Kaip paruošti laptop'ą Ubuntu 12.04 diegimui?

D
  • 25 Lie '12

Sveiki,

net neabejoju, kad yra info šia tema, tačiau taip niekur konkrečiai ir nebuvau radęs ir nežinau koks konkrečiai yra racionaliausias būdas paruošti mano laptop'ą Ubuntu 12.04 diegimui. Esu skaitęs jog dabar 64bit versija yra geriau nei 32bit. Tai klausimas ''profams'':

1) Kiek skirti vietos swap, root... (gal dar kažkam?) skirstiniams?
2) 64 ar 32bit?

Laptop'as:
dell vostro, Tag nr.: xxxxxx
i5, 4 RAM, 500gb, gf 525m

E
  • 26 Lie '12

Blogai ieškojai...
Nesvarbu.
/ (root skirsnis) - 15GB dar nei karto nepritrūkau.
swap (laikinoji vieta, ale ram'as harde. jeigu ramo 4gb swap'o praktiškai nebereikia, bet aš dadedu dar 4GB, negi gaila) - tai, 4GB
/home (namų skirsnis) - viskas kas liko, nebent dar nori pasidaryti "kopijų skirsnį"
Visus šiuos skirsnius darai EXT4 failų sistemos tipo.

Kopijų skirsnio darymas. Susikuri naują particiją, ją suformatuoji kaip NTFS (kad jeigu kas, ateitį windowsai matytų) ir nenurodai prijungimo taško.

32 ar 64? Su panašiu laptopu greičio skirtumo nepastebėjau, tada vėl naudoju 32bit, nes mažiau programų suderinamumo problemų.

A
  • 26 Lie '12

@eko rašė:
32 ar 64? Su panašiu laptopu greičio skirtumo nepastebėjau, tada vėl naudoju 32bit, nes mažiau programų suderinamumo problemų.

tik su flash'u bėda ant 32

D
  • 26 Lie '12

Bet ne visiems. Man nei su 32 bit, nei su 64 bit kažkokių rimtų bėdų nebuvo. Apart hardware acceloeration išjungimo, nes rodo ne tokių spalvų vaizdą, bet tas pats ir ant 32 ir ant 64 man buvo.

V
  • 26 Lie '12

64, su 32 bitų gali neveikt shutdown-as, dėl Nvidia tvarkyklių.

D
  • 26 Lie '12

Bet vėlgi tik gali. Šiaip iš principo reiktu imti tiesiog ir pabandyti tiek viena tiek kitą.

O šiaip, ar ištaisė nauja skype versija bėdas, kai nenorėdavo gražiai įsidiegti į 64 bit sistemą? Reikėdavo rankomis nemažai paketų perdiegti.

V
  • 26 Lie '12

@donatas_s rašė:
O šiaip, ar ištaisė nauja skype versija bėdas, kai nenorėdavo gražiai įsidiegti į 64 bit sistemą? Reikėdavo rankomis nemažai paketų perdiegti.

Skype 4 instaliavau, atsisiuntęs iš oficialios svetainės ir įdiegiau per Ubuntu programų centrą. Instaliavosi normaliai. Kiek ten lib32 instaliavos nežinau ir rankytėm tik kad rodytų Unity panelėje paredaguot tereikėjo.

S
Shookees
Paulius
  • 26 Lie '12

1) Priklauso kaip ir kiek programų mėgsti laikyti. Jei daug ir visokių, tai neprošal kokį 15uką pasiimt (dar priklausomai ar tos programos neteršia /opt/), nors turbūt įmanoma apsieiti su kokiais 7-10
Su swap'u vėlgi tas pats. Kažkadaise susijungiau xp per virtualbox'ą, ff du langus su ~50 tab'ų kiekvienam, thunderbird'ą ir calibre. Ėmė apie 3.5gb ram'ų (pagrindinai ff ir tb), tai jei galvoji palaikyti daug įjungtų programų - imkis swap'o, jei ne - nereikia.
dėl 64 vs 32 nežinau, nemanau, kad daug programų išnaudoja 64ų galimybes :p

S
saulys
saulius Bacevicius
  • 27 Lie '12

Jei naujokas rasyk 32 bitu system.

E
  • 27 Lie '12

Dabar aišku, ko man tas flash'as dabar pjauna grybą... Ankščiau to nebūdavo. Ačiū. Bet dabar jau tyngiu besižaist, lauksim 12.10, bus pretekstas atsinaujingti.