Interneto paieškos sistemos ???

A
  • 16 Geg '12

Paskutiniu laiku girdima, kad populiari Interneto paieškos sistema "google" seka, kaupia ir "kai kam" dalina savo vartotojų naršymų duomenis-informaciją.
Tai va, noriu sužinoti Ubuntu asai ir tokie kaip aš minėtos OS vartotojai kokias naudoja Interneto paieškos sistemas bei interneto naršykles?
Aš sužinojęs, kad "google" šitaip daro išinstaliavau "google chrome".
Pas mane šiuo metu "firefoksas" ir "Opera". Pastaroji kiek pamačiau striginėja. Ir naudoju Interneto paieškos sistemas "duckduckgo" ir "bing".
JŪSŲ nuomonė?

A
  • 16 Geg '12

Jei tikėsim kiekvienu gandu internete tai išvis internetu naudotis negalėsim. Googlė užsiima marketingu, ji iš to gyvena. Visi kiti produktai arba nuostoliai (youtube) arba sąlyginai nedidelę dalį pelno nešantis.

Reklamai reikia informacijos apie vartotojus, kuom jie domisi, ką potencialiai pirktų.

Aš tikiu kad googlas gali supirkti info iš kitų šaltiniu, bet netikiu kad tą info jis pardavinėtų. Tai jiems būtų nenaudinga, nes konkurentai pasinaudoje šia informacija savo AddSence'us ištobulintų iki googlo lygio. Nemanau, kad googlas tuom norėtų rizikuoti.

Chromium yra be trackinimo, tad jei patiko Google Chrome tai puiki alternatyva.

A
  • 16 Geg '12

"Reklamai reikia informacijos apie vartotojus, kuom jie domisi, ką potencialiai pirktų".

Bet tai ir yra blogai. Pavyzdžiui aš nenoriu, kad apie mano kuo nors "domėjimasį" kas nors rinktų informaciją.

Pagal tave "Reklama" tai kažkoks tai pusdievis, kuriam viskas yra leidžiama. Nebūkim užliūliuotos avelės (avinai), kuriais (tie kas gudriai numeta savo neva nemokamus išpopuliarintus produktus kaip pvz. google) naudojasi.

D
  • 16 Geg '12

O aš girdėjau kad 2012 gruodį bus pasaulio pabaiga...

O šiaip jau tavo interneto tiekėjas irgi renka visus duomenis apie tavo aplankytus paslapius ir ne tik...

A
  • 17 Geg '12

@donatas_s rašė:
O aš girdėjau kad 2012 gruodį bus pasaulio pabaiga...

O šiaip jau tavo interneto tiekėjas irgi renka visus duomenis apie tavo aplankytus paslapius ir ne tik...

Godumas - emocijų kompleksas, pasireiškiantis dideliu materialinių vertybių, sveikatos, jėgos, galios troškimu, norėjimu ją išlaikyti ir dar padidinti. Katalikybėje godumas laikomas mirtina nuodėme.

A
  • 17 Geg '12

@artis41 rašė:
Pagal tave "Reklama" tai kažkoks tai pusdievis, kuriam viskas yra leidžiama. Nebūkim užliūliuotos avelės (avinai), kuriais (tie kas gudriai numeta savo neva nemokamus išpopuliarintus produktus kaip pvz. google) naudojasi.

Pernelyg sureikšmini informacija, pagal tave visi žmonės emailuose ar kituose saituose kur registruojasi tikro vardo ar pavardės geriau nevestų, ir juolabiau nenurodytų tikro miesto ir amžiaus. Visur kur vedi informacija ji neišgaruoja, ji išsaugoma serveriuose ir nors ji labai "basic", ja jau galima panaudoti iš principo reklamų filtravime.

Dabar pagalvok, kokio verslo modelio reiktų griebtis paieškos variklio įmonei, kuri norėtų išgyventi rinkoje? Įdomumo dėlei, kiek per mėnesį sutiktum mokėti už paieškos variklio paslaugas?

Googlas savo duomenų bazėje įtariu turi daugiau nei milijarda naudotojų kažkokios info. Vienus žmones tai erzina, kitiems nusispjaut. Aš esu tarp tų, kuriems nusispjaut.

