Programavimo kalbos

W
  • 2 Lie '12

@VytautasR rašė:
Tai kitose kalbose visi tie klausimai ispresti naudojant pvz := ar <- vietoj =. Labai paprastai ir net mokykloje ideta. O ne kokios tai klases t.t.

Nieko nesupratau, tai nori pasakyti parasydamas
x := x := 3
bus visai kitas rezultatas nei
x = x = 3
?
Klausykite gerbiamasis jus mane tikrai stebinate.

Neireikia cia interpretaciju makrosai yra ... ir niekam tikes ir as ta sakiau ir sakysiu ir R moduliai pilnai tobulesni ir paprastesni uz makrosus ir ju nei programuoti nereikia tik atsisiusti daug paprasciau ir tu to nei neneigi, matyt ir tau paciam tas aisku. Tik bandai kazkokius zodziu zaidimus kas jau man pradeda nusibosti.
Ir R modulius naujus galima kurti kokia nori kalba, o ekslelio makrosus tenka rasyti su kazkokia tai shudina kalba kuri niekam daugiau netinka ir nenaudojama.

Na man kaip troliui tikrai patinka skaityti, kai jau tu n-tajeme poste parodai kad nesupranti kas yra ir kam naudojami excell macrosai. Man tiesiog sirdis dziaugiasi tavo neismanymu.

Apibendrinant jei gauni 3 skacius ir juos reikia padazyti kokiom tai spalvom tai ekselis tam tinka vetra tada ekseli pirkti uz 300 lt ir susiprogramuoti makrosus triju skaiciuu padazymui be jokios realios prespektyvos tas programavimo zinias kur nors taykti tokiau ar ta ekseli kam nors rimciau . Jei duomenis reikia apdoroti, nubraizyti grafikus tai teks atsisisti R. Jei duomenu daug irgi R bet kokiu atv. i ekseli paprasciaui netilps.

Pala pala, o kur dingo nemokamas open office? Ar cia tik excell blogas o open office calculate ar kaip ten vadinasi jau geras?

Ogo, tai pagaliau gryzome prie pradinio mano teiginio kur as sakiau kad kiekvienai problemai spresti yra tam skirti irankiai? Na tu tikrai malacius, reiktu man paskaiciuoti kiek cia tu postu prirasei, kol galiausiai pripazinai kad as sakiau teisybe. Bravo Vytautai.

V
  • 1
  • 2 Lie '12

Nieko nesupratau, tai nori pasakyti parasydamas
x := x := 3
bus visai kitas rezultatas nei
x = x = 3
?
Klausykite gerbiamasis jus mane tikrai stebinate.

x := x := 3

cia x priskiriama 3

x = x = 3

cia x gali buti arba true arba 3 priklausomai nuo to kokia kalba.

Na man kaip troliui tikrai patinka skaityti, kai jau tu n-tajeme poste parodai kad nesupranti kas yra ir kam naudojami excell macrosai. Man tiesiog sirdis dziaugiasi tavo neismanymu.

Ir kam jie naudojami gali pasakyti ar vel wikipedija copy-paste varysi?
Man patinka tau aiskinti tai, ka tu man kartu aiskini, kad to pradinukus mokina. ;D

Ar cia tik excell blogas o open office calculate ar kaip ten vadinasi jau geras?

Na bent jau uz ji moket nereikia siap tai tas pats. Ai dar nereikia sutikti su sado-mazo stiliaus tekstu pries naudojant.

kiekvienai problemai spresti yra tam skirti irankiai?

Taip, jei nori nuspalvinti tris skaicius tam gali nusipirkti ekseli uz 300 lt ir spalvota spauzdintuva dar nepamirst ir skaityt apie makrosus jei reikia suskaiciuot ka nors tarkim kokia statistika ir nubraizyt grafika tam yra R.
Su ekseliu nepavyks nubraizyti jokio grafiko virs 5 klases lygio ir jokie rimti duomenys paprasciausiai netilps.

W
  • 2 Lie '12

@VytautasR rašė:

x = x = 3

cia x gali buti arba true arba 3 priklausomai nuo to kokia kalba.

Tai pala as pamates x = x = 3 ziuredamas kazkokia programavimo kalba parasyta koda nesugebesiu suprasti ka tai reiskia?

Ir kam jie naudojami gali pasakyti ar vel wikipedija copy-paste varysi?
Man patinka tau aiskinti tai, ka tu man kartu aiskini, kad to pradinukus mokina. ;D

As jau tau daviau nuoroda, nepatingek paskaityti, kadangi as iskart supratau kad tu net neturi supratimo kas tai yra. Taip sakant manes siuo atzvilgiu visai nenustebinai.

