '12

@raimeksas rašė:
Siūstis iš čia: http://www.debian.org/CD/netinst/#netinst-stable
Bandžiau ir nekartą. Tik noriu nuvilt, kad instaliuodavau visada standartinę aplinką, be jokių išsidirbinėjimų. Debian resursų atžvilgiu maždaug 1/3 lengvesnė nei ubuntu. Kažkaip net nekilo noras dar kažko įpatingo išpešt iš jo. Verta bent pabandyt tikrai.

Na, nesakyčiau, kad 1/3, bet tikrai bent 2/3 greitesnis
Problema tik dėl senokų paketų versijų (mėgstu bleeding-edge, t.y., naujausias versijas ir sutinku dėl to aukoti stabilumą)

D
  • 19 Sau '12

Tada debian ne tau, nes ten tikrai nebus naujausių versijų...

G
  • 20 Sau '12

Aš ir įsirašiau debianą.Bet kilo noras įsidiegt be grafinės aplinkos.Kad po to pats norimą įsidiegčiau.Žodžiu noriu įdiegt -enlightenment aplinką.Bet kaip tai padaryti instaliavus debian be grafinės aplinkos?Buvau sudiegęs x-window-system ir e16,bet tai ne ta aplinka kurios noriu.Ar tiesiog reikia dar krūvą priedų sudiegt,tokių kaip panel ir t.t.?Žodžiu būčiau dėkingas jei kas trumpai aprašytų ką būtina sudiegt.Ir kaip įdiegt enlightenment

V
  • 20 Sau '12

O kuo blogai Bodhi Linux? Kad Ubuntu pagrindu.
Lyg ir ne e16, o e17. Na nesvarbu.

G
  • 20 Sau '12

@Vladasl rašė:
O kuo blogai Bodhi Linux? Kad Ubuntu pagrindu.
Lyg ir ne e16, o e17. Na nesvarbu.

Kaip sakoma,parodyk vaikui saldainį,tai jisai jo labai norės ir bandys gauti bet kokiais būdais Na tiesiog įdomu būtų pačiam susidiegt ką nori ir pažiūrėt kas gausis.O debian pagrindu ne lengvesnė os?Jei gnome ant debiano greičiau veikia,nei ant ubuntu,tai gal ir e17 greičiau veiktų

A
  • 20 Sau '12

@Gedis rašė:
Jei gnome ant debiano greičiau veikia,nei ant ubuntu

Kiek bandžiau greičio skirtumo tarp Debian 6 ir Ubuntu 10.04LTS kažkokio apčiuopamo nepastebėjau.