Dėl žaidimų vaikams

A
  • 11 Rugp '12

Kažkuriuose Linux'uose buvo toks: žaidimas, kuriame judini pelę ir piešia linijas su garsais. Mano vaikui patiko.

Dabar naudojuosi kubuntu 12.04 kaip man paleist ta žaidimą. Gal yra dar panašių žaidimų (vaikui 2 metai).

[apocalipso: šiek tiek paredagavau, nes įdomi tema]

A
  • 11 Rugp '12

Minėto žaidimo paketas vadinasi gamine. Bent jau Ubuntu12.04 žaidimą sudiegti galima per terminalą viena komanda:

sudo apt-get install gamine

O po diegimo užrašius komanda terminale

gamine

žaidimas pasijungia, jei ne bent jau turėtų mesti klaidas kažkokias iš kurių galbūt būtų aišku kodėl nepasileidžia.

A
  • 11 Rugp '12

terminale veike
o kaip padaryt kad paprastai pasjungtu

A
  • 11 Rugp '12

Ir dar vienas žaidimas iš to pačio puslapio grabouille, kurį galima atsisiusti suspausta iš to puslapio.
Šitas pasirodė kiek "modernesnis" galima keisti ekrano vaizdus bei rašyti kažka. Tiesa, kad paleistum reikalingas python-pygame paketas.

sudo apt-get install python-pygame

Pastarajame žaidime neradau kaip išjungti jį.. tai teko CTRL+F1, prisiloginti su htop komanda pasižiūrėti kuris procesas, nukilinti ir su CTRL+F7 grižti.
Pasirodo yra CTRL+ESC.

O žaidimą pasibandyti (kai sudiegtas pygame) galima:

cd IŠARCHIVUOTO_ŽAIDIMO_APLANKO_ADRESAS
./grabouille.py

@asas rašė:
terminale veike
o kaip padaryt kad paprastai pasjungtu

Bet gi terminalas yra pats paprasčiausias mechanizmas kompiuterio valdymui.. Šiaip ar taip žaidimai gana mėgėjiški ir neturi tų vadinamų "shorcut'ų"...

Aišku galima būtų rankomis sukurti Launcherius, bet aš su KDE (kubuntu aplinka) nesu pažystamas, ir šiaip jau atskira tema gaunasi, nes principe reikėtų komandą įdėti ir iš esmės nesvarbu ką paleidinėti, firefox ar kokį niekam nežinomą žaidimuką.