Taip, jei nori nuspalvinti tris skaicius tam gali nusipirkti ekseli uz 300 lt ir spalvota spauzdintuva dar nepamirst ir skaityt apie makrosus jei reikia suskaiciuot ka nors tarkim kokia statistika ir nubraizyt grafika tam yra R.

Kodel R, o kodel ne SPSS, arba S-plus. O gal pabandom ir c++, nors visdelto fortranas irgi ta sugeba.

V
  • 2 Lie '12

As suprantu kas yra makrosai o tu ne tik i google susiradai ir dabar kisi man skaityt Geras

Tai pala as pamates x = x = 3 ziuredamas kazkokia programavimo kalba parasyta koda nesugebesiu suprasti ka tai reiskia?

Sugebesi, bet gali kilti painiava ypac jei projektas keliom kalbom. As neesu pries x=3, bet x:=3 turi privalumu nemazu, bent tikrai vertu : paspaudimo.

Kodel R, o kodel ne SPSS, arba S-plus. O gal pabandom ir c++, nors visdelto fortranas irgi ta sugeba.

Nu jo situs dalykus palygint butu rimta sneka. O ne triratuka su motociklu.

W
  • 2 Lie '12

@VytautasR rašė:
As suprantu kas yra makrosai o tu ne tik i google susiradai ir dabar kisi man skaityt Geras

Tai pala as pamates x = x = 3 ziuredamas kazkokia programavimo kalba parasyta koda nesugebesiu suprasti ka tai reiskia?

Sugebesi, bet gali kilti painiava ypac jei projektas keliom kalbom. As neesu pries x=3, bet x:=3 turi privalumu nemazu, bent tikrai vertu : paspaudimo.

Pvz carpal tunnel sindromas i tu privalumu sarasa speju neieina?

V
  • 2 Lie '12

Nezinau kas tas carpal tunnel sindromas.

W
  • 2 Lie '12

@VytautasR rašė:
Nezinau kas tas carpal tunnel sindromas.

Na na naudoji linuxus, ir greiciausiai turi google juodaji dirza bet vis tiek klausi kas tai yra.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carpal_tunnel_syndrome

W
  • 2 Lie '12

Beje kaip ten su R butu toks variantas

if (a<-3)
...

Tai yra man idomu, kaip jus pagrysite privalumus. (specialiai kaip ir jusu pavyzdziuose nenaudaujau tarpu)

V
  • 2 Lie '12

if (a<-3)
...
Cia butu akivaizdi klaida.

O ka cia reiskia?
if (a=3)
...
(vel pradesi "priklauso nuo to kokia, kalba koks kontekstas, kitaip sakant nezinau, na bet taip zymiai geriau" )

O geriausiai ir paprasciausiai, net pradinukui pagal tave taigi taip:
=IF(A1=3,...,"")
Nors cia akivaizdziai gresia COBOL sindromas.
Ir kas paiskins kam mokykloj vaikus terorizuoti su tokiu COBOLIZMU?
(neiskaitant samokslo teorijos apie tai kaip parduoti daugiau COBOL interpretatoriu mokyklom po 300 lt/instaliacija)

W
  • 3 Lie '12

@VytautasR rašė:
if (a<-3)
...
Cia butu akivaizdi klaida.

Na va pradinis taskas jau pradetas, tai yra R kalboje naudojami priskyrimo simboliai yra naudojami ir nebutinai priskirimui bet atrodys taip pat kas ves i kartais sunkiai pastebima klaida.
Tikrai nereikia cia gincytis kad pastebeti tokia klaida yra labai lengva.

O ka cia reiskia?
if (a=3)
...
(vel pradesi "priklauso nuo to kokia, kalba koks kontekstas, kitaip sakant nezinau, na bet taip zymiai geriau" )

Ne visiskai nepradesiu, nes tu man parodyk toki atveji kai priskyrimo simbolis gali buti klaidingai panaudotas kitam kaip mano pateiktu atveju.
Tai yra jei as zinau kad = yra priskyrimo simbolis sitoje kalboje as tikrai zinosiu ka jis reiskia priesingai mano pateiktam R variantui kur ta pati simboliu kombinacija toje pacioje kalboje reiskia skirtingus dalykus priklausomai nuo konteksto ir tarpu
Kitaip tariant Vytautai parodyk man tokia situacija su = simboliu kur gali buti padaryta tokia ziopla klaida.
Variantas

if (a=b)
...

netinka, kadangi cia bus panaudotas vienas simbolis kuris nelabai gali buti sumaisytas su

if (a==b)
...

Nebent tu tada tuo paciu turesi irodyti kad

a<--b

irgi panasiu pobudziu negali buti sumaisytas ir gautas neteisingas rezultatas
tai yra norejom parasyti

a <- -b
bet praleidom - ir gavom neteisingai uzrasyta
a <- b

arba

(a < --b)
ir
(a <- -b)

Tai yra as galiu pasakyti kad naudojat <- R kalboje yra tas pats kas sakyti, kuo toliau i miska tuo daugiau partizanu.

