Lenovo E520 12.04LTS bedos

R
  • 28 Bal '12

Sveiki, pirmiausia pradesiu nuo to, kad noriu pasidaryti stabiliai veikiancius Ubuntu 12.04lts ant savo Lenovo E520, taciau jau baigiu nusivilti, kad to nepavyks, nes turiu keleta problemu, del ko negaliu visko susitvarkyti.

  1. Turbut pirmiausia problema butu tokia, kad nezinau, kaip susitvarkyti savo vaizdo draiverius. Pas mane dviguba korta su Intel 3000 + ATI Radeon 6630M. Bandziau anksciau ivarius budus parsisiust is ati puslapio driverius ir instaliuot paprastai su sudo sh ... catalysta, taciau instaliavus man sucrashindavo viskas ir paskui loadinant linuxams ismesdavo begale komandiniu eiluciu juodame ekrane ir viskas ten ir sustodavo, isirasius 11.10 jau beda sustodavo ties tuo, kad ismesdavo bent jau lentele su pasirinkimais ka daryti: paleisti is naujo X serveri ir t.t., nes ubuntu veikdavo po driveriu instaliavimo zema grafine veiksena,o kas svarbiausia, kad banadant ijungti catalysta ismesdavo lentele, kad catalystas neaptinka jokios grafines kortos. Vakar atsinaujines 12.04beta pabandziau instaliuoti vel is ati puslapio driverius naudodamas sia komanda: sudo sh amd-driver-installer-12-4-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/precise. Tada kaip ir suinstaliavo driverius tuos, raso viskas be klaidu pavyko, bet instaliavosi jau nebe catalyst setupu,kurio beje as ir nerandu dabar kompe. Dabar ir sedziu nezinau, kaip paziureti ka daryti ar tie driveriai aktyvinti is ati puslapio ar vel no luck sedziu be driveriu..

  2. antra beda butu tokia, kad vakar bandziau zaisti su eyecandy zaisliukais ir ieskojausi kaip isidiegt faenza iconas ir pridejus "http://ppa.launchpad.net/tiheum/equinox/ubuntu precise main
    nza icon theme" saltini man dabar nei instaliavo iconas, raso kad neranda tokio dalyko, ir kas graziausia isidiegus synaptica jis neatsidaro suchrashina del sito repositorie, tas pats ir su ubuntu programu centru, isviso neisijungia, raso ubuntu patyre vidine klaida, siusk nesiuntes pranesimus, nieko, net nebeissiuncia. Ismesciau lauk ta repositori, bet su unity nezinau kur rast tuos visus saltinius, nzn patarkit ka daryt.

  3. trecia beda butu tokia, kad kaskas nutiko su skype programa. tik ijungiu skype ir dar jei jugniantis visa sistema ubuntu uzlusta, peles kursorius praktiskai vos bepajuda, negaliu nieko nei isjungt nei ijungt, kol galiausia turiu isjungti priverstinai laptopa.
  4. na ir turbut aktualiausia dar viena beda, nezinau kaip susitvarkyti savo Mezon modema ZTE AX326
  5. na ir cia net nepavadinciau to problema, tiesiog noriu susitvarkyti pagaliau ubuntu iki tokio lygio: http://ubuntuone.com/5fvpvVhBw9lMAwV5lbJQaq, o tam trugdo anksciau mintos problemos bei mano nemokejimas elgtis su linux.

Ilga litanija, bet prasau pagelbeti

R
  • 28 Bal '12

Beje pastebejau, kad su Ubuntu is laptopo ventiliatoriaus eina karstas oras, reiskia kaista, ko nera su windowsais, gal del vaizdo driveriu?

V
  • 28 Bal '12

Nereikėjo ten lyst.
1.Paieškok gugleje tema vga_switcheroo on Linux.

  1. Dėl vidinės klaidos
    sudo apt-get install -f
    
    Dėl ikonų ir temųsudo add-apt-repository ppa:webupd8team/themes sudo apt-get update
    O jau ten kokias norėsi temas ir pasirinksi. Siūlau dar instaliuot MyUnity.
    viewtopic.php?f=2&t=8264
    3.Skype kokią versiją ir iš kur instaliuot?

x. dėl temperatūros http://forums.lenovo.com/t5/ThinkPad-Ed ... d-p/586829

R
  • 28 Bal '12

Kiek permeciau akim internete, tai su tavo laptopu ir ubuntu bedu neturetu but, jeigu ne ATI vaizdo plokste... Zmones naudoja Intel ir vargo nemato. Per "Hardware Drivers" diegtis tvarkykles neina?