Alternatyvos? Yahoo ir Bing, to pačio MS saujoje, beto jie taip pat paremti reklamos modeliu, tik gal viešai neesakaluojami tiek, nes pagrinde eskaluojamas produktas Nr1 pagal populiarumą (visai kaip McDonalds). Rusija bene vienintelė europoje, kurioje Googlas nėra populiariausias, ten rinką valdo vietiniai produktai. Tad jei rusų kalba esi įvaldęs, gali jų produktus painvestiguoti.

W
  • 17 Geg '12

@apocalipso rašė:

@artis41 rašė:
Pernelyg sureikšmini informacija, pagal tave visi žmonės emailuose ar kituose saituose kur registruojasi tikro vardo ar pavardės geriau nevestų, ir juolabiau nenurodytų tikro miesto ir amžiaus. Visur kur vedi informacija ji neišgaruoja, ji išsaugoma serveriuose ir nors ji labai "basic", ja jau galima panaudoti iš principo reklamų filtravime.

Siaip man keista girdeti, ypac tai skambant is linuxisto puses kad reikia suvedineti tikrus duomenis kazkur registruojantis.
Manau daugumai zmoniu yra aisku kad kaip kad tu nesakai savo vardo pavardes tarkime parduotuveje pardavejui, taip pat lygiai suvedi random duomenis i visokias registracijas kurios kazkodel to reikalauja.

Siaip geriausias sprendimas artis4 atzvilgiu yra naudotis https://www.torproject.org/. Tokiu budu tavo paieskos uzklausos tikrai bus nesusietos su tikru tavo ip/miestu/emailu dar kazkuo. Ir toliau per tor naudotis tuo paciu google paieskos sistema. Taciau reikia atsizvelgti i tai kad googles paieskos sistema filtruoja uzklausas priklausomai nuo to kuo tu domiesi, tode pernelyg labai nereiktu nustebti kad tokiu atveju naudojantis per tor tavo uzklausos rezultatai gali buti zemesnio lygio.

A
  • 17 Geg '12

Sutinku su Jumis, kad gyvenam savanaudžiame sumaterializavusiame pasaulyje, jei nebūtu Linux OS, kuri yra nemokama ir kuriama iš nesavanaudiškų paskatų (aš tuo viliuosi), tai tikrovė butu kitokia. Kas belieka, gyventi taip ir elgtis, kad "tie" kurie turi savanaudiškų ir egoistinių paskatų mažiau turėtu šansų mumis naudotis. Žinoma nesu aš toks naivus, tik sūris pelėkautose yra už dyką.
Dėkui už išsakytas nuomones.

A
  • 17 Geg '12

@windows rašė:
Siaip man keista girdeti, ypac tai skambant is linuxisto puses kad reikia suvedineti tikrus duomenis kazkur registruojantis.

O kas čia keisto? Pasitiki paslauga tai registuojasi normaliais duomenim, nepasitiki nesiregistruoji visai. Įvedimas nesamonintų duomenų neretai yra ir dalis tų paslaugų taisyklių pažeidimas. Jei yra optional fieldai, tuomet jau tavo pasirinkimas vesi ar nevesi info.

W
  • 1
  • 17 Geg '12

@apocalipso rašė:

@windows rašė:

O kas čia keisto? Pasitiki paslauga tai registuojasi normaliais duomenim, nepasitiki nesiregistruoji visai. Įvedimas nesamonintų duomenų neretai yra ir dalis tų paslaugų taisyklių pažeidimas. Jei yra optional fieldai, tuomet jau tavo pasirinkimas vesi ar nevesi info.

Ok paslauga vadinasi tarkim vmware player, taciau norint ji atsisiusti turi atlikti registracija
https://my.vmware.com/web/vmware/evalcenter?p=player
Dabar tu man paaiskink kokio velnio jiems reikalingas tikras mano vardas ir pavarde? Jei jie nori siusti man reklaminius siuntinukus su meiles prisipazinimais turi uztekti ir mano spamui skirto emailo adreso tuo tikslu.