O geriausiai ir paprasciausiai, net pradinukui pagal tave taigi taip:
=IF(A1=3,...,"")
Nors cia akivaizdziai gresia COBOL sindromas.
Ir kas paiskins kam mokykloj vaikus terorizuoti su tokiu COBOLIZMU?
(neiskaitant samokslo teorijos apie tai kaip parduoti daugiau COBOL interpretatoriu mokyklom po 300 lt/instaliacija)

Hmm nezinau ka tu norejai pasakyti, bet

for (a=3, a<5, a=a+1)

yra galima sakyti standartinis parasymas C kalboje, lygiai taip pat galiu parasyti ir

if (a=3 && getError(a+b))

Nezinau ar toki dalyka naudoja, speju kad cia butu blogas programavimo pavyzdis, bet kadangi as nesu programuotojas tai toki triuka galiu atlikti.

Dar vienas variantas

if (a = (function_1(a), function_2(a))

Tai yra visais siais atvejais as panaudojau priskyrimo zenkla '=' loginiuose sakiniuose ir nepadraiau rodos klaidos. Prisipazystu C mokinausi tiktais mokykloje ir tai buvo pries N metu todel gal kazka ir ne taip parasiau.

W
  • 3 Lie '12

Dar vienas variantas, speju turetu veikti (neturiu C kompiliatoriaus), bet loginiame if() specialiai panaudojau priskyrima o ne '==' ir tai siuo atveju irgi nera klaida.

#include <stdio.h>
#include <math.h>
double factorialas (double);
int main() {
    double a, b;
    a = 10;
    b = factorialas(a);

      printf("%f skaiciaus faktorialas yra lygus %f", a, exp(b));
    return 0;
}
double factorialas (double a)
{
    double temp = a-1;
    if (a = log(a))       
        return a + factorialas(temp);
    else
        return 0;
}
V
  • 3 Lie '12

Na taip nera klaida, nes if visados dabar vygdomas, o negana viduj if skliaustu a visados priskiriamas 2. Cia istorinis bugas vienai kompanijai sukeles 7 milijonu nuostoli.
Bet tu cia labai gudriai suki kalba i R vs C, kad as is inercijos pradeciau C kritikuot.

O ko man nepasakoji apie:

=IF(A1=3,...,"")

Privalumus? Gi taip gyrei cia ekselio kringeliuze kaip nuostabiausia kalba duomenu apdorojimui per kelis pusl.

W
  • 3 Lie '12

@VytautasR rašė:
Na taip nera klaida, nes if visados dabar vygdomas, o negana viduj if skliaustu a visados priskiriamas 2. Cia istorinis bugas vienai kompanijai sukeles 7 milijonu nuostoli.

Rimtai?
Taigi as tau ka tik pateikiau pavyzdi kur if panaudojau priskyrima ir dar su rekursiniu algoritmu. Aisku ten ganetinai kvailas algoritmas kadangi as netikrinau ar ivestyje nera neigiamu reiksmiu, be to speju kokio dydzio faktoriala paskaiciuos priklausys nuo to kiek kompiliatorius leis vykdyti rekursijos lygiu bei double skaiciaus ribu rasant rezultata su mano veliau naudota exp(b) funkcija.

Beje kiek zinau, kiekvienas normalus kompiliatorius visada tau pranes jei pamatyt kad galbut tu neteisingai panaudojai if (a = 2), ir tai man rodos jau buvo pries gerus 10 metu.

O ko man nepasakoji apie:

=IF(A1=3,...,"")

Privalumus? Gi taip gyrei cia ekselio kringeliuze kaip nuostabiausia kalba duomenu apdorojimui per kelis pusl.
[/quote][/quote]
Prasau mano citata kur as gyriau ekseli kaip nuostabiausia kalba duomenu apdorojime. Taip sakant as dar nesu nusenes ir atmintis pas mane neslubuoja.

Beje kur tavo argumentai del

if (a<-2)

Tik nesakyk kad ta pati kompanija kur programuotojas butu padares va tokia pacia klaida nebutu jau patyrusi tu 7 milijonu, nes cia lygiai tokia pati klaida.

V
  • 3 Lie '12

Prasau mano citata kur as gyriau ekseli kaip nuostabiausia kalba duomenu apdorojime. Taip sakant as dar nesu nusenes ir atmintis pas mane neslubuoja.

Tu gal pats papasakok apie ka tu cia rasinejai sitoj temoj vakar, net tas tavo prasau citata..., o cia as galvoj turejau ka kita... man jau nusibodo.

matai if(a<-2) yra akviaizdu, kad ne if(a=2), kas kaip sakei tas pats kaip if(a==2), o gali buti ir vsai ne tas apts, o gali buti ir tas pats

W
  • 3 Lie '12

@VytautasR rašė:

Prasau mano citata kur as gyriau ekseli kaip nuostabiausia kalba duomenu apdorojime. Taip sakant as dar nesu nusenes ir atmintis pas mane neslubuoja.