R
  • 28 Bal '12
snigurack@snigurack:~$ sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/themes
[sudo] password for snigurack: 
You are about to add the following PPA to your system:
 Various GTK / Metacity themes and icon themes that do not have their own PPA (and a few dependencies)

Feedback and theme requests: http://www.webupd8.org/2011/03/announcing-webupd8-themes-ppa.html
 More info: https://launchpad.net/~webupd8team/+archive/themes
Press [ENTER] to continue or ctrl-c to cancel adding it

Executing: gpg --ignore-time-conflict --no-options --no-default-keyring --secret-keyring /tmp/tmp.BH0Kh4IWHB --trustdb-name /etc/apt/trustdb.gpg --keyring /etc/apt/trusted.gpg --primary-keyring /etc/apt/trusted.gpg --keyserver hkp://keyserver.ubuntu.com:80/ --recv 7B2C3B0889BF5709A105D03AC2518248EEA14886
gpg: requesting key EEA14886 from hkp server keyserver.ubuntu.com
gpg: key EEA14886: "Launchpad VLC" not changed
gpg: Total number processed: 1
gpg:              unchanged: 1
snigurack@snigurack:~$ sudo apt-get update
E: Type 'nza' is not known on line 2 in source list /etc/apt/sources.list.d/tiheum-equinox-precise.list
E: Nepavyko perskaityti šaltinių sąrašo.
snigurack@snigurack:~$

Stai cia log'as, kai bandau update padaryti :/ gal tiesiog galit pasakyt kaip istrint ta nza repositories? nes per manau man nei programu centras neveikia, nei synaptic..

Toliau del hardware drivers, tai cia lietuviskai aparatines tvarkykles? ant beta 12.04 bandziau, bet aktyvinasi o bandant ijungt catalyst meta lentele kaip ir sakiau, kad neranda vaizdo kortos jokios ati ir t.t.

TOLIAU:

snigurack@snigurack:~$ sudo apt-get install -f
Skaitomi paketų sąrašai... Baigta
Konstruojamas priklausomybių medis       
Skaitoma būsenos informacija... Baigta
0 atnaujinti, 0 naujai įdiegti, 0 bus pašalinta ir 0 neatnaujinta.
E: Type 'nza' is not known on line 2 in source list /etc/apt/sources.list.d/tiheum-equinox-precise.list
E: Nepavyko perskaityti šaltinių sąrašo.
snigurack@snigurack:~$

logas, vel klaidos..
Toliau dar del skype nezinau kokia versija jau nebepamenu kaip instaliavau, senai ja buciau isdieges bent jau per programu centra ar tai synaptic, bet nei vienas ju del to repositories neveikia..

Dar, per MyUnity bandant kokia atsisiusta tema aktyvinti, visa tema gaunasi kai koks windows classic temos tipo, nu neveikia zodziu, nebezinau atvirai pasakius ka ziuret tvarkytis, gal kuris galetumete per teamviewer paziuret patys kas ir kaip netaip pas mane, manau butu greiciau, jei netyngite.

W
  • 28 Bal '12

Sakyk teamviewerio id ir pasw, arba mane pridek accountas - jusski

R
  • 28 Bal '12
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/tiheum-equinox-precise.list
sudo gedit /etc/apt/sources.list.

atsidarys repozitoriju sarasas. Trink arba uzkomentuok # nereikalingus saltinius.

sudo apt-get update

poto bandyk atsidaryt programu centra ar synaptic.
Nebedeliok neaiskiu repozitoriju (ypac tokiu nieku kaip temos, ikonos) i surces list. Beto ziurek kad tai gali but senos ir neveikiancios.
Temos dedamos i namu aplanka (reikia isarchyvuot) .themes
Ikonos i .icons

R
  • 29 Bal '12

Raimeksai aciu bent repozitorija pasalinau ir ubuntu centras su synaptic veikia, tik nesupratau vieno dalyko, darant update yra laaaabai daug ignoruojamu, klaidingu ir neveiksniu ten atnaujinimu taip supratau, kai per terminala eina komand.eiluites, atnaujinimu. Beje atidarius vel gi su komanda repozitoriju sarasa su gedit, jis yra visiskai tuscias ir nera nei ka trint, nei uzkomentuot.