Sita as pateikiau tiktais kaip viena pavyzdi, tokiu pavyzdziu kur reikalaujami asmeniniai duomenys dabar yra vos ne standartas, kai anskciau uztekdavo tiktais email adreso. Ir cia net nekyla klausimas pasitikiu as paslauga ar ne.
Tarkime is atviro kodo - https://login.launchpad.net/57thFh71vPT ... ew_account

Artis teisingai issireiske, jei nenori kad tavim naudotusi, nesuteik jiems to sanso. Jeigu tu leisi jiems is pradziu zengti toki zingsni kaip vardo pavardes reikalavimas, tai gal kitas zingsnis bus jau ir asmens kodo, arba tikro trojano instaliavimas i tavo kompiuteri ir priezastis bus tipo tokia: "mes norime isitikinti jusu identiteto tikrumu, kad nesate botas, nenaudojates musu paslauga kriminaliniais tikslais ir isvis musu sukis yra apsaugokite vaikus, todel privalote po registracijos instaliuoti sita duomenis renkancia programa i savo kompiuteri"

A
  • 17 Geg '12

Artis teisingai issireiske, jei nenori kad tavim naudotusi, nesuteik jiems to sanso. Jeigu tu leisi jiems is pradziu zengti toki zingsni kaip vardo pavardes reikalavimas, tai gal kitas zingsnis bus jau ir asmens kodo, arba tikro trojano instaliavimas i tavo kompiuteri ir priezastis bus tipo tokia: "mes norime isitikinti jusu identiteto tikrumu, kad nesate botas, nenaudojates musu paslauga kriminaliniais tikslais ir isvis musu sukis yra apsaugokite vaikus, todel privalote po registracijos instaliuoti sita duomenis renkancia programa i savo kompiuteri"

Pilnai su Tavimi sutinku, pirma atpalaiduok diržą, o po to ir kelnes lengviau numaus...

I
  • 17 Geg '12

Man irgi švelnios formos paranoja. Todėl paieškai naudoju duckduck, o naršykles - Epiphany ir SRWiron. Gal jos ir neveikia tobulai ir lūžinėja karts nuo karto, bet žinia, kad Firefox, Chrome ar Chromium trackina - veikia mane psichologiškai.
Didysis Brolis Jus stebi, aha

A
  • 17 Geg '12

Launchpad'e žmonės rašo savo tikrus vardus paprasčiausiai dėl to, kad nori būti atpažinti. Tai visiška priešingybė nuo tų žmonių, kurie trolina naujienų puslapių komentaruose ir forumuose.

Vardas ir Pavardė yra useless informacija. Amžius, lytis, pomėgiai ir interesai va čia ta informacija, kuri generuoja pinigus. Šiais laikais jūs kaip asmenybės niekam nedominate (jūs nei politikai nei super-star'ai), domina tik jūsų piniginės. Tad perdaug nesureikšminkit savęs. Jei bad-guys norės jus į sibirą išvešt, išsimuš duomenys iš valstybinio registro centro, ISP, Mobilaus provaiderio ar pasvilinus draugo šikną, bet tikrai su googlu nesiterlios.

Googlui nereikia trojanų, kad surinkti info, jūs patys jam duodate tiek kiek reikia: Sumesk failus į google-drive, įrašyk užklausą į google-search, parašyk/gauk emailą į google-gmail. Informacija + reklama tai kaina, kurią sumokate už šiais paslaugas

@Igelis rašė:
Chrome ar Chromium trackina

Chromium netrackina, (usability trackinimą gali konfiguruoti pats naudotojas). Na jei filosofija pasikeitė, duok linką - žinosiu.

W
  • 17 Geg '12

Vardas ir Pavardė yra useless informacija. Amžius, lytis, pomėgiai ir interesai va čia ta informacija, kuri generuoja pinigus.

Realus pavyzdys:
Tikrai esate girdeje apie darbdaviu tikrinamus socialinius tinklus apie busimus darbuotuojus tokius kaip facebook kur paprastai registruojamasi su savo tikru vardu pavarde.

O launchpade zmones gali rasyti ir su pseudonimais manau niekas tam nepriestarautu. Nes kitas etapas kaip sakiau pagal tavo mastyma butu jau prasyti ne vardo/pavardes bet tavo asmens kodo, kad kiti zmones galetu tave dar labiau atpazinti...
Reikia tikrai buti naivuoliu, kad pagalvoti jog jei as palikinesiu kur nereikia savo varda/pavarde, tai kokia Zoze is balbieriskiu kaimo negales kai ko apie mane suzinoti vien tik ivedusi mano varda/pavarde i google.

O del googlo ir beje kitu paieskos ir taip toliau sistemu ar puslapiu. Tai kaip sakiau tam yra skirtas specialus projektas Tor.

