Virtualbox skirsnio atstatymas

S
Shookees
Paulius
  • 24 Bir '12

Taigi, kadaise prisireikė mano modulio laborams vindozės (XP), kad deramai veiktų AutoCAD'as ir šią dilemą sprendžiau virtualbox pagalba. Veikė, veikė ir, deja, pagal merfio dėsnį, kai buvo laboro atsiskaitymas (Teko greitosiom iš naujo kurpti viską, nes atstatyti nepavyko), tada ir lūžo ta vindozė. Po laboro kokią valandėlę pasiknaisiojau ir neradau deramo sprendimo duomenims ištraukti, tačiau domėsys vis dar nedingo, o ir ateity nujaučiu, kad bus nuo win priklausančių taikomųjų programėlių. Gal kam teko susidurti su tokia problema ir sėkmingai atgauti bent duomenis? Dabar, berašant, pagalvojau, kad gal suveiktų nix sistemos įrašymasį virtualbox'ą (arba live cd panaudojimas) ir taip pavyktų atrasti kitą sistemą, ką jūs manote?

tl;dr kaip atgauti duomenis iš nulūžusios virtualbox vidinės os

S
  • 24 Bir '12

Pabandyk šitą-man labai gerai suveikė:

Mount a virtualbox VDI hard disk on ubuntu linux
Shut down the VBox VM you want to mount.

install tools

$ sudo apt-get install qemu-kvm

load module

$ sudo modprobe nbd

create loopback dev for the image

$ sudo qemu-nbd -c /dev/nbd0 <image>.vdi

mount the partitions, that are exposed as /dev/nbd0pXXX

$ sudo mount -o noatime,noexec /dev/nbd0p1 /tmp/vdi/

in the end unmount && shutdown the ndb

$ sudo umount /tmp/vdi/
$ sudo qemu-nbd -d /dev/nbd0

W
  • 24 Bir '12

Na gal cia ne visai i tema, bet kiek asmeniskai bandydavau virtualizacijos spredimus kazkuriai programai paleisti tai vis tiek prieidavau isvados kad dual bootas yra zymiai geresnis sprendimas.
Tai yra jei tu zinai kad tu tik su ta programa dirbsi kaip tavo pavyzdziu autocadas, ir greiciausiai nenaudosi kitos operacines sistemos irankiu (tarkime greiciausiai tuo paciu metu gal filmu ar ten pasto neskaitysi), tai geriau jau ta pati autocada pasileisti is dual booto. Taip dazniau yra sutaupoma nervu del "laginimo", kompiuterio resursu ir kartais neatrodysi kaip ... kai reikes pademonstruoti kaip tu kazka su ta programa darai is to pacio virtual boxo rimtam darbui.

Taip sakant kiekviena os kazkur turi savo pliusu ir tikrai nereikia bandyti tais pliusais naudotis vien tik virtualizacijos pagalba, kadangi tai tik gali suteikti papildoma galvos skausma.

Virtualizacijos pliusus matau pakolkas tik sistemu testavimams ir etc.. bet ne tam tikros vienos programos naudojime.

S
Shookees
Paulius
  • 24 Bir '12

@windows
Bendruoju atžvilgiu - taip, dual-boot'u veikianti sistema veikia greičiau, bet, turint neblogus kompiuterio parametrus, lag'inimas būna retoka arba mažai aktuali problema. Galbūt čia tinginystė, gal šiaip toks atšokimas, tiesiog dual-boot'as laiko atžvilgiu trunka ilgiau (kol išjungi ir pasirenki kitą os), o bedirbant atsiranda klausimų, tenka naudotis papildomais įrankiais, kuriuos arba siųstis tenka, arba jie atskirai profiliuojami, tad, mano manymu, dėl vienos programos palankiau virtualizuotis.

@Spyglys
Šito varianto nebuvau aptikęs, ačiū. Nors nbd modulis kažkaip garbanotai veikia, bent yra kur užsikabinti