O del team viewer, tai kodai tokie:

ID: 594 xxx x17
Password: xxxx

palieku team ijungta, tad kodai nepasikeis kolkas, prasom jungtis pagelbet

Xa, jau galvojau nebebus visdelto bedu su programu centru.. Isdiegiau skype, atsisiunciau is skype.com nauja, ijungiau diegti ir opa "programu centras patyre vidine klaida"..

V
  • 29 Bal '12

Pagal aprašymą suprantu 12.04 versiją instaliavai „nešviežiai“? Upgreidas. Instaliavai ant viršaus kitos?

R
  • 29 Bal '12

Skypą diegiant paskutiniu metu beveik visada (girdėjau ) užlūžta. Taisom terminale:

sudo apt-get install -f
R
  • 29 Bal '12

Biški nesveikai ten prisidėjęs saugyklų... (man seansą nutraukė ir pasiūlė pirkt Teamviever , beto nemoku dirbt aš su programa...). Atsidaryk Synaptic, eik: Nustatymai-Saugyklos->Kitos programų saugyklos. Ir nuimk varnas nuo visokių PPA ir panašiai.

V
  • 29 Bal '12

Na nežinau 3d palaikomas su atviro kodo radeon tvarkyklėm. Iš programinės įrangos valdyklės ATI neaktyvinčiau.
Saugyklą pavaliau, prie Skype debian saugyklos nenori jungtis nors sėkmingai instaliavos.
Temos keičiamos.
P.S. Atsijungiau. Pradėjo jungtis daugiau vartotojų, kažko pradėjo pakybinėt langas.

V
  • 29 Bal '12

@raimeksas rašė:
... (man seansą nutraukė ir pasiūlė pirkt Teamviever , beto nemoku dirbt aš su programa...).

Gal po kokiu 5 minučių siūlo pirkt registruotis ir man, ignoruoji ir toliau naudojiesi.

R
  • 29 Bal '12

Jeigu su open tvarkyklėm labai lagina vaizdas aš labai pagalvočiau apie darbastalio aplinkos keitimą (nenaudot compiz bent), pvz XFCE ar MATE, LXDE. Xubuntu turi savo lengvą langų compozitingą.

R
  • 29 Bal '12

Na ka, dabar kaip ir ok viskas, repositories visas nuimt teko. Atrodo vaizdo plokste kaip ir aktyvi, bet vis dar nesuvokiu kuri, intel ar ati, ir kaskodel dabar isijunge laptopo velntiliatorius ir pucia labai karsta ora, kaista.. Na ir liko didziausia problema Mezon modemas: http://vyteniss.wordpress.com/2011/11/1 ... zte-ax326/ gal kas daret ka pagal si gida? Gal kas galetu su juo pagelbeti, nes man cia sudetingai atrodo :/

P.s. dabar team viewer tuscias, galit pasijungt pziureti

W
  • 29 Bal '12

Prie taves kazkodel neina pasijungti.
Pucia karsta ora tau del Teamviewerio, pries nuluztant maciau kad Teaamviewer ir Xorg naudoja po 50% tavo procesoriaus.

R
  • 29 Bal '12

team vieweri isjungiau ir ijungt vel norejau, kad pakeist kodus ir nebeisijungia jis.. :/ stebuklai kaskokie

V
  • 29 Bal '12

@romen rašė:
Atrodo vaizdo plokste kaip ir aktyvi, bet vis dar nesuvokiu kuri, intel ar ati, kaskodel dabar isijunge laptopo velntiliatorius ir pucia labai karsta ora, kaista..

lspci |grep VGA
cat /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch

BIOS-e nėra pasirinkimo kokią naudot video kortą?

R
  • 29 Bal '12

@Vladasl rašė:

@romen rašė:
Atrodo vaizdo plokste kaip ir aktyvi, bet vis dar nesuvokiu kuri, intel ar ati, kaskodel dabar isijunge laptopo velntiliatorius ir pucia labai karsta ora, kaista..

lspci |grep VGA
cat /sys/kernel/debug/vgaswitcheroo/switch

BIOS-e nėra pasirinkimo kokią naudot video kortą?

Nuluzo visai ubuntu nespejus patikrint su Tavo komandomis, restartuoti laptopa bandziau, ir ties bootscreenu sufreezino ir viskas, peles kursorius per viduri tik atsirado, jis nejuda, neveikia nei "ctrl+alt+f1 :/

W
  • 29 Bal '12

Boot screene nera pasirinkimo boot safe ar recovery ar last mode?