Edit: dar apie Tor nauda, ir siaip kas dabar vyksta ar vyks http://www.cbc.ca/news/technology/story ... -bill.html

A
  • 17 Geg '12

@windows rašė:
Tikrai esate girdeje apie darbdaviu tikrinamus socialinius tinklus apie busimus darbuotuojus tokius kaip facebook kur paprastai registruojamasi su savo tikru vardu pavarde.

Rimti darbdaviai naudojasi Linkedin, o ne facebook'u.. Šiaip reiktų susimąstyti apie save, jei net facebook gėda parodyti.

@windows rašė:
O launchpade zmones gali rasyti ir su pseudonimais manau niekas tam nepriestarautu. Nes kitas etapas kaip sakiau pagal tavo mastyma butu jau prasyti ne vardo/pavardes bet tavo asmens kodo, kad kiti zmones galetu tave dar labiau atpazinti...

Ar į draugus, pažystamus ir šiaip žmones kreipiesi asmens pasu? Šiaip dėl psiaudonimų niekas per galva Launchpad'e neduoda. Visas pointas kad tave apažintų bendraminčiai.

@windows rašė:
Reikia tikrai buti naivuoliu, kad pagalvoti jog jei as palikinesiu kur nereikia savo varda/pavarde, tai kokia Zoze is balbieriskiu kaimo negales kai ko apie mane suzinoti vien tik ivedusi mano varda/pavarde i google.

Turi ką slėpti? ar manai, visos kaimo zosės tik ir laukia kol kontakinė info numesi puls kaip bitės prie medaus?

Jei internete nekakini kur papuola (dėl ko būtų gėda prieš draugus), nematau reikalo slapstytis.

W
  • 17 Geg '12

Rimti darbdaviai naudojasi Linkedin, o ne facebook'u.. Šiaip reiktų susimąstyti apie save, jei net facebook gėda parodyti.

Prajuokinai.
Protingas darbdavys patikrins tave per visus socialinius tinklus noredamas geriau susidaryti tavo psihologini portreta, ir tokius dalykus kuriu tu i linkedin nededi. Nekalbant jau apie draudimo kompanijas ir co.

Ar į draugus, pažystamus ir šiaip žmones kreipiesi asmens pasu? Šiaip dėl psiaudonimų niekas per galva Launchpad'e neduoda. Visas pointas kad tave apažintų bendraminčiai.

Bendraminciai paprastai gali kreiptis ir pseudonimu. Greiciausiai ir per ubuntu release party i Sirexa visi ir kreipiasi buten Sirex. Mano seni draugai irgi kreipiasi i mane pseudonimu, o darbdaviai Vardu/Pavarde.

Turi ką slėpti? ar manai, visos kaimo zosės tik ir laukia kol kontakinė info numesi puls kaip bitės prie medaus?

Ar tu kartais nedirbi kokiam SST? Ivesk i google - "If you don't have anything to hide, you don't have anything to worry about". Visu pirma reikia skirti kas yra asmens privatumas, ir kokie isstatymai su tuo susije. As tikrai negaliu suprasti kaip toks zmogus kaip tu "linuxistas" gali taip aukoti savo laisve.

Asmeniskai man nekiek negeda del savo "blevyzgu" sitame forume, taciau as zinau kur galima nubrezti savo privatumo ribas, ir savo apatiniu namo kieme dziovinimui nekabinu.

A
  • 17 Geg '12

@windows rašė:
As tikrai negaliu suprasti kaip toks zmogus kaip tu "linuxistas" gali taip aukoti savo laisve.

Manęs dar niekas neuždarė už tai, kad savo tikrus duomenis nurodau, tad nesuprantu kurioje vietoje tą laisvę aukoju.

A
  • 17 Geg '12

Sako dešimt žmonių, dešimt tiesų. Taip kiekvienas turim susiformavę savo nuomonę, į pasaulį žiūrim kiekvienas iš savo taško. Bet kaip suprantu Jūs abu nesat iš kelmo spirti ir turit tuose reikaluose patirties. Pasikartosiu klausdamas kokias interneto naršykles bei paieškos sistemas naudoti, kad maksimaliai sumažinti savo duomenų bei pomėgių atskleidimą?

Dėkui.

D
  • 17 Geg '12

Enciklopedija. Manau pats geriausias variantas jums būtu.

A
  • 17 Geg '12

@donatas_s rašė:
Enciklopedija. Manau pats geriausias variantas jums būtu.

dėkui...