Tu gal pats papasakok apie ka tu cia rasinejai sitoj temoj vakar, net tas tavo prasau citata..., o cia as galvoj turejau ka kita... man jau nusibodo.

Na vis dar laukiu savo citatos kur as sakiau kaip kad tu tvirtini kad

ekselio kringeliuze kaip nuostabiausia kalba duomenu apdorojimui

Prasome be atsikalbinejimu tiktais.

matai if(a<-2) yra akviaizdu, kad ne if(a=2), kas kaip sakei tas pats kaip if(a==2), o gali buti ir vsai ne tas apts, o gali buti ir tas pats

Nuo kada akivaizdu? Lygiai taip pat as galiu pasakyti tokiu atveju kad ir if(a=2) yra akivaizdu. Tai yra kas ten taip sake kad

if(a<-2)

yra lengvai pastebima klaida, ypac kai pats Vytautas savo pirmame poste R koda rase isvis be tarpu.

V
  • 3 Lie '12

Matai visa beda, kad tu rasai ir po to kai paklausiu apie ka rasai negali atsakyti i ta klausima. Cia taip su papuga snekant kuri kartoja rekalamas is kompu pardes irgi gali gautis.

As nemanau, kad tu kada gyvenime suvoksi skirtuma tarp a:=2 (a<-2), a=2 ir a==2. Prarandu vilti toliau tau ta mokinti.

W
  • 3 Lie '12

@VytautasR rašė:
Matai visa beda, kad tu rasai ir po to kai paklausiu apie ka rasai negali atsakyti i ta klausima. Cia taip su papuga snekant kuri kartoja rekalamas is kompu pardes irgi gali gautis.

Kitaip tariant bandei man pripraisyti zodzius kuriu as nesakiau, kai as nurodziau tavo klaidas bandant mane perfrazuoti ir paprasiau kad tu parodytum kur as taip sakiau tu sprukai i krumus ir pradejai bendromis frazemis atsikalbineti.
Cia yra standartinis triukas taip sakant nelabai ypatingas, bet parodo kad zmogus nenori pripazinti savo klaidu.
Dar vienas pastebejimas yra kad bandai savo pasnekovui priskirti tam tikras mintis, kur galvoji kad jis turi taip mastyti. Taip sakant isankstinis nusistatymas.

As nemanau, kad tu kada gyvenime suvoksi skirtuma tarp a:=2 (a<-2), a=2 ir a==2. Prarandu vilti toliau tau ta mokinti.

Rimtai? Tai prasome parodyti vis delto savo irodymus kad R kompiliatorius pagaus tokia klaida kaip

if (a<-2)

Del visako as pridedu savo irodymus kad bent visual c++ 2010 tikrai sita pagauna.

Laukiame jusu pateikimo su R. Tai yra parasykite pati paprasciausia scripta panasu i si, ir pateikite kad R jums pranese kad greiciausiai panaudojote neteisingai <-
galiu jums pagelbeti

a = 3
b = 4
if (a<-3) {
  b = 1
  } else {
  b = 0 }
V
  • 3 Lie '12

Tai sakai ekselis failina pries R visais atzvilgiais iskyrus, kad galima lenteleje skaicius nuspalvinti ir dabar jau antras raundas microsofto "nuostabusis" kompiliartorius pries R? Ar as dar vistiek ne taip supratau ka tu rasei?

W
  • 3 Lie '12

@VytautasR rašė:
Tai sakai ekselis failina pries R visais atzvilgiais iskyrus, kad galima lenteleje skaicius nuspalvinti ir dabar jau antras raundas microsofto "nuostabusis" kompiliartorius pries R? Ar as dar vistiek ne taip supratau ka tu rasei?

Na jei taip labai reikia, as galiu is live cd pasileisti gcc kompiliatoriu, bet neabejoju kad rezultatas bus toks pats, tai yra jis ismes warninga kad yra priskirimas ife. Tiesiog as pats idomumo delei ka tik instaliavau nemokama visual c++ kad patikrinti tai.

Bet tu nesikuklink, kadangi turi po ranka gcc, tai gali pats labai greitai patikrinti ar tikrai yra toks warningas, bei tai pat laukiame jusu rezultatu su R.

V
  • 3 Lie '12

Na supranti as nesiruosiu gincytis kas geriau R ar C isvis abi puikios kalbos.
As tik dziaugiuosi, kad tau isisaskinau kaip R visikuom geresnis uz excel ir dar nemokamas.

p.s. Bet jei labai nori asmeniniam pamastymam, o kas jei:
if(as cia noriu pakeisti a